• şaşırtmadı elbette.

(bkz: sözün bittiği yer)
  • pek demokratik yöneticilerimizin sosyal hayatı kendi inançlarına göre şekillendirdiğinin kanıtı bir yasaktır. ayrıca hükümet yalakalığı yapacam diye dizideki osman gibi "bubam içince beni döverdi. çok acı çektim. maşayı saplardu" acındırmasına da sığınır olmuş bizim bademler. iyice şirazeden çıktınız amınım. ha diyelim ki baban seni gerçekten içip içip dövüyor. bu babanın şahsi denyoluğudur. beni bağlamaz. hükümeti de bağlamaz.

ayrıca bu yapılan uygulamalar gizli alkol yasağı be kardeşim. vergiler koyup, firmaları sektörden tamamen uzaklaştırmaya yönelik düzenlemeler -malum- dolaylı yasaklama... gerçi başbakan yine açıklama yapar "içen içsin efendim ne diyoruz" diye ardına da patlatır çocuklarımız, gençlerimiz diye... hoop alkış... sonra yavaştan sağdan soldan televizyondan uyaranlar almaya başlarız. alkol içmeyin zinhar haramdır diye. akabinde gruplar halinde içkiye karşı muhafazkarlaşırız. böyle böyle içki içenler de düşmanlaştırılır. adamların her alanda kullandıkları taktik bu.

neyse burdan pensilvanya'ya ve hökümet büyüklerine kadeh kaldırıyorum ve diyorum ki "ya hacı sizin gibi olmayanlarla uğraşmayı kesin... ne yapsanız olmayacak. katakulli üstadı zevatınız bize hiç hitap etmiyor. sürekli ağlayacağınıza biraz hoşgörü sahibi olun. biraz da insanları sevin"...
  • valla olursa süper yerinde bir karar.

pek sevgili alkol sever okurlar; geçtiğimiz günlerde eskişehir'de 18 yaşında bir genç sırf alkol yüzünden döner bıçağıyla yaralanıp öldürülmedi mi? hadi bunu geçtim ya trafik kazaları? daha geçen gece kingo disco'ya gittik dönüşte az kalsın alkollü araç kullanan lavuklar bizi tahtalı köye yönlendireceklerdi.

anlıyorum sizi, içiyorsunuz bu zıkkımı kafanız güzel oluyor derdi tasayı bi kenara bırakıp, gönlünüzce coşkuyla eğleniyor, zaman değerlendiriyorsunuz.

klişe olacak fakat sizde biliyorsunuz ki; alkol şişede durduğu gibi durmuyor. dipsomanlığı bırakın! siz dünyaya çivi çakmamış olabilirsiniz ama başkalarını ve başkalarını seven insanları da düşünmemezlik cahilliğin en bariz kanıtıdır!

bırakın yasaklansın. bunun şeriatla şunla bunla da ilgisi yok. meyhanede, barda şurda burda zaman öldüreceğinize gidin, ne bileyim bilimle filan uğraşın "amarıkanlar bizden daha iyi hedehödöea" demek zorunda kalmayın karar doğru ve de yerinde bir karar. şimdilik restaurant daha sonra tüm ülke çapında dışarıda alkol tüketimi yasaklansın derim ben. gidin evinizde zıkkımlanın ulan! ibne herifler

ölmesin kimseler!
  • bana "r.i.p manzaraya karşı rakı - balık" dedirten yasaklamadır...
  • akp ve kemalistler arasındaki mücadeleyi gramsci'nin benzetmesi olan mevzi savaşı üzerinden açıklamak en iyisi gibi duruyor... cepheyi savunmak için kemalistler uç karakol olarak üniversitelerde ki başörtü yasağını kullandılar. bu o kadar uç bir mevziydi ki bu uç mevziyi savunması için ulusalcılar kullanıldı. ulusalcılar da klasik bir akıncı birliği gibi saldırgan, agresif davranarak karşı tarafı rencide etti. amaç düşmanı uzakta tutmaktı. ancak savunması güç ve hatta etik olarak karşı tarafın mücadelesini meşrulaştıran bu mevzi, dipten dibe kemalistlerin tüm cepheyi kaybedişini hazırladı.

diğer mevziler ise cumhurbaşkanlığı, üniversiteler ve yargı kurumları idi. ayrıca kemalistler bu savaşta batılı müttefikleri reddedip, ulusalcı çapulcularla işbirliği yaptı. sonuç: hüsran.

kalabalık olan akp cephesi, bir mevzisi düşen kemalistleri bir anda çepeçevre sardı ve artık karşısında kayda değer bir güç kalmadığı için pervasızca yayılıyor. ancak şimdi işgal altında olan sadece kemalistler değil. artık, kentli bir hayat tarzına sahip liberal, sosyalist hatta tarafsızlar bile işgal altında. sigara yasağı, medya sansürü ve şimdi de bu alkol yasaklarıyla yaşam tarzlarımıza müdahale ediliyor. başbakan sanata istediği gibi hakaret edebiliyor. ayrıca akp, bizim ödediğimiz vergilerle (verginin çoğunu biz kentliler ödüyoruz) sürekli memur alımı ve belediye harcamaları yaparak benim hayatıma müdahale edecek destekçilerinin sayısını da arttırmaya devam ediyor. ve iktisadi olarakta güçleniyor.

fethullah gülen'de amerika'da kızgın olan amerikalı ve yahudileri yatıştırmakla, onlara destek vermekle meşgul. aslında fethullah bizden çok batılıları kandırmaya çalışıyor. ancak batılılar fethullah'ın telkinlerine kanmasalarda, başlarındaki islami terör musubeti ile mücadele için fethullah diyalog mevzuunu canlı tuttuğu sürece kanmış gibi yapıyorlar.

şimdi savaş bu denklemde devam ederken akp uç bir mevzi olan içki meselesine müdahale etti. eğer karşı taraf bu sefer doğru ittifaklarla (liberaller, sosyal demokratlar, modern kürtler, avrupa birliği ülkeleri vb.) karşı taaruza geçerse birkaç mevziyi geri kazanır ve akp'nin totaliterleşme yolunda attığı adımlar kesilebilir. yoksa erdoğan memleketimizin yeni diktatörü olma yolunda hızla ilerliyor...
  • almanya'da kısmen uygulanan yasak.
    baden-württemberg eyaletinde gece 22.00 ile sabah 05.00 arasında kiosk, akaryakıt istasyonu ve market gibi yerlerde içki satışı mart 2010'dan itibaren yasaklandı.

eyalet hükümeti amacın suç oranının düşürülmesi ve alkolün kötüye kullanımının engellenmesi olduğunu söylüyor.
    yasağın özellikle gençleri koruma kanunu kapsamında diğer eyaletlerde de uygulanması gündemde.
    falan filan.

http://www.hurriyet.de/…sagi-anayasaya-aykiri-degil

duyduğuma göre eyalet başbakanı immanuel gottlieb fichte evvelden cami imamıymış.
  • gerçekleşirse sokağa ineceğim ve karşı çıkacağım yasaktır. anarşist fikirlerime rağmen hiç bir zaman o kadar cesaretli olamadım malesef. hep korktum, çekindim. toplumdan korktum, ailemin olası tepkisinden korktum ama hep bir şeylere itiraz etme sürecinde bir şeylerden korktum. bu korku yüzünden "internette sansüre hayır" eylemlerinden hiç birisine katılamadım. ama biliyorum ki alkolün yasaklanması çok büyük bir dönüm noktası olacaktır. zira iktidarın ideolojisinin hala farkında olmayanlar dahi, eylemlerinin sonucunu görmeyenler ve/veya görmeyi reddedenler dahi bir şeylerin artık gerçekten de yanlış gittiğine inanacaklardır.

bilmiyorum belki şimdiden inilmeli sokağa. şimdiden ses çıkarılmaya başlanmalı, itiraz edilmeli belki de. çok geçmeden, kesin bir dönüş yaşanmadan yapılmalı bazı şeyler. ama dedim ya ben korkağım. neler olup bittiğini görüyorum ve hala daha yerimde oturup olanları okuyor ve izliyorum. ve bir şeyden de çok eminim, dışarıda benim gibi bir sürü korkak var.
hesabın var mı? giriş yap