• dolar bugün 5,80 oldu
    euro ise 6,40
    faizler atmazsa bunlar rokete bağlar.

daha da artar diye düşünüyorum.

(bkz: 9 aralık 2019 dolar kuru)
  • bayilerde araç bulunmuyor diyen arkadaşlara gelsin, bak var hemi de 2017 model! 2017 amk 2017. 2020'ye giriyoruz adam 3 sene öncesinin arabasını daha satamamış.

gıcır gıcır 2017 model otomobil
  • sürekli artandır .
  • 3 ay önce 2015 polo'yu 63 bin tl'ye alırken lan acaba kerizlik mi yapıyoruz diye düşünmüştüm. bugün benimkinin muadillerini 75 bin tl'den aşağı olmadığını görmemle şoka uğratan piyasamsı garip bir pazar.evet doğru parayı faize koysak bu kadar kazandırmazdı.
  • türkiye de ikinci el otomobil piyasası sahibinden.com un tekeline geçmiştir. bayanların aksine geliri olan ergen olmayan her erkek canlısı işi olsun olmasın sahibinden.com da araba bakar

normal de satmaya niyeti olmayan acaba benim araba kaç para yapar acabacı tipler ilan verirler

alırken boklayan satarken de ballayan esnaf ve deynekcilerle dolu olan bu sitede tartışmasız her aracın %15 e yakın pazarlık payı vardır.

herkesin arabası en güzeli en kralı zaten

bir de artık şu ifadeden nefret ettim artık az yakar cok kaçar ilanına bu açıklamayı yazanlardan bence daha fazla para alınmalı yoksa bitmeyecekler
  • arabamı satıp audi a3, bmw 1 serisi vs almaya karar verdim bundan 2 ay evvel.
    arabamı sattım lakin almak istediğim arabalarda her hafta 5-10 bin fiyat artışı sebebiyle almıyorum.
    amk çocukları fiyat şişirip duruyorlar. gerekirse otobüs minibüs taksi kullanırım bu piçlere paramı kaptırmam. götünüze sokun o arabaları. alan kerizlere de hayırlı işler olsun.
  • bugun bir arkadasim araba bakmaktan bitap dustugu icin biraz arastirma yaparak dacia duster 1.3 130 hp prestige manuel araci sifir km olarak bayisinden 106.500 tl ye aldik. muhtemelen 2020 ocak ayının ortalarina dogru ikinci el olarak 120 bin tl gibi satilabilir. en komik tarafi ise bayide 2019 sifirini 106 ya alirken malum sitede 2018 ve kilometreli araclar 118 bin tl den basliyor. saka gibi piyasa gercekten. herkese tavsiye ediyorum stoklar bitmeden gidin yakalayin.
  • en son almak istediğim honda civic eco elegance modeli 2 haftada 120 seviyelerinden 130 seviyelerine fırlayınca 30 daha koyar gider sıfırını alırım diye düşünerek 0'ını aldım, pişman değilim
  • son üç ayda bazı araçlarda yüzde 30 fiyat artışı olmuştur.
  • bazı o.ç. galericiler tarafından suistimal edilen piyasadır. favorimde olan 7-8 tane araç var ve hepsi en az 3-4 aydır satılmayı bekliyor. alacağımdan değil, sırf fiyat hareketleri için takip ediyorum. istinasız hepsi 15-20 günde bir %5 fiyat arttırıyor. ulan arabalar satılmıyor, sıfır araba fiyatları aynı, dolar yükselmiyor neden fiyat arttırıp piyasayı da bozuyorsunuz? bunlara bazı yetkili bayiler de dahil. onlar zaten fiyatlarda doları 7'ye sabitlemişler. eskiden 5 arabada yaptığı karı şimdi 2 arabada yapıyor. satışlar düştü ama karda bir azalma yok. keyfi yerinde yani.

serbest piyasa denilen şey bu halkın sırtında bir kamburdur. kur atağından sonra bunu herkes anlamıştır herhalde. kur %40 arttı, her şeyin fiyatı %100 arttı. neden, çünkü serbest piyasa. işine gelirse...

serbest piyasa bir sürü firmanın rekabet ederek müşteriye daha iyi hizmet ve daha uygun fiyatlar sunması diye hayal edilir ama gerçekte bu ülkede firmaların ortaklaşa vatandaşa binmesiyle sonuçlanır.
hesabın var mı? giriş yap