• geçen sene nisan ayında 2015 model focus trendx manuel lpgli aracı 75 bine alırken pahalı araç almış olduk şuan malum 125 bin olmuş.
    bugün satsak yarın 130 bine alır miyiz ?
  • yürüyen bir şey aldım düşündüğüm aracın yarı fiyatına üstelikte daha rahat . sattığım aracın 20 de bir fiyatını ilave ettim 8 yıl daha gencini aldım pejoysa pejo.lastiğini yeni almış adam akusunu yeni almış motoru 15000 önce yaptırmış daha ne yapsın. toyota olsa ne olacaktı sanki herkes banamı bakacaktı. bir süre pejoyla devam
  • iran-mısır gibi hak ettiğimiz az gelişmiş lige geri döndüğümüzü gösteren piyasadır. dünyada ülkelere para pompalanan yıllarda gelirimize/üretimimize göre hak ettiğinden daha ucuza alınan arabaları (ve diğer emtialar) artık olması gereken değerine gelince 2.el bile olsa almak çok zorlaştı. biz de iran gibi bir otomobile 20-30 sene bineceğiz görünüşe göre.
    eğer araç sahibiyseniz aracınıza iyi bakın.
  • rekabet piyasası kurulu el atmadığı sürece devam edecek klişedir.
  • şöyle bir girdikten sonra şener şen koşuşuyla çıktığım piyasadır.
    2017 yılında 77.500 liraya aldığım 2015 model arabamı 153.000 bin liraya sattım, daha doğrusu net bir sekilde anlaştık kapora falan her şey bitti derken ufaktan araç bakmaya başladım, almak istediğim araba iki ay once 150 bin liraydı şimdi aynı özellikte ve yaştaki arabaya en az 190 bin yazmışlar.
    kardeş kusura bakma hakkını helal et dedim vazgeçtim. tamamı servis bakımlı sıfır hasar ve boyasız arabayı verip ne idüğü belirsiz bir arabaya üste bi de 40 bin lira vermek eşşşeklik olurdu gerçekten. o rüyadan nasıl uyandım bilmiyorum ama iyi ki uyanmışım.

nu arada o avuç içinizi sikeyim afedersiniz!
  • satılık arabaların %90’ı emsallerinin en dolusudur. adam daha arabasının donanımını bilmiyor ama en dolusu diye yazabiliyor oraya gözü kapalı. bir de şey var arabaların çoğu yetkili servis bakımlı. var mı bir fatura diyorsun yok.
  • hemen hemen tüm bayilerin sitelerinde, fiyatlar güncelleniyor yazmakta.yine sıfır araçlara ortalama 5-10 bin lira zam gelecek.

fiyatlar düşecek diye bekleyenleri üzmeye devam eden piyasadır.
  • inanılmaz bir ivme kazanmış gibi görünüyor.

1.5 ay evvel 2010 model 1.3 mj linea 178 binde 46 bin liraya aldım şu an emsalleri 53 bin ve üzeri. şaka gibi artmış.
  • insanların ilanlara utanmadan "aracımızın tek kusuru ağır hasar kayıtlı olması" yazabildiği piyasa.

vallahi bu ülkede yaşanmaz artık.
  • çay ocaklarında 4-12 vardiyasına gitmeyi bekleyen hayatı boyunca araç alıp satmaktan başka kendince "ticari" faaliyette bulunmaya götü yememiş aç gözlü, kolay paranın peşinden koşan anadolu kurnazı tipindeki insanlardan tutun da, bankacılara, muhasebecilere, kadar yine aynı mallıktaki insanların belirlediği piyasadır.
hesabın var mı? giriş yap