• dmax kanalında severek izlediğim program, ingiltere'nin çeşitli bölgelerindeki antika depolarını gezip, işe yarayan antikaları alıp, biraz parlatarak kendi müşterilerine satarlar.
  • dmax isimli kanalda "hurda avcıları" ismiyle yayınlanan ve ilgiyle takip ettigim tv programı.
    sanırım eski eşyalara ve ticarete olan merakımdan ötürü program beni bi şekilde kendine çekti. drew pritchart isimli antika uzmanının yaptığı dürüst ve eğlenceli pazarlık da hoşuma gitmiyor değil. gerçi yapılan pazarlıkların kurmaca olma ihtimali yüksek ama genel itibariyle izlerken keyif alıyorum. bazen onların yerinde kendimi hayal ediyorum da şahsen böyle bir işim olsun isterdim, düşünsenize adamlar antika eşya bulup satın almak için ingiltere' nin bir ucundan diğer bir ucuna gidiyor sonra iki eşya bulup tadilatını yapıp üç beş katına satıyorlar. ohh! kebap. yalnız drew abimizin sandalyelere karşı aşırı merakına değinmeden geçemeyeceğim. adamın karşısına yeterki eski püskü ezik bir sandalye çıkmasın anında parayı basıp alıyor. yahu abicim bi dur! tüm depoyu sandalye ile doldurdun zaten daha geçen bölüm bi oda dolusu sandalye almadın mı? karına yazık değil mi? her program bir ümit güzel bi parça almışsındır diye kamyonun başında seni bekliyor. benden sana bir kamu spotu; acilen sandalyeyi bırakıp yükte hafif pahada ağır şeylere yönelmelisin.
  • drew pritchard ile antikaların ve özel parçaları nerede bulup, nasıl pazarlık yapacağımı öğrendim.
  • çok severek izlediğim programdı. ta ki bugün dmax'te gördüğüm bölümde seslendirme kadrosunun değiştiğini görene kadar. seslendirme bu kadar önemliyken neden başladığınız işi yarıda bırakırsınız anlayamıyorum. sanırım bundan sonra internetten ingilizce olarak izleyeceğim. katlanılamaz bir hale gelmiş, bütün dmax yönetimini buradan kınıyorum.
  • çok saçma ama bir şekilde ekrana kitliyor.

britanya'da şehir şehir gezerek antika alıp satıyor adamlar çok değişik şeyler çıkıyor böyle eski püskü sandalyelere 200 pound falan veriyorlar...
  • (bkz: drew pritchard) buda sitesi
  • antikaları farklı depolardan, şatolardan, antikacılardan ve hurdacılardan alıp, gerekli bakımlarını yaptıktan sonra satışını gerçekleştiren drew pritchard ve ekibinin maceralarını anlatan tv programı. dmax'ın hoş seyirliklerinden. ne zaman denk gelsem ekrana kitliyor. kendim de antikaya düşkün bir insan olarak ödenen ve kazanılan paralara şaşıyorum. gördüğümüz antikaların yanısıra britanya'nın doğal güzellikleri, şatoları falan da bir güzel programa yedirilmiş. programı izlerken, seri üretim çılgınlığının eşyaları nasıl ruhsuzlaştırdığını birinci elden görebiliyorsunuz. 1930'lardaki bir duvar saatine bakıyorsunuz, bir de şimdi 10 tl'ye satılan çin mallarına. evdeki saati kırasınız geliyor. ikea'dan aldığınız çalışma masasına bakıyorsunuz, bir de bilmem nerenin kaymakamının 1790'da yaptırdığına. deliriyor insan. dikkat etmek lazım.

https://www.rosencruz.com/…/12/hurda-avcilari-dmax/

drew pritchard'ın müzayede web sitesi ise burada;

https://www.drewpritchard.co.uk/
  • (bkz: d-max)
  • hurdacıdan iki üç liraya alabileceğin takır tukurlar, londra görünce 200-250£ olabiliyor. bu durumda esas kazıklanan programdaki kel adam bence. "şu kadara ucuza kaptık, oldukça kelepirdi gerçekten" yorumları boş, bildiğin kazık yemek bu.
  • --- spoiler ---
    dürüğ victoria dönemine ait sandalyeleri ve lambalari cok seviyor:)
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap