• benim. çayı şekersiz içmekten sonra ikinci gurur kaynağımdır*, hayatımda bir kez bile sigara içmedim.

sigara bağımlısı olan, sigarasız yaşayamayan, sigaradan uzak kaldıkça agresifleşen, yolculukta-derste sigara molası isteyen, sigara kokan, balgam çıkaran bir insan olmadığım için şanslıyım.
  • kuzenim serkan'dır bu erkek. sigara içmediği gibi, çok özel günlerde, derbi maçlarda falan tarafımızdan alınmış bir şişe tekel birasını saymazsak, içki de içmez bu erkek. taksim'in, istiklal caddesi'nin, nevizade'nin yerini bilmez, bu alışkanlıklara paralel gelişen gece hayatına ilgisizliği nedeniyle. hovardalıklı, çapkınlıklı, dağıtmalı, "yine bir gün kafamız çok güzel, falanca mekandan çıkmışızlı" anıları az değil, hiç yoktur. içkiden, sigaradan ve gecelerin adamı olmaktan bu denli uzak olmasının sebebi, muhafazakar bir görüşü benimsemesi, inançlı bir kişiliğe sahip olması falan sanılmasın asla, sadece para biriktirir serkan.

senelerdir aldığı maaşın küsuratıyla yaşayan adam olmuştur. serkan'ın maaşı 750 mi misal, 500'ü kenara koyar. maaşı 1.250 'mi oldu, 1.000 lira her ay bankadaki vadeli mevduatına eklenecektir. bir kaç zam daha görüp 2.100 'mü oldu maaşı, serkan artık hayatın çetin koşullarına bir ay boyunca 100 lira ile direnecek demektir.

sigara içmez, gazoz içer. sucuklu kuru fasulyeye iştahla kayar. etin, kebabın her türlüsüne hastadır. kır pidesi olmazsa olmazları arasındadır. sigara ve alkolün zararlı etkilerinden arındırılmış, fit, sağlıklı bir bedeni de yoktur ama. doymamış yağdan, bütün gün kıçını devirip yatmaktan, g*t göbek bağlamıştır. serkan'a g*t göbek bağladığı söylendiğince canı çok sıkılır. yılda bir gün sahile inip basket oynar. yılın 7-8 günü de halı saha maçı yapar. ama baktı ki bu sportif aktiviteler kar etmiyor, uyguladığı en istikrarlı diyet programı olarak, vurur kendini cacığa. serkan'ı elinde 5 kiloluk yoğurtla marketten çıkarken görürseniz, bilmelisiniz ki, evde de o yoğurda katılacak en az bi 2-3 kilo hıyar ve bir litre suyu vardır. ona; "bu ne hal olm diye sorarsanız" size; "cacık olumm, hem tok tutuyor, hem de kilo aldırmıyor, üstelik çok seviyorum, en önemlisi de ucuz daha ne olsun" diyerek, üretici firmadan, ineği sağan çiftçiden ve hatta sütü veren inekten bile daha çok sahiplenip, savunur yoğurdun insan hayatındaki yerini.

kuzenim serkan'dır bu adam.
    o bir garip oğlan.
  • trilyonlarca sağlıklı, gürbüz, aslan gibi, koç gibi, jaguar gibi spermi olan erkektir.
  • sahip olabilmeyi çok istediğim titrdir.

(bkz: beynimi sikeyim)

edit: başlık başa kalan da, imdi yürek yırtılır.
  • kadınlardan gelen tepkiler genelde şu şekilde oluyor.
    - içmiyorum
    - hiç mi içmedin?
    - hiç
    - içki peki?
    - onuda içmiyorum
    - akpli misin?
    - ????
  • keyif sigarasını bilmez ama orgazmı, gülmeyi, eğlenmeyi, çakırkeyfolmayı, aşık olmayı, sevmeyi, sevilmeyi, hayatta sigarasız da keyif alınabilecek diğer herşeyi bilen erkektir :)
  • gerizekalı, dalyarak, zevksiz, huysuz, uyuz, sıkıcı, seksi olamayan zavalı adammış, pardon adam da değilmiş. ha bir de zaten erkek sayılmazmış. ulan sizin yüzünüzden sigaraya başlayan her insan evladı için kanser olup geberin, öksürerek ciğerinizi kusun inşallah. insanoğlu rasyonel değildir derlerdi de inanmazdım. ah pazarlama sen nelere kadirsin, adamlara zarar verdiğin yetmiyormuş gibi, bu bokun yılmaz savunucuları yapmışsın.
  • şu sözlüğün yaptığı müthiş genellemelere hayran kalan erkektir. ne 5 yaşındadır ne abidir ne de gaydır. sen 10 dk koşarsın tıkanırsın ben tıkanmam. senin dişlerin sapsarıdır benimkiler beyaz. ağzın pislik kokar benimki kokmaz. sen hükümetin düzenli aralıklarla bastığı zamlar nedeniyle her ay 100 liradan fazla parayı seni zehirleyen bir şeye gömersin ben ne yaparsam yapayım o parayı daha hayırlı bir işe harcamış olurum sana göre. ayrıca üstü başı leş gibi kokan ben değil sen olursun. çok zaman sonra belki akciğer kanserine yakalanırsın ve acı çekerek ölürsün. belki de boğazına bir delik açarlar ve bu işlem sırasında aklına bu boku içmeyenlere söylediğin laflar gelir ve keşke ben de içmeseydim dersin, olan olmuştur oysa. yalansa yalan de.
    şimdi siktir git burdan.
  • gençken, etrafı içen ve "bi tane de sen yak" diyen tiplerle dolu olmamasına ragmen, sırf kendini olgun göstermek adına içmeyi basit bulup asıl olgunluğu içmeyerek gösterebilmiş nadir erkeklerdendir.
  • benim abi bu. ailede hiç kimse sigara içmezdi zaten, hatta akrabalarım arasında da nadirdi. ben de hayatım boyunca hiç merak etmedim tadını kokusunu.

tabi bunda şöyle bir etken de var; şehirler arası otobüslerde sigaranın serbest olduğu yıllarda bursa ünye arası 13 saatlik yolculuk yapmış bir çocuğun neler çektiğini bilemezsiniz.

koltuğun arkasında küllük vardır, ne kadar temizlersen temizle leş gibi kokar mideni kaldırır. koltuklarun o boktan kumaşına ve süngerine sinmiştir koku, kimse içmese bile bunalırsın. sonra gece 2'de zar zor uyumuşsundur, önlerde oturan bir gavat çaaat yakar bi sigara. o duman yavaş yavaş sana doğru gelir, nefesini boğar. mide bulantıları başlar, kendini tutamayıp sonunda annenden poşet istersin, o da tedariklidir, hop istifra ettin gitti.

tüm bu travmaları yaşayan çocuk bir daha sigara içebilir mi?

otobüslerde sigara içilmesini kim yasakladıysa ellerinden öpüyorum.
hesabın var mı? giriş yap