• tamami "ilk bulusmada kadina hesabi alman usulu bolusmeyi teklif eden erkek" olan baslikta sozu gecen erkektir. bu erkek tipine amerika'nin midwest'inde cok rastlanir. bu erkegin ilginc tarafi, tum hesabi iki taraftan herhangi birisinin odemesinin haksizlik olacagini dusunmesidir, paylasmaya inanir. hesap geldikten sonra fisi dikkatle kontrol eder ve tum hesabi yariya da bolmez, kendisi ne yeyip ictiyse onu oder. eger kadin da midwest'tense bu durumu yadirgamaz; ama kadin texas/arizona/louisiana gibi guney eyaletlerinden birindense erkegi bir daha aramamasi mumkundur. soz konusu erkegin ilk bulusmaya "flip flop" ile gelmesi ihtimali de oldukca yuksektir.
  • gayet normal bir erkektir. sıkışık olabilir, belki parası yoktur illa sevdiğinle olmak için para mı harcamak gerekiyo? gerektiğinde bütün hesabı kız da ödeyebilir, böyle şeylerin sorun edilmesi saçma.

"fişi tek tek kontrol etmek" itici olur yalnız, onu yapmasın mümkünse.*
  • böyle gavurun date dediği, nereye varacağı belli olmayan buluşmalar için mantıklı esasında. hani ilk buluşmada bakıyorsun bu iş olur mu olmaz mı, sonradan olmadı mı kimse kendini enayi sanmasın diye yarı yarıya oh mis. yalnız bunun teklif aşamasından türkiyeli kızlardan siktiri yer zaten eleman, o buluşmada başladığı yerde biter, tehlikeli.
  • eğer âdet buluşmada erkeğin değil kadının ödemesi olsaydı feminist geçinenlerimiz hemen "neden kadınız diye biz ödüyoruz?" derlerdi. ee, hani nerede ben zâten hesâbımı kimseye ödetmem, kendim öderim, diyen dişiler? ses gelmiyor?
  • bu eleman kız arkadaşına maksimum pilav stationda pilav üstü tavuk* ısmarlar, çıkan kişi bunu kabullenip hayatına devam etmelidir.
  • evlendikten 2-3 sene sonra seks yapmak için çiçeğinden küpesine çok masrafa gireceğinin bilincinde olan erkektir, şimdiden işi sıkı tutuyordur.
  • aslinda hesabi odemek konusuna cinsiyetci yaklasmamamiz gerektigini hatirlatan erkektir ayni zamanda. hesabi kadin da odemeli ama ilk bulusmada erkek oderse sanki orf ve adetlerimize bagli kalmisiz ve bu arada kadini da memnun etmisiz gibi oluyor. soz konusu erkege "odesene lan allahsiz!" deyip flip floptan disari firlamis parmaklarina recel dokulmesi caizdir. yapis yapis olsun parmaklari, huzursuz olsun yiyemesin yemegini...
  • bir yargıdır almış başını gidiyor atalarımızdan bize kalan acaba ideal toplumda olması gereken nedir diye hep düşündürtmüştür beni. hani sorunun tatmin edici bir şekilde gerekçeli bir cevabını bulamamam ise ayrı bir düşündürüyor ulan ne ataymış be 50 kuşak öteden benimde beynimi düdüklemiş itoluit dedirtiyor adama.... bilemiyorum ben kıyısından köşesinden bağladım belki bi tek ben değilimdir. bu konuda aklıma gelen bazı kavramlar ....

(bkz: kadın erkek eşitliği)
    (bkz: feminizm)
    (bkz: aile reisi)
    (bkz: ataerkil)
    (bkz: kadın hakları)
    (bkz: kadının toplumdaki yeri)
    (bkz: kendi düşen ağlamaz)-----> *

ps: teori ile pratiği birleştiremeyenlerdenim evet ilk buluşmada o hesabı ödeyen hıyar erkek hep ben olmuşumdur....
  • simdi ilk bulusmada hesabin biz erkekler tarafindan odenmesi gerektigi sosyal bir ogreti olarak sanki bir zorunlulukmus gibi bizlere bastirilmistir... ancak benim anlamadigim sey su sanki biz buna mecburuz... ayni durum cicek gonderme konusunda da kafama takilmistir her daim.. sevgili adayimiz kadina cicek gondermek veya almak sanki bizim yukumlulugumuz "hayatinda bana bir kere bile cicek almadin!" seklinde sikayetlerle sizlanmalarla karsilasirken biz burada kotu adam, okuz veya mal pozisyonuna duseriz. peki bunun tam tersi neden gecerli degildir? yani ben ilk defa bulusmamiza elinde bir cicek ile gelen kadina (ilk bulusmayi gectim geri kalanlarinda da) hayatimda bir kere bile rastlamadim, gormedim duymadim veya sirketime durup dururken hicbisi olmadan cicek gonderen bir kiz arkadasima... biz bunlari yapmaya mecbur degiliz ama ayni zamanda yapmadigimiz zaman sanki bir zorunlulukmus gibi kotu hissettirilirken ayni davranisi veya hosgoruyu karsidan beklemek cok mu yanlis ya da ayip... tanim kismina gelirsek eger cokta takilinmamasi gereken bir durumdur... ayrica boyle seylere takilan kadinlara sevgi ve saygilarimi gonderiyorum. fakir degilim ama fucker olabilirim sayelerinde...*
hesabın var mı? giriş yap