• çok yanlış bir olaydır.

halbuki:

k: canım hadi seks başlat da bi havamızı bulalım.
    e: olur mu sevgilim 3 kezdir ben başlatıyorum, bu sefer sen başlat da sorun olmasın.
    k: peki hayatım. nasıl başlatmamı istersin?
    e: sen bilirsin canikom. ama saksoya hayır demem.
    k: öyle olsun bakalım. hazır ol başlatıyorum.... başlattım.
    e: ohhh. güzel oluyo be sen başlatınca.

bakın ne sorunsuz, ne saygı dolu bir ilişki oldu.
  • karsı taraf baslamadan bitirmedigi sürece, varsın hep aynı taraf baslatsın sorun degildir, diger taraf sigarayı yakar, durum dengelenir. yeter ki hep aynı taraf bitirmesin seksi.
  • herkes hayatindan memnunsa ve bunu ictenlikle ifade edebiliyorsa sorun olmamasi gereken hadisedir. ama yok birinin zorlanmasi ve digerinin razi gostermesi seklinde gelisiyorsa, ortada birbiri ile sevisemeyen bir cift vardir ki (bkz: sevisememek/@ride)
  • o kişi mhk tarafından hakem tayin edilmişse sorun olmayan davranış. sahip çıkmalıyız onlara...
  • madem seksi hep ayni kisi baslatiyor, bari renkli bir baslangic olsun, enstrumantel girizgah oneririm

- o gong ne ismet?
    - ****donnnnnnnnnnnnnnnggg**** duydunuz efenim gongun sesini, seks baslamistir.
    - hay gonguna sictigim
    - gonguma sictirtmam!
  • kimin bitirdiğine bakmadan, daha doğrusu bitişi gerçekleştirenin hep aynı taraf olduğundan emin olmadan konu hakkında bir genelleme yapmak, bir sonuca varmak sakıncalıdır.
  • kimsenin başlatmamasından daha iyi bir durum olsa gerek. iki taraf da şikayet etmiyorsa devam edilesidir, sonuçta birilerinin başlatması gerekir, varsın hep aynı kişi olsun. bu durum en azından diğer tarafın çekingenliğine verilebilir, yeter ki hep aynı kişi bitirmesin...
  • başlatanı da başlatılanı da sıkması büyük ihtimal olan durum. hep kendisi başlatan taraf demez mi ki "neden ben?" ve hep başlatılan da "neden sen?" demez mi? gün gelir canı istenmek ister isteyenin. o zaman kalkıp gitmezler mi oradan ve başka başlatan ve başlatılanlar bulmazlar mı? bulurlar. böyle olur. iyi değil.
hesabın var mı? giriş yap