• "eğer bir türk ile karşılaşırsan onu öldür" anlamına gelen ingilizce bir nasihat. ermenileri gerçekten severim, çektiği acılara üzülüyorum. hatta 1915 olaylarının soykırım olarak tanınmasının ciddi olarak tartışılmasını istiyorum. bu konuda fikir yürütecek kadar bilgim yok ama o insanların çektiği acıların, acılar yarıştırılmadan, bir şekilde kabul edilmesi, ama onlar da türkleri öldürdü sarmalından çıkılması gerektiğini düşünüyorum vs.
    ama bugün, ilgimi çeken bu konuda bir roman okurken bu ibareyi görünce açıkçası biraz irkildim. romanın yazarı eric bogosian kitabın önsözünde `:operation nemesis: the assassination plot that avenged the armenian genocide` dedesinin kendisine çocukluğunda anlattığı hikayeleri bu şekilde bitirdiğini söylüyor. görsel
    şimdi bu mantalite ile büyüyen insanlar ile bir ortak nokta bulmak gerçekten çok zor olacaktır ve ben açıkçası türkiye'de kimsenin çocuklarını bir ermeni ile karşılaşırsan öldür diyerek yetiştirdiğini zannetmiyorum. tabii ermenilerin durumu farklı ama yine de bu gerçekten içinden çıkılmaz bir hal sanki.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap