• pamukkale üniversitesi yönetim bilişim sistemleri bölümünde doçent öğretim üyesidir. slayta bakıp okuyup geçen hocaların cirit attığı akademide, kendisi çölde bir vaha gibidir. dersleri sıkmaz, sohbet havasında geçer. kendine has anlatım stiliyle ve verdiği örneklerle konuyu rahatlıkla kafaya sokar. severiz kendisini.
  • pamukkale üniversitesi yönetim bilişim sistemleri bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapmaktadır. aynı üniversiteden mezunudur kendileri.(bölüm ikincisi)
    bu üniversitede eğitimci olarak nitelendirdiğim sayılı hocalardan biridir. amacı çabalayan öğrencilere bir şeyler katarak gelecekte ülkeye faydalı bireyler yetiştirmek. derse devam durumu almaz ancak derse devam etmediyseniz sorularını yapamazsınız. sınavda derste işlediği kitabın rengini sormasıyla ünlüdür. dersin konusuyla ilgili günlük hayatta, geçmişte yaşadığı olaylarla ilgili verdiği bol örneklerle,anılarla konuyu pekiştirir. dersleri interaktif ve stand-up havasında geçer. çok sevdiği berberi çoğu dersimize konu olmaktadır.
    sınavları derse düzenli gelene güven , gelmeyene korku salar.
  • pamukkale üniversitesinde ybs bölümünde akademisyen. derslerinde akp'yi alttan alttan algı yaparak kollar. fazla muhafazakârdır. genelde başka ülkelerden ekonomik olarak, kültür ve ahlak konusunda örnekler vererek bunu yapmaya çalışır. can sıkıcı olan ise yaptığının öğrenciler tarafından anlaşılmadığını zannetmesidir. öğrencilerine "ne yapacaksınız avrupa'ya gidip, türkiye'de kalıp türkiye'yi düzeltmeye çalışın" diyerek vicdan yaptırıp ülkede kalmalarını sağlamaya çalışır.

ayrıca klasik sözü şudur;
    "öğrenciler avrupaya ya da abd'ye gidince her şey düzelecek, toz pembe olacak zannediyor. hâlbuki orada yaşam türkiye'den daha zor, ev kiraları türkiye'den çok daha yüksek"
    klişe kira yalanına sarılmaktadır. hâlbuki kiralar maaşlara oranla türkiye'den daha düşük veya aynı. herhalde ibrahim hoca kirayı tl'ye çeviriyor ama maaşları çevirmeyi unutuyor nedense :)
    "biz de yüksek enflasyon var ama avrupa, amerika ve diğer ülkelerde de var, şuan ki enflasyon küresel sebeplerden dolayı" diyerek akp'yi kollayabildiğini zannetmektedir. bir tane dersinde tansu çiller'in ekonomi hakkındaki bir sözünü slaytında gösterip, "ben demiyorum eski başbakan söylüyor bu kadın ekonomi profesörü" demesi ise beni az kalsın kalp krizi geçirtiyordu...
hesabın var mı? giriş yap