• avukat-hakim-savcı tüm hukukçular omuz omuza grubunun admininin despot yaklaşımına karşı kurulmuş, şimdilik 1.000 üyesi olan gayet güzel ve özgürce paylaşımların yapıldığı facebook grubu. gruptan tasfiye edilen özellikle hdp'li hukukçuların yoğunlukta olduğu yeni bir facebook grubu.
  • gücün karanlık tarafına geçmiş jedilere bakmayınız. omuz omuzanın esiklerinden biri olarak sinan kocaoğlu'nun, pardon jedi lordun dediği doğrudur esasen yani omuz omuza bir çok grubun atasıdır ama hakim-savcı-avukat=hukukçu grubu da omuz omuzanın atasıdır ona bakarsanız.
    üstelik omuz omuzadan kopuşların hiçbirinde sinan kocaoğlu'nun böyle sinirden küplere bindiği ve grubu parçalamak için haçlı seferleri yaptığı görülmemiştir. bu da omuz omuza grubu açısından olayın vahametini anlamaya yeter. sinan kocaoğlu -hukukçular postasında kendisinden ssk diye bahsediliyor bu arada- da biliyor ki grubun en nitelikli, entelektüel kısmı kopmuştur. üstelik diğerleri gibi dandik bir sebeple değil, üyelerden birinin söylediği gibi neredeyse haklılıktan ölecek kadar haklı bir sebeple kopmuşlardır.
    homoseksüellere karşı açık nefret söylemini görmezden gelir, hatta bu görmezden gelmeyi sıvamak için bu konudaki grup kuralını değiştirmeye kalkarsan olacağı bu ssk. korkma, titre :)
  • şu anda bu başlığı tartışan grup adshsjdlşsiaisfjsk.
  • ergenliğini yaşayamamış bir kısım hukukçunun da iştigal ettiği oluşum.
    diğer adı "hukukçuların tatlı telaşı" olabilir pekala.
  • bir çok facebook grubunun aksine bir adamın tekelinde olmayan, her kararın admin kurulunca ve oy eşitliği halinde preatorlar'a da danışılarak alındığı ve bu açıdan oldukça demokratik bir gruptur. içeriği yalnızca hukuki paylaşımlar değil, her türlü eğlence amaçlı paylaşımın da yapılarak geyik çevrilebildiği bir yerdir. bir süre sonra bağımlılık yapar, fiziken görüşmediğiniz bir çok üye abiniz, ablanız, kardeşiniz gibi olur. ihtiyaç sahibi öğrenci arkadaşların derdi dinlenir, zaman zaman yardım paylaşımları yapılarak sosyal sorumluluğun da dibine vurulur. bir hukukçunun çok şey öğreneceği, iyi dostluklar kurabileceği, mesleki dayanışmayı canlandıran nadir gruplardan biridir.
  • her görüşe sahip hukukçular vardır burada. iddia edildiği üzere pkk seviciliği yapılmıyor. ülkücüsü de var atatürkçüsü de, devrimcisi de. olması gerektiği gibi kimseye fikirlerinden dolayı ambargo uygulanmıyor. ancak bu özgürlük ortamı birilerinin kanına dokunmuş olsa gerek ki kendi dar pencerelerinden bunu algılayamamış, klavye ishaline yakalanmışlar.
  • enteresan bir mecra. bana özgürlük halinde insanların herhangi bir şeye kafayı takıp, gayet normal bir hareketi dahi despotik bulabileceğini öğretti.

örneğin, grupta olmayan bir kadın hakkında biri bel altı imalarla atıp tutar. bir kaç üye adminleri çağırı ve bu durumun yakışıksız olduğunu, burada olmayan ve kapalı bir grup olduğu için de ne yazıldığını göremeyecek bir kadın hakkında atıp tutmanın ayıp olduğunu söylerler. adminler de haklı olarak kaldırırlar paylaşımı. abi adamın biri çıkıp (dikkat paylaşım sahibi bile değil) "bu despotik yaklaşımdır, ben görüşlerimi paylaşacaktım o paylaşım altında, fikir özgürlüğüme saldırıdır" dedi ve 2 saat adminlerle kavga etti. türkiye'de yaşayan ve hükümet karşıtı görüşlere sahip olduğu diğer paylaşımlarından belli olan adam bunu dedi lan.*

ya gerçek hayattaki despotik yönetimden kafayı yedi insanlar, ya da insanımız hep deliydi. bana bunu öğretti bu grup (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • demokratik arkaaşların bulunduğu hukuk grubu.faşikçe paylaşım yapanları atıyorlar, insan bi' mutlu oluyor sonra.
  • eğer adminlerden birinin tanıdığıysanız; bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak, paylaşım altındaki bir yorumlaşma üzerinden hadsiz ve edepsiz bir şekilde bir avukatın avukatlığını sorgulayıp, "sen avukat değilsin, ben seni avukat olarak görmüyorum." şeklinde hadsiz hakaretleri bir ton alaycı ve saldırgan laf ile birlikte gruptaki bir avukata söyleyebileceğiniz ve bunun sonucunda aynı davranış kendisine gerçekleştirilse "hakaret" olarak adlandıracak grup admini bir hukukçu tarafından "bence bu bir hakaret değil." şeklinde şok edici bir cevap ile karşılaşabileceğiniz, hakkaniyet ve adaletten zerre nasibini almamış fantastik facebook grubu. bir de siz gruptan ayrıldıktan sonra yazdığınız yorumların tek bir cümlesini alıp, tamamen değiştirerek siz yazmışsınız ve sanki durup dururken söylemişsiniz gibi eksik ve yanlış şekilde aktararak, sizi tanımayan insanlara karşı sizin için yanlış bir algı yaratıyorlar. ama grupta eşiniz, dostunuz varsa bundan er geç haberiniz oluyor tabii (!) gruptan çıkmış olan ve hakkında yazılanlara artık cevap veremeyecek olan bir kişinin, gruptayken söylediklerini çarpıtıp, kendi kafasına göre anlatan bir adminin, "adil olmadığımızdan yakınıyorlar" dediği bir enterasan grup. bu durumda hangi adillikten bahsedilebilir ise...
  • doğru düzgün türkçe yazamayan insanlar tarafından hunharca eleştirilen sanal mecra. hukuk fakültesinden mezun olup, insanların dertlerini mahkemelere yazılı ve sözlü olarak anlatmayı kendisine meslek seçmiş kişilerin, türkçe cahili olmalarına rağmen utanmadan yazmaya devam edebileceklerini üyelerine öğreten bu mecra, ülkenin neden bu halde olduğuna çok güzel ayna tutuyor.
hesabın var mı? giriş yap