• beraber ödeyin işte niye bunu tartışıyoruz hala ya
  • çok da önemli değil kimin ödediği. zaten önemliyse siktir et sen o ilişkiyi
  • aslında kim davet ettiyse o öder, fakat erkek davet ettiyse erkek öder, kız davet ettiyse paylaşılır.
  • erkek ödemez elbette. herkes kendi yemeğini ödesin bir zahmet. eğer paranız yoksa zaten buluşmayın milletle. kendi karnınızı doyurun. keyifleri sonraya erteleyin.
  • seni ben davet ettim benim misafirimsin hesabı ben ödeyeceğim hiç itiraz etme dediği zaman ne yapayım zorla mı ödeyeyim. kim davet ediyorsa o ödesin bu ızdırapta bitsin arkadaş.
  • ilk buluşmada yahut herhangi bir buluşmada hesabı erkeğin ödemesi bir görgü kuralı falan değildir. bunun bir saygı adap görgü kültür vs vs olguları ile alakasi yoktur. kaldi ki başka bir taraftan bakarsak kadını aşağılamak olarak da nitelendirebiliriz. kadin da ödeyebilir, erkek de ödeyebilir. neden bir cinsiyet ayrimina gidiliyor? kendine özgüveni olmayan kadın lafıdır " hesabi erkek öder " . tercih meselesidir, kim ödemek ister ise o öder. yahut herkes yediğini içtiğini kardeş. hadi by
  • ilk buluşmada erkek falan ödemez. kim davet ettiyse o öder. normali budur.
    anormali ise golddigger kezbanlar veya barzoluğu, kekoluğu erkeklik zanneden hıyarların erkeğin ödeyeceğini düşünmesidir.
  • herkes kendi yediğini ödesin.

(bkz: alman usulü)
  • bunun hesabını yapacağınız insanlarla buluşmazsanız sorun olmayacak durum.
  • herkes kendi yediği-içtiği şeyin hesabını öder.
hesabın var mı? giriş yap