• oğuz aralın kendi hikayelerini yazdıı ve müşfik kenterin oynadıı eserin adı..
  • hurriyet'in pazar ilavesindeki ko$esi oguz aral'in..
  • (bkz: 6th sense)
  • en son antalyada tatil yaparken görülen daha sonra kendisinden haber alınamayan birkaç haftadır hürriyet gazetesinde görülemeyen şahıs..
  • (bkz: skur)
  • oğuz aral, son röportajında ertuğrul özköke küstüğü için aylardır gazeteye uğramadığını söyleyerek huysuz ihtiyarlığını perçinlemiştir.

"ama kovmadılar beni" falan der sonrasında. hadlerine mi be?
  • 'huysuz ihtiyar' oguz aral'in pazar yazilarindan derledigi ilk kitabi...
    veciz söz deryasıdır oguz aral. onca uretmisliklerine ragmen 'huysuz ihtiyar' kosesini yazamaya baslayana kadar hic kitabi yoktu oysa. kardesi rahmetli tekin aral'a (nisan 99) "kitapsiz peygamber olmaz!.." diyerek bir kitap yazmasini salik veren de kendisiydi. tekin aral ilk ve bildigim kadariyla tek kitabi olan'salacak oykulerini' onun bu veciz sözünün üzerine yazmisti. daha dogrusu girgir'daki öykulerini toparlayip kitap haline getirmisti. (kapak desenini de oguz aral cizmis, hatta kapagini da ben yapmistim)
    (huysuz ihtiyar, kosesinde kullandigi ve cumle alemin kendi elinden cizimi oldugu sanisina kapildigi 'huysuz ihtiyar portresini' de tekin aral cizmisti.)
    'huysuz ihtiyar' dogru bildigini hangi kosul ve cografyada olduguna bakmaksizin soyleyen, soylerken de zekasini sos olarak kullanmasini iyi becerebilen ender sanatcilardandir. gerekirse nazikce uyarir, gerekirse dürter, gerekirse adamin burnuna tossurur.
    huysuz muysuz degildir aslinda. aslinda yumusaktir bile. "gülmesini bilmeyen dükkan acmasin" sozu de ona aittir keza.
    'enayi bir pihti' beyin damarini tikamis. avanak avni gibi digildamaya baslamis... yazamiyor, cizemiyormus... hikaye!..
    kendisi icin tembellik yakistirmasini "o kadar tembelim ki, cisim geldiginde ikincisini bekler, ikisini birlikte yaparim" seklinde yapan oguz aral tez zamanda kagida kaleme yeniden bulasir. benim bildigim oguz aral yazip soylemekten ancak olunce bosanir. enfarktusle pihtiyla degil...
  • hürriyetin pazar ekinde artık boş kalacak köşe....
  • bu hafta bakarken yuksek ihtimalle gozumden iki damla gozyasinin akmasina sebep olucak olan kose.
    topragi bol olsun buyuk ustanin...
  • bir gönüllü hayvansever hareketi. her pazar beykoz ormanında barınağa sığmayan 1000' yakın köpeği beslemeye gidiyorlar . herkesin katılabileceği bir etkinlik . şöyle ki :

1- buluşma adresine yardımlarınızla gidebilirsiniz. oradan barınak yoluna hareket ediliyor .

2-verilen adrese yardımlarınızı toplanma saattinde bırakabilirsiniz . kendiniz katılmasanızda yardımlar yerine ulaşıyor .

yardım için hazırlanabilecekler : yemek artıkları , kuru ve yaş köpek maması , süt , içme suyu , özellikle sosisle hazırlanmış makarna . yoğurt , simit ,ekmek . iğne şeklinde antibiyotikler ,iğne şeklinde vitaminler .

bu facebook sayfaları :

https://www.facebook.com/h.ihtiyar?fref=ts

gidin ve görün . devasa binalar diktiğiniz şehirlerde kimin yaşam hakkını çaldığınızı anlayın . polonezköyden mahmutşevketpaşa - alibahadır köylerine doğru bir kez seyahat etmeniz yeterli .

http://www.youtube.com/watch?v=nwtx-8ol8xo
hesabın var mı? giriş yap