• adına bakıpta yaramaz diye hüküm verdiğim ancak, izleyince hiçte öyle olmadığını gördüğüm süper komedi filmidir.
    hele 3 elemanın dave harken (kevin spacey) den kaçışı sırasında dale arbus (charlie day) in telefonda patronu dr. julia harris (jennifer aniston) ile yaptığı seks bölümü süperdi.
    gece geç saatte izlememin etkisiyle jennifer aniston ve colin farrell'i tanıyamadığım filmdir.
    kevin spacey ise herzamanki gibi şahane bir oyunculuk sergiledi.
  • eğlenceli ve zevkli bir film. jason sudeikis'in canladırdığı kurt'un ``gizli gay olduğunu buraya yazıyorum. devam filminde görürsünüz!

jennifer aniston'u 30 yıllık ömrümde ilk kez seksi buldum. azgın orospuluk pek yakışmış!
  • baya güldük, baya eğlendik. çok güzel değildi ama güzeldi. bir devam filmi olsa, onunla birlikte dozu birazcık daha arttırsalar daha da güzel olur bence. neyse, iyisini kötüsünü eleştiren eleştirmiştir zaten.

ben başka bir şey söylemek için gelmiştim. yıllardır taptığımız charlie day şimdi bu film sebebiyle kıymete binecek, herkesin ağzına sakız olacak of. of. evet kıskançlık böyle bir şey.
  • senaristlerini acilen bir sitcom yazmaya davet ettiğim komedi filmi.
    ayrıca uzun süre önce iki sezonunu izleyip altyazı eksikliğinden bırakmak zorunda kaldığım it's always sunny in philadephia'yı izleme isteği uyandırdı.

halâ vizyonda mı bilmiyorum ama mümkünse sinemada izleyin!
    7.9/10
  • jennifer aniston sayesinde çoğu insandaki dişçi korkusunu dişçi fantezisine çevirebilir.
  • izlerken kahkaha krizine girenleri, gulmekten olenleri, koltuktan dusenleri kiskandigim, ortalamanin ustunde, eglenceli zaman gecirten, yer yer komik esprilerin de oldugu, eglenceli performanslar izleyebileceginiz, kevin dayiya, jamie abiye ve jennifer abla'ya hasta olunup cikabileceginiz bir film. hangover'i hatirlatmasi da artisi mi eksisi mi emin olamadim. bridemaids'i anladik, olayin "kadin" versiyonu ama ikinci bir hangover esintili filme ihtiyacimiz var miydi o konuda kafam karisik.

ha! filmi izledim de pisman miyim? degilim. eglendim. ama ne kahkahalar patlattim soluksuz ne koltuktan dustum ne de gulmekten oldum. ben mal olabilirim belki, bilemedim ama sukur ki azinlik da olsa benim gibi filmden cok etkilenmeyen ve filme fantastik bir film payesi vermeyen insanlar oldugu icin biraz da olsa mutluyum. yalnizlik kotu sey sonucta. * ayrica izleyip eglenilen, ama sonra unutulan filmlerden biri kanimca.
    bir de ben jennifer ablamiza ragmen hala discilerden korkuyorum. kim gelirse gelsin, kim agzima o aletleri sokmaya, igne yapmaya calisirsa calissin ben discilerden korkmaya devam edecegim. ne fena. bu zevkler, renkler meselesi de iste bu yuzden cok acayip. bazen filmi izlemeden eksi'ye bakmak iyiyken bu tip filmlerde insani manasiz bir beklentiye soktugu icin kotu olabiliyor. bu da boyle bir animdir.

ben aksam pazari, 6.7/10 verdim filme.

(bkz: iyi seyirler)
  • uzun zamandır izlemek istediğim filmdi. özellikle conan'da filmden kısa bir kesit sundukları zaman baya gülmüştüm. kadroyu da görünce kesinlikle gitmem gerektiğini düşündüm ancak bir türlü ayarlayamadım.

her neyse dün izledim filmi. kesinlikle çok eğlenceli bir filmdi. özellikle;

--- spoiler ---

motherfucker jones'un kendini tanıttığı sahne,
    charlie nin thats not my name i söylediği sahne,
    collin farrell'in olduğu bütün sahneler, hele ki en sondaki muhabbeti..

--- spoiler ---

sahnelerinde hakikaten baya bir güldüm.

ayrıca;

--- spoiler ---

the wire daki bunk ın yine polis rolünde gözükmesi
    hastası olduğum modern family'nin hastası olduğum annesi julie bowen'ın da filmde yer alması, çok da güzel iyi olmuştur.

--- spoiler ---

2 si gelir mi artık neler olur bilemiyorum, ama gelmelidir. ha bi de adet yerini bulsun jennifer aniston şahaneydi.
  • son derece eğlenceli, güldürücü bir film.

eğer esprilerde çok ince mesajlar veya göndermeler şart değil diyorsanız, boku çıkartılmamış argo ve cinsellikten keyif alırım diyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. çok derinliği olmayan ama güldürecek kadar zekice esprilerin, absürtlüklerin, eğlenceli karakter ve oyunculukların bir arada bulunduğu ve en önemlisi sadece güldürmeye yönelik bir film. yani işin içine çoğu hollywood tarzı komedi filmindeki gibi basit duygusallık vb. mesajları, bölümleri katılmamış, tek amaç eğlence.

ve filmin en çok hoşuma giden yanı her ama her sahnesinde espriler olması , izleyeni sıkmaması. komik ve başarılı olup da bünyesinde 5-10 dakikalık ölü, durgun bölümler barındıran filmlerde yönetmenin boşa harcadığı o sürelere çok inim yanar. işte bu filmin yönetmeni beni bu konuda üzmedi.

''olmuş'' diyorum ve benim hoşuma giden tarzda çok başarılı bir komedi filmi örneği olduğu için 10 üzerinden 9 veriyorum.
  • çok "overrated" bir film.. biraz soğuk, sadece celebrity'ler için izlenebilir, başka iş çıkmaz.
  • her ne kadar sürekli güldürmese de ve bel altı espirilere fazlaca yer ayırmış olsa da (bu kısmı herkes sevmeyebilir diye yazıyorum), yine de seyirciyi sıkmayan bir film olmuş. gerçi tüm oyuncalar çatır çatır rolünü yapmış diycek bir şey yok. hatta kimi yerler gerçekten çok komik. yine de tekrar tekrar seyredip güldürecek türden bir komedi değil, gerçi jennifer ablayı tekrar tekrar seyretmek istiyen olursa hak veririm. ayrıca sinemada seyretmektense, arkadaş tayfasını toplayıp yayıla yayıla seyretmek daha keyifli olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap