• burs alıyorum hocam lafının neresinde notlarının düşük olmasının mazereti var? burs alıyorum hocam aynı zamanda çalışmak zorundayım dese mesela haa dersin, çocuk çalışmak zorunda olduğu için derslerine yoğunlaşamamış dersin. ama kuru kuru bursum kesilmesin hocam diye geleni ders çalışsaydın da kesilmeseydi diye geri göndermek en doğru olanı bence.

yazın çalışmak zorunda olan çocuk da 1 hafta daha beklesin bütünleme sınavına girsin öyle gitsin, alt tarafı bir hafta.

yatay geçiş yapacak olana yardım etmek ise en adaletsizi olur. yalvarmayla aldığı not ile kendi çabasıyla yüksek notlar alan birinin önüne geçecek ve yatay geçiş hakkını elinden alacak.

(bkz: eyyorlamam bu kadar)
  • bunu söyleyerek 4 senelik okulunu bitirenler tanıdığım cümle.

hatta bu "bursları" alanlar ne hikmetse okula arabayla gidip gelirlerdi.
  • bu ifadeyi kullanana açık ve net siktiri çekin, bursun ne şartlarda kesileceği önceden belliydi çalışmadın şimdi gelip not dileniyorsun.
  • tüm öğrenciler için not yükseltme sınavı duyurusu yapılarak çözülmesi gereken sorun
    amaç asgari öğrenmesi gerekenleri bilen birinin mezun olmasıdır
  • atalarımız bu konu ile ilgili çok güzel bir söz söylemişler.

ağlamayan çocuğa meme vermezler.
    bak ben de meme dedim.
  • 2 puan alabilmek icin 2 gun calisiyorum ben, eger bu sekilde hocalardan not isteyip de ders gecen varsa hakkimi helal etmem. net. ben de burs aliyorum mesela, tek dersten kalirsam bursum kesilecekti 3 senedir. gece gunduz calistim, kalmadim. bu nasil bahane yani? ya da yatay gecis yapacagim diyeninki bahane mi? yatay gecis yapacaksan calisip hak etseydin. simdi beles puanla yatay gecisi hak eden baska birinin onune gececek.

sacma sapan mazeretler. bu cocuklara not verilmesi digerlerine haksizlik olur, azicik adaletli olun.

sen de isteseydin kafasi ayri bir guzel zaten. niye isteyeyim lan? adamin beni mezun etme zorunlulugu mu var? not istemek nedir yani? hayati bir durum disinda acayip sacma bir eylem bu. bir de dogal karsiliyorlar bu hareketi. sonra turkiye'de neden insanlar hak etmedigi yerlerde diye aglarlar bu tipler. giremedigi iste torpille onune gecenlere soverler. iste bu zincirleme bir mantik. curumus bir toplumda dogal karsilanmasina da sasirmamali gerci.
  • (bkz: hayır)
  • saçmalıktır.

burs alıyorsan, o bursu haketmek için çalışacaksın. hiçbir ders, yeterince çalışınca başarılamayacak kadar zor değil...
  • ünivesite, öğrencilerin zorlukları kendi çabalarıyla aşmayı öğrendiği yerdir. bugün bunu isteyen öğrenci, yarın iş hayatına atıldığında dün gece çocuğa baktım az uyudum, haftasonu rüzgar yedim nezle oldum gibi bahanelerle işe gitmemeye çalışacaktır.

üniversitenin görevi öğrenciyi hayata hazırlamaksa, bu söylemler karşısında dik durmak hocanın görevidir.

bir arkadaşım isveç'e yüksek lisansa başvurdu. not ortalaması düşük olmasına rağmen hocasından referans mektubu istedi. hoca, referans mektubunda öğrencinin parlak olduğu fakat okul saatleri haricinde para kazanmak için çalıştığı için potansiyelini tam olarak yansıtmadığını yazdı. eleman karşı taraftan kabul aldı ve geçimi için burs kazandı.

meme de önemli tabi. onu es geçmeyelim.
  • burs alıyorsan kır kıçını çalış diyerek başimdan atacağım ögrenci görünümlü burs alıcısı.
hesabın var mı? giriş yap