• ücretsiz olmayan oyundur.

oyunun sadece giriş kısmı (prologue) ücretsiz; ayrıca ilk oyuna sahip olanlara, ilk oyunun haritaları ücretsiz. geri kalan içerik, yani ikinci oyunun içerikleri parası ödenmediği sürece erişime kapalı.
  • kısa süren oyundur.
  • st.petersburg sokaklarında çılgınlar gibi gezdiğimiz hitman'i konuşuyorsunuz diye koşa koşa geldim ama yeni çıkan hitmanimsi oyundan bahsediyormuşsunuz. eskiden bir hikaye vardı olum bu oyunda, şimdi taktik maktik yok bam bam bam oyunu yapıyorlar resmen güzelim hitmani.
  • ezbere yorumlar yapılan oyundur. hitman 1 ve 2 gayette hikayesi olan bir oyundur. tıpkı diğer hitman oyunları gibi eğer kolay modda oynamıyorsanız bam güm diye hedefleri öldürmek biraz zor. zira bir çatışmaya girdiğinizde oradan kurtulmanız pek kolay olmuyor, özellikle professional ve master zorluğunda oynuyorsanız.

geçmiş hitman serilerine göre yavan mı? evet fakat yine de kendine has bir tarzı olduğu şüphesiz bir gerçek. oyun maalesef çok kısa ama yine de gayet iyi bir şekilde hazırlanmış durumda. hitman 1 ile 2 arasında kıyaslarsak 2 hikaye dışında yenilik barındırmıyor. hikaye çok derin değil ama yine de oyuncuya bir şeyler anlatabiliyor. özellikle diana burnwood & shadow client & constant & 47 arasındaki bağlantı noktaları güzel serpiştirilmiş.

bunun yanı sıra 14 günlük limitli süre şeklinde event gelmiştir. event sean bean'ın canlandırdığı the undying lakaplı hedefi öldürmek. bu eventı sadece bir kere oynayabiliyorsunuz. eğer ölürseniz tekrar oynayamıyorsunuz. save özelliği yok. tek hakkınız var.

the undying daha önce ica tarafından defalarca öldürülmüş -daha doğrusu öyle sanılmış- ve ölümden tekrar tekrar dönmüştür. bir türlü öldürülemeyen bu hedef için bu sefer 47 görevlendirilmiştir.

komik bir anekdot ise sean bean çoğu dizi ve filmde ölen bir abimiz. bu oyunda ise adamın lakabı the undying. röportajda da kendisi bu noktaya parmak basıyor.

"aslında çok ölüyorum da neyse" demişti.
  • cpy salmıştır piyasaya kobrayı. 103,5 gb ne lan allahsızlar.
  • bu sefer olmamış be. ilk oyunu beğenerek oynamıştım. bunu bitiremedim. oyun aynı oyun ama aslında sıkıntı da burada. ilginçtir vuruş hissini çok beğendim bu oyunda. aksiyon türüne daha yakın bir oyun yapılabilirmiş aslında. bir de başka hiçbir oyunda görmediğim derecede kalabalık yapmışlar. ekranda aynı anda onlarca npc oluyor. cyberpunk 2077'de de böyle kalabalıklar koyabilirler umarım ama zor. bu kalabalık npc olayı sistemleri zorluyor.
  • bu haftaki elusive target kadar saçma sapan bölüm görmedim. masaya oturdum, oyunu başlattım, karşıma çıkan sobaya şöyle bir dokundum, dame barbara elizabeth keating sobaya yanaştı ve oyun bitti? bu bölümü yazanın amacı neydi ki? 10 gün bekletiyorlar bi de. *

tanım: bir "blood money" olamayan oyun.
  • blood money'den iyi olduğunu iddia edecek arkadaşları kraloyun.com'a davet ettiğim serinin son ve en büyük hayal kırıklığı olan oyunudur.

oyunu detaylandıracaklar diye her bölüm samanlıkta iğne aramaya dönmüş, hiçbir strateji veya bir taktik kullanmadan bam güm görevlerinizi bitiriyorsunuz.

oyunun oynanışında da bir gariplik var ama ne olduğunu anlatamıyorum böyle en yüksek fps alırken bile kamera dönmelerinde bir avellik var, insanı geren bir yavaşlık hissi var. yine blood money'de olduğu gibi mekanikler de akıcı değil bu oyunda maalesef.

çok daha iyi bir hitman tecrübesi umuyordum bu oyundan, çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için. yine de ilerleyen aylarda 2. bir şans daha vereceğim ama yine içime sineceğini pek sanmıyorum.
  • steam 'de şu an indirimde olan seri.
    sorum su: expansion pack gott edition içeren bir pakermt var 120 tl gibi bir şey. bu paket miami hariç tüm içeriğe sahip mı yoksa.yukarida yer alan gol editiondmdan, 1. ve 2. donem konularından farklı mı? bilgisi olan varsa indirim bitmeden yesillendirebilirse sevinirim.
  • son zamanların en underrated oyunlarından birisi budur sanırım. kısa sürmesi dışında hiçbir eksiği olmayan sneaking oyunu. inventory bölümüne iyi dikkat edin lethal ve non-lethal yani ölümcül ve ölümcül olmayan diye ayrılıyor nesneler. mesala makas ve tornavida fırlatıldığında ölümcül olurken boş kola şişesi yada elma fırlatıldığında bayıltıyor ve suikastin başarılı olması için bir de gidip boynunu kırmanız gerekiyor hedefin. her görev ve hedef için tonlarca farklı taktik geliştirmeniz gerekiyor. harala gürele dalmaya çalışınca oyun direk cezanızı kesiyor en kolay zorlukta dahi.oynayın oynatın efendim.
hesabın var mı? giriş yap