şükela:  tümü | bugün
 • bugun webrazzi koduyla ilk 100 kisinin kaydolabildigi servis. mesela twitter'da adim gecti bana mail at, su blogun rss'ine post dustu $u arkadasima onu mentionla twitterdan yolla, tarih $u olunca facebook duvarima $unu post et falan, oldukca eglenceli social api'larla yaratilmis oyuncak.
 • gayet de calismiyor. bi rss koydum twitter'a yeni item'lari post etsin diye. yeni item'lar dusmesine ragmen saatlerdir gidip bakmadi bile (last triggered: none).

  on tane baska servislere bagimli uygulamalar yapmis biri olarak adamlari da suclamak istemiyorum ama bu boka girisilmeyecegini bilmeleri de gerekirdi.
 • "tweet'in icinde su kelime olsun veya su karakterle bitiyorsa sunu yap" seklinde bir secenegi olmadigi icin su an tekrar tekrar gozumden dustu. mesela ben sadece #fb tag'i olanlari facebook'a attirmak istersem olmuyor yani.

  edit: one simple idea cevabi yabistirdi: http://ifttt.com/recipes/205
 • sosyal medyaya muhendislik eklemenize imkan tanıyan bir oluşum . basitçe birbirini tetikleyen 'action' lar yaratıyorsunuz .
  örnek :
  eğer last.fm'de istanbul çevresinde yeni konser açıklanırsa bunu otomatik olarak google takvime kaydet ya da otomatik olarak email at.
  ya da yarın eger yagmur yagacaksa bana bugun sms gönder .

  örnek bir kullanım için

  http://ifttt.com/people/ilkerender
 • hayvani kombinasyonlar var ya.

  -> yagmur yagacaksa yarin, mail ya da sms at.
  -> eger facebook'tan tag'lenirsem otomatik olarak dropbox'a indir o resmi.

  oeh.

  ben de bi tane yaptim simdi. kindle sahibi olanlara gelsin.

  gerekenler:

  - google reader
  - kindle
  - gmail

  google reader'dan en cok onem arzeden insanlari bir klasore toplayin. burada herhangi yeni bi entry girisi olursa otomatik olarak gmail'e yollasin. gmail de filtrelesin bunu [create a filter zartu zurtuyla], otomatik okusun, taglesin kindleblog diye. sonra da sizin kindle hesabiniza [blabla@kindle.com] yollasin ifttt. boyle bir sey olmasi halinde otomatik olarak amazon kindle'iniza yolluyor icerigi ve kindle internete baglandigi anda gelsin en onem arzeden blog entryleri.

  teoride boyle. daha test etmedim. olur heralde :)
 • bissuru task'te hala adam gibi calisamiyor, milyonlarca dolar yatirimi var ama ne yazik ki pubsubhubbub olmadan long polling bir yere kadar scale ediyor demek ki. urettigim bazi task'lar aylar once calismis surekli trigger eden eylemler olmasina ragmen...
 • bana şu kişiden / şu konulu bir mail gelirse ona şehirde olmadığımı bildir, beni de sms ile haberdar et, eğer sms olarak şu kelimeyi yollarsam da evdeki bütün aletleri/ışıkları kapat (sonra şu saatte tekrar aç) eğer şehir dışına çıkarsam şu kişiye buluşma yerini mail at, bilgisayardaki log dosyalarını pdf yapıp dropbox a kaydet sonra da bilgisayarı kapat gibi fantastik görevler yaratabileceğiniz servis.

  tabi bunları yapmak için önce amerika'da yaşamalı ve tanımlayacağınız zilyon kanal ile beraber evinizdeki her prizi belkin wemo ile donatmalısınız. türkiye'de efektif kullanım için biraz zaman geçmesi gerek.
 • sosyal medyayı iş için veya bireysel olarak aktif kullananlar için bucaksız bir derya. blog yazımı facebook duvarıma, sayfama, twitter ve linkedin'e yolla; google reader'da yıldızlı olarak işaretlediklerimi evernote'taki x not defterime kaydet; hoşlandığım kız tweet attığında bana sms gönder bla bla bla. varyasyonlar üzerine düşünürken kafayı yedirtebilir.
 • pushover ile telefona notification çıkartabiliyor.
 • "amerika dışında bir telefon numarasına mesaj attırmak istiyorsanız numarayı 00 ile başlatmalısınız. eğer aktivasyon kodunuz gelmezse belki de operatörünüz desteklenmemektedir" yazısını okudum ve 0090 ile başlatarak vodafone numaramı girdim. lakin ki aktivasyon kodu gelmedi. vodafone nasıl desteklenmiyor anlamadım.

  onun dışında ios'ta çekilen fotoğrafları gmail ve google drive'a atma seçeneklerini denedim, gayet kullanışlılar. arkaplanda senkronizasyon yapabilmesi güzel olmuş. ios'taki fotoğraf paylaşımı özelliğine alternatif oldu.