şükela:  tümü | bugün
 • what we do in the shadows'un yönetmeni, taika waititi'nın yeni filmi. sam neill'in enfes bir rolde oynadığı filmin ilk fragmanı yayınlandı:
  https://www.youtube.com/watch?v=n8xvsjy57x0
 • filmekimi 2016 kapsamında izlenebilecek olan eğlenceli film.

  imdb
 • filmekimine gitmem çok zor bari dvd olayını el atsalar da izlesek, what we do in the shadows dan sonra epey özlemiştim doğrusu o tarzda bir komedi içerikli filmi, en son everybody wants some izlemiştim ama oda richard linklater tarzı komediydi mocking değildi yani
 • yeni zelanda yapımı iyi hisset filmi.

  gerçekten iyi hissettiriyor mu? evet. eğlenceli ve yer yer komik.

  taika waititi yine iyi iş çıkartmış.
 • karikatür gibi bir çocuk baş karaktere sahip, eğlenceli bir yeni zelanda filmi. jurassic park'tan tanıdığımız sam neill de mevcut.

  sıkılırsam izlemeyi bırakırım diye başladığım filme tutuldum. çok başarılı bir iş olmuş.

  aynı yönetmenin diğer bir filmi için;
  (bkz: what do we in the shadows)
 • what we do in the shadows 'dan sonra yönetmeni takipteydim, bunun çekildiğini falan duymuştum 2016'ydı ama işte film ekimi falan işlerinden sonra biz aralık - ocakta anca izleriz diyordum, net'e düşmüş. fevkalade olmuş yine. izlemezseniz hayatınızda bir şeyler eksik olacak haberiniz olsun. teşekkürler taika bana da doğum günü hediyesi oldu. eyvallah bro.
 • bütün hoşluğu ile devam ederken birdenbire leonard cohen'den the partisan çalınarak güzelliğine güzellik katılmış film.

  edit: bu entry yazıldığında leonard cohen hayattaydı. yaklaşık bir ay sonra kaybettik reyizi. ne şerefsiz bir sene oldun 2016.
 • (bkz: form fillers)

  15 senedir sistemden uzakta ormanda yaşayan psycho sam'den gelsin:

  --- spoiler ---
  form dolduranlar. hayatta ne yapmak istiyorsanız size form doldurtuyorlar her şey için formları var. form doldurup üst kata çıkarsınız. üst katta ilk formu doldurduğunuzu teyit etmek için bir form daha doldurursunuz. artık form doldurmak istemiyorsanız da, bunun için ayrıca beş tane formları var."
  --- spoiler ---

  düzenin özeti, değil mi...
 • taika waititi'nin naif mizah anlayışına ve ince yönetmenliğine bir kez daha hayran bırakan, görselleri ve müzikleriyle indie folk sevenlere mükemmel bir iki saat yaşatan, başroldeki veletle adeta doğru cast nasıl olurun dersini veren, credits'te adını görene kadar sam neill'ın sam neill olduğunu anlamadığım, lotr sahnesiyle yaran, feel good janrının adeta kitabını yazan, soundtrack albümü sabah akşam dinlemelik, son zamanlarda izlediğim en ferah, en eğlenceli film.
 • 101 dakikalık, 2016 yapımı film.

  7 / 10.

  zevkli ve gerçekten "farklı, ilginç" bir macera filmi olan hunt for the wilderpeople, ülkesi için tüm zamanların en çok izlenen yerli yapımı olarak da yeni zelanda sinemasında unutulmaz bir yer edinmişti.

  taika waititi hem yönetimde hem de senaryolaştırma da kendi stilini öne çıkararak orjinal bir tad yakalamış. oyunculuklarda da 3 altın küre adaylığı bulunan sam neill ve 2002 doğumlu dombili dostumuz julian dennison başrolleri omuzlarken özellikle yan rollerde yer alan yerel oyuncular da pek bir "şenlikli" cast seçimleri olarak zevkle izleniyor.

  farklı bir coğrafyadan denenmesi haz verebilecek, maceralı bir seçim.

  her eve imdb