şükela:  tümü | bugün
  • hem estetik açıdan hem de cpu performansı olarak tam bir f/p telefonudur.
    1 ay oldu kullanali. aklında yeni telefon almak olan var ise kesinlikle bir alternatif olarak değerlendirmeli. akım korumalı hızlı şarj özelliği ve pil ömrü baya iyi. onun dışında kullanışli panel ve kamera kalitesi ön planda. yaptığım en akıllıca işlerden birisidir kendisi.
  • ekranı bir şekilde kalitesiz. nasıl bilmiyorum ama çamur gibi. ppi değerlerine filan bakıp alırsanız aldanırsınız. bundan daha düşük ppi değerleri olan xperia x compactla yan yana koyunca 2 gün önce aldığım telefonu kırasım geldi.

velhasıl siz de benim gibi görüntü kalitesine düşkünseniz almadan önce muhakkak iyice inceleyin.

ha bunun dışında arayüz, parmak izi sensörü filan çok iyi.
  • birkaç ay önce 1780 tl'ye aldığım telefondur. hız olarak oldukça iyi ve hızlı şarj özelliği ile bir saat bile olmadan boştan tam doluluğa ulaşabiliyor. sabahları evden çıkmadan önce hazırlanmam sürecinde şarja koyuyorum. çıkacağım sırada şarj dolmuş oluyor genelde ve tüm gün yetiyor. ancak sadece kendi şarj cihazıyla oluyor bu onu belirteyim.

tek ve gayet büyük bir sorunu var bu telefonun. wi-fi sinyal kalitesi kaynaktan çok da uzak olmayan belli bir noktadan sonra oldukça düşüyor. bu günlük kullanımda oldukça büyük bir sorun bence. yabancı sitelere baktığımda bunun huawei'nin genel sorunlarından biri olduğu yazıyor. ama her telefonunda olmuyor bu sorun sanırım.

kısacası bu sorun haricinde oldukça kaliteli bir telefon.
  • bugün itibarı ile 32 gb siyah modeline sahip olduğum telefon. ilk incelemelerimi hemen yazayım;

1699+200(kasko yaptırdım) yanında orijinal selfie çubuğu (baya güzel) yedek şarj mak. kılıf ve kırılmaz cam verdiler.
    parmak izi çok başarılı.
    şarj olayı gerçekten harika hızlı şarj oluyor ve uzun süre dayanıyor.
    iphone de var olan assistive touch özelliği mevcut ve başarılı.
    5.2 inç ne çok büyük ne çok küçük yani ideal
    kamera normal 12 mp arkada 8 mp ön tarafta parasına göre bence iyi
    telefon ısınıyor bunun nedeni hızlı şarjdan dolayı.

şimdilik herhangi göze batacak bir sıkıntı gözükmüyor bakalım ilerleyen zamanlarda editlerim.

10 gün sonra gelen edit: telefon tahmin ettiğim gibi çok hızlı ve kesinlikle donma yapmadı.
    wi-fi çekim alanı söylendiği gibi az değil baya baya uzaktan da güzel çekiyor.
    şarj 2 gün gidiyor kesinlikle abartmıyorum.
    siyah rengi resmen toz çekici. çok tozlanıyor anlamıyorum.
  • yaklaşık 4 yıl lg ve kullanmış bir kullanıcı olarak eski telin sarjının bir güne yetmemesi nedeniyle geçiş yaptıgım canım yeni telefonum. telefona 1500tl den fazla vermek istemeyenler ve kalite arayanlar icin gayet uygundur.