• --- spoiler ---

enteresan bir çentik atmışlar. sıkıcı bir şekilde sürüyordu final bölümü, son 3-5 dk. birden harlandı. beğendim mi, beğenemedim mi, şu an için bilemiyorum. ama lost gibi, biz sonunu ilk bölümde göstermiştik temalı bir final yaptılar ya, ne desem boş.

--- spoiler ---
  • --- spoiler --- içerebilir:

final sahnesi 9 yıl önce çekildiği için, ted'in çocukları 9 yıldır sır olarak saklıyorlarmış mevzuyu.

--- spoiler ---
  • vay be kocaman himym i yedik yani. bitti resmen. ha öncelikle tanım: arkadaşlık ilişkilerini beğendiğim. belki de çoğu gibi kendimi ted'e benzettiğim ve belki de yine çoğu gibi robin gibi kız bulsam evlenirim dedirten dizi olmuştur.

--- spoiler ---

çok derişik geldi final. anne ile nasıl tanışıldığını tam anlamışken anne öleli 6 yıl olması yuh n'oluyoruz dedirtti ama tabii ki robin'in kapısına mavi fransız kornasıyla dayanmak efsaneydi.

--- spoiler ---

neyse en azından bir lost finali gibi olmadı. sırf bunun için bile sağ olsunlar diyesim geliyor senaristler için ama asıl bugüne kadar izlettikleri senaryo için teşekkür etmem lazım kendilerine. tabii ki burayı okumuyorlar ama olsun ben yine de teşekkür edeyim de onlar okumasın.
  • 9 sene. 9 koca sene lan. başladığında üniversiteye yeni başlamıştım. yeni bir şehre yeni bir hayata başlamıştım. cnbc-e'de yayınlanıyordu. ilk sezonu bitirdim. 2. sezon başladı. ama daha bize gelmedi. 2. sezon başladı. internette anne robin vs. muhabbetleri dönüyor. ben millete atarlanıyorum nerden izliyorsunuz diye. sonra torrent divxplanet ile tanıştım. ve dizi sektörüne girdim. hayatımın en verimli çağlarında how i met your mother vardı. her bölümünü indirip arşivleyip gece yatağımın içinde izlerdim. sınav dönemlerinde iki bölümü biriktirip keyfini çıkararak izlediğim de oldu. geçen bölümlerle birlikte karakterler birer arkadaşımız oldu. her birinden bir parça kendimizden bulduk. o grubun bir parçası olmayı hangimiz istemedik? yüzümüzde her daim bir tebessüm oluşturdu. benim üniversite maceram bitti. ama onlar devam etti. okuldan sonra askere gittim ara verdim. iş hayatına atıldım. uzun süre görüşemedim ted'le, barney'le, robin'le, marshall'la, lily'le.. ara sıra tv'de görüyordum ama öyle ayak üstü ortadan bir bölümü izlemeyi yakıştıramıyordum. kanalı değiştiriyordum. sonra şehir değiştirdim iş sebebiyle ve tekrar buluştum arkadaşlarımla. başladım kaldığım yerden. aynı havayı yakaladık. ne de olsa eski arkadaştık biz. ve bugün sonuna geldik. koca 9 sene. yeni bir şehre geldiğimde başladı, başka bir şehre geldiğimde bitti. ne kadar kolay bitti demesi. finalin beklentiyi karşılayıp karşılamaması, beğenip beğenmediğimiz değil olay. hayatımızın bir parçası gitti. aşağı yukarı benim yaşımdaki insanları ele alırsak izleyici kitlesi olarak, 9 senemizde bu dizi vardı. hayatımızın 1/3'i. ama artık olmayacak. sevdiğim bir arkadaşımı ben bugün kaybettim ama hep güzel hatırlayacağım seni.
  • tracy'i ilk gördüğümde nerden bulmuşlar bu patatesi dediğim için beni utandıran dizidir.

son birkaç bölümde öyle güzel anlattılar ki tracy'i ben dahil aşık oldum. çoğu zaman ted ayarında biri olduğumdan bana umut verdi. ne diyeyim.

umarım biz de buluruz öyle raslantısal bir aşkı.

sonuç itibariyle bir parçam eksilmiş gibi oldu. son bölümün son dakikalarını bir kenara koyarsak beni tatmin etmiştir diye de not düşelim.
  • onsuzluğa nasıl alışacağımı bilemediğim dizi. bir daha izleyemeyecek olduğumdan final bölümünü izleyişimi birkaç saat de olsa ertelemeye çalıştığım, kendimi hemen izlememekle sınayıp, son bölümü hemen tüketmek istemediğim bir dizi. finaliyle şaşırttı. zira son bölüm olduğundan çok hızlı ve sıkışıktı final bölümü. ama ne olursa olsun ağlattı, üzdü, kalp ritmimi değiştirdi, güldürdü; çünkü yıllardır ailem gibi olmuştu. 9 yıl da sürse bu bitiş erken oldu bana. hımym sız ne yapacağıma dair hiç bir fikrim yok. onsuzluk bir süre daha beni kahredebilir ama onunla geçen yıllarım tam anlamıyla "legen-wait for it-dary" idi...
  • final bölümü kötü ama başarılı olan dizi.
    --- spoiler ---

ulan dizi tedin mutlu mesut aile kurduğu kadımı buluşunu anlatıyor. fakat mutlu aileyi oluşturacak kadın ölmüş.
    --- spoiler ---
    ayrıca dizinin final bölümünden devam edecek yeni bir dizi yapılsa tutar. o kadar açık kaldı sonu.
  • https://www.youtube.com/watch?v=0caceg1nh3e

şöyle bitseydi eğer, herkes daha mutlu olacaktı.
  • 9 koca yılımın sembolü.
  • son bölümünü az önce izlediğim dizi.

iple çektiğim salı günleri, haftada 20 dakika mutlu olma garantim, new york ütopyam... hepsi bitti. how ı met bile bitti, tayyip mi bitmeyecek? (şair burada kötü bir bitişi güzel bir ümide bağlıyor.)

--- spoiler ---

şu an çok tuhaf duygular içindeyim. son bölümü birkaç kez daha izleyeceğim ama final hakkında da birkaç laf etmek istiyorum. kesinlikle çok ama çok şaşırdım. belki izleyicilerin çoğu böyle bir final bekliyordu ama ben hiçbir şekilde konunun buraya bağlanacağını beklemiyordum. robin'e duyduğum tüm kızgınlıklara rağmen, evet, ted'in çocukları haklıydı, ted'in anlattığı hikaye, anneleriyle nasıl tanıştığı değil, robin'e yıllarca nasıl aşık olduğunun hikayesiydi. ve ben bunu bilmeme rağmen, finalin buraya bağlanacağını gerçekten hiç beklemedim. ne diyordum, robin'e duyduğum tüm kızgınlığa rağmen, sanırım finalle birlikte ted için sevindim. çünkü robin sondan bir önceki bölümde, en yakın arkadaşıyla evlenmek üzereyken bile ted'in kalbini karıştırabiliyorsa, bu dizi anne hakkında değil, robin hakkındadır. benim için çok keyifli ve şaşırtıcı bir son bölümdü. tüm sezonun tamamından daha dolu bir bölümdü. beklediğimden çok daha büyük zevk aldım. sindirmek için birkaç kez daha izleyeceğim. ve tabii ki çok özleyeceğim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap