• dizinin ilk üç sezonunu izlediğimde bazı kız arkadaşlarıma iyilik olsun diye "robin gibi kızsın laaaan" dediğimde neden gülmediklerini 4.sezon'dan itibaren anladığım dizi.
  • 5. sezonla birlikte gözümde bitmiş olan dizi (bkz: boku çıkmak)
  • s06e13

--- spoiler ---

fena halde üzmüştür bu bölüm itibariyle. halbuki ne kadar da güzel gidiyordu. bir de şunu farkettim, başka izleyiciler ne düşünüyor bilmiyorum ama, altı sezondur hiçbir bölümünü kaçırmadan izleyen, bir hafta ara verdiğinde bile huysuzlanan biri olarak diyorum ki, karakterler bayağı dostumuz olmuş. bu bölümde sevgili marshall iki haber aldı, birinde ne kadar sevindiysek, diğerinde o kadar üzüldük. bir saniye arayla bu duyguları bize yaşatmayı başaran senaristlere de selam ederim.

--- spoiler ---
  • --- spoiler s06e13 ---

marshall ın babasının, sizde sevdiğiniz bir arkadaşınızın spermlerini alırsınız dediğinde marshall ın aklına ted ile barney in komik hallerinin gelmesi güzeldi. klişe bir espiri olsa da güldürdü.

--- spoiler s06e13 ---
  • --- spoiler ---
    her bölümün sonunda gülümsemeye alıştırmışlardı. 6x13de ters köşe yaptılar. özellikle marshall 'ın babasının, oğlunun çocuğunun olabileceğini öğrenemeden ölmesi çok fenaydı. gerçek hayatta da ölenlerin arkasından hep bunu düşünmez miyiz, keşke şunu görseydi de ölseydi diye,öyle bir bölümdü işte.

--- spoiler ---
  • son bölümünde izleyenlerine bir değişimden bahseden dizi.
  • baba kavramına çok aşina olmasam da böyle imrenilecek bir baba-oğul ilişkisine fazla bağlanmışım empatim mi yüksek nedir artık.

--- spoiler ---

i'm not ready for this dedi ya orada adam bittim ya. marshall' ın bundan sonra hiç bir şeyi tamamlanmış olmayacak adamın sevincini aldınız be.

--- spoiler ---

sezon arası çok fazla dinlenmiş bu senaristler.
  • --- spoiler ---

s06e13 itibari ile bir yandan bölümü izlemeye çalışırken, bununla birlikte en başında farkettiğim geri sayma olayı yüzünden sayıları takip ettim. hatta bi ara 38'i göremedim. yavaşlatıp izledim, görebilmek için;* neyseki gazetede olduğunu gördüm rahatladım.

her şey iyi güzel de o son sahne olmadı. resmen içimden bir parça koptu. marshall gibi eğlenceli,hayat dolu bir adamın başına gelmesi olsun; torun sahibi olmayı ne kadar çok istediğini bildiğimiz babasının bir şey yok gibi davranıp sineye çektiği**, ardından da iyi haberi duyamadan aramızdan ayrılması olsun. şahsen beni çok üzdü. ama hani bir ağlama eşiği vardır ya; insanlar belli bir noktaya kadar dayanır, sonra en ufak şeyde birden patlar. işte marshal'ın son sahnede ağzından dökülen i'm not ready for this cümlesi, eşiği aşıran o ufak (aslında dolu dolu olan) şey oldu.

bir an kendimi marshall yerine koydum. imrendiğim bir ilişkisi ve kişiliği var gerçekten. babası ile olan ilişkisini zaten söylemiyorum. ben olsam bundan sonra hiçbir şeyde dikiş tutturamazdım heralde. bakalım bundan sonra marshall nasıl bir hayat yaşayacak.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    bugün sözlükte hakkında normalden yüksek entry girildiğini gördüğümde, kesin aradan sonra müthiş bir bölümle döndüler yine diye cipsimi, çerezlerimi alıp kuruldum bilgisayarın başına. aslında çok da eğlenceliydi. barney'nin dublörü, robin ve sandy rivers karşılaşması, geçmiş bölümlere yapılan flashbackler, 41 de farkettiğim geriye sayma olayı kırıp geçiriyordu ama o son sahnede ağzımda bir gıdım cips ile kalakaldım. sonra marshall'ın "babama mutlu haber verdiğimde sanki onu tam olarak yaşamış gibi hissedebiliyorum" repliği aklıma geldi. ah be..

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

6x13'te i'm not ready for this dediğinde marshall , hani bambaşka şeylerden de olsa aynı şeyleri kuran bendenizi ağlatmış dizidir. vay himymsini.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap