şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni duyduğum bir pozisyon olmakla beraber, nitelikleri arasında olmazsa olmazı tabi ki de 'koordinasyon becerisi yüksek, ms office uygulamalarını etkin kullanabilmeleri' vardır, efendim.
 • servis firmasına ve hatta servis şoförüne bile söz geçiremeyen çapsızların işgal ettiği unvan.
 • genelde yorucu işler yaparlar.

  en güzel örneği için;

  http://www.eleman.net/…lik-yoneticisi_i1933532.html
 • küçük ölçekli işletmelerde genelde patronun önüne atılacak kurban niteliği taşıyan kişilerdir. eğer işe ihtiyacınız var ve ses çıkarmazsanız firmada kimsenin yapmak istemediği angarya işlerin tamamı bu birime kitlenir ve bundan sonra bu birimin vazifesiymiş gibi görünür, hayırlı olsun.

  beklenen mesleki yeterlilikleri arasında:

  * şirketin filo/araç yönetimi (araçların bakım, onarım, vergilendirme vb konulardaki takibi; route planlamalarının yapılması)
  * temizlik hizmetleri yönetimi
  * güvenlik hizmetleri yönetimi
  * personel ulaşım ve servis hizmetleri
  * şirket hatları ve cep telefonlarının envanterlemenmesi ve takibi
  * yurt içi/dışı seyahat ve acenta hizmetleri yönetimi
  * firma içi fiziksel sistemlerin bakım onarım ve takibi
  * yemekhane ve catering hizmetleri
  * kargolama, posta vb muhaberatın takibi ve yönetimi
  * tüm bu işlevler eğer taşeron vasıtasıyla yürütülüyorsa(ki genelde öyledir); taşeronlarla olan hizmet sözleşmeleri, faturalandırma aşamaları, puantaj vb süreçlerin yönetimi
  * 6331 kapsamında firmanın isg mevzuatının takibi ve koordinesi
  * (eğer şirkette bir satınalma birimi yoksa ki genelde olsa bile bunlar pek etliye sütlüye karışmaz) hammadde dışı tüm idari satınalma süreçlerinin yürütülmesi
  * firma ölçeğine göre eğer firmanın başka şubeleri varsa, yukarıdaki tüm işlevlerin diğer şubelerde de yürütülmesi

  bazılarıdır.

  bazılarıdır diyorum çünkü bunların dışında her firmanın kendine has bazı angaryaları vardır ve bu angaryalar neredeyse idari işler uzmanının görevlerinin %70 ini oluşturur ancak yukarıda bahsettiğim %30'luk kısımda aksamalar olması halinde patron " çağırın bana mazlumu" der ve aslında hiç bir iş yapmadığınızı ima ederek muntazaman sözlü dayak yemenizi sağlar.

  bu mesleğin şuanki ücret karşılığı piyasa normlarında aşağı yukarı 3500 - 4000 tl bandındadır ve inanın yaptığınız işin, stresin ve kaybettiğiniz akıl sağlığının karşılığının yarısı bile değildir.

  edit: mesleki beklentilere ek