• (bkz: tepki yapmak)
    (bkz: türkçe)

edit: bu entry neden bu kadar favori almış diyebilirsiniz, nasıldı net olarak hayırlayamıyorum ama başlık böyle değildi kötü bir türkçe ile yazılmıştı.
  • - ne bu ?
    +dövme
    -dövecem
  • 16 yaşındayım. annemle babamın evlilik yıl dönümü. ben de dövme yaptırmaya bahane arıyorum, ergen hevesi. lan dedim bizimkilere sürpriz olsun kolumun içine ikisinin isimlerini yazdırayım. sabah erkenden çıktım evden, yaptırdım. akşama doğru geldim eve kolumda klasik dövme sargısı. annem kapıyı açar açmaz telaşlandı hemen noldu falan diye. gösterdim dövmeyi, gözleri doldu duygusaldır zaten. sarıldık falan filan, içeri seslendi babama "bak oğlun napmış bizim için" diye.

beraber geçtik içeri, babama da kolumu gösterdim. hiçbi şey demeden direkt "ne kadara yaptırdın" diye sordu. memur kendisi. direkt memur kafasıyla düşündü zaar. annem dürttü "çocuk o kadar acı çekmiş ismimizi yazdırmak için" diye. o zaman dank etti babama da teşekkür etti sarıldık ettik.

bi de olayın gecesinde "benim ismim niye altta da ananınki üstte?" diye kıskançlık yaptı.
  • - bu yıkayınca çıkıyor mu?
    - hee baba sakızdan çıktı koluma yapıştırdım bende.
    - çıkıyor mu yani?
  • bizimkisinin dövme yapmadığım halde verdiğin tepkidir.
    -yaptır kızım, götünü de aç, ben de sami abi olayım iyice godoş olalım dedi.
    ihihihihi benim babam çok modern bi adam ben de onun prensesi hshsgagshahshsh yersen :)
  • 16 yasindayim abuk subuk bi yerde gizli kapakli dovme yaptirmisim. anneme soyledim tip tip bakip "eh ben seni napayim" gibi bir tepki verdikten sonra babama soylemis. babam da beni yanina cagirip gormek istedi. gosterdim.
    "bu ne bicim dovme, hic mi miami ink izlemiyorsun cok kalitesiz duruyor!!!" deyip moralimi bozduktan sonra "bir dahakini beraber guzel bir yerde yaptiririz" dedi.

cidden enteresan adam su benim babam. cidden de 2. dovmemi beraber profesyonel bir yerde yaptirdik.
    seviyorum len seni.
  • (bkz: yaptirilan ilk dövmeye babanin tepkisi)

ps: yaptiracagim dovmede babamin imzasi oldugu icin kendisi ilk duydugunda baya etkilendi; biyik altindan minik minik gulmeler falan... " herkes sevgilisinin adini yazdirir sen benim ehe ehe" falanlar...
  • önce anne basamağını geçmek gerekir. arz ederim.

-anne ben bir şey yaptım
    *hmm n'aptın?
    -önce kızmayacağına söz ver!
    *sen söyle önce (ilk göz teması)
    -anneciğim aslında bir çok insan bunu yapıyor. önemli olan hastalık kapmamak için baştan önlem almak ve tabi hijyen.
    *ne diyorsun evladım sen, neyin önlemi!? (stres korku dağları sardı)
    -şimdi anne biliyorsun gençlikte insan bazı çılgınlıklar yapabilir, yani kanımız kaynıyor malum. sen sonuçta anlayışlı bir insansın.
    *kızım delirtme de beni söyle çabuk ne yaptın? (felaket senaryoları devrede)
    -anneciğim lütfen sakin ol. bunu yaptığım kişiyi sen de tanıyorsun aslında. çok iyi, güvenilir, temiz bir insan. mekan filan pırıl pırıl.
    *evladım asabımı bozma anlat ne yaptın? (eldeki fasülyeler hışımla parçalandı)
    -bu yaptığım şeyin dönüşü yok diye düşünebilirsin ama artık tıp baya ilerledi. eski haline getirebiliyorlar ama biraz maliyetli tabi. bizim merve pişman olup doktorda tekrar düzelttirdi mesela.
    *ayy şimdi düşüp bayılacağım. o kızı zaten gözüm hiç tutmamıştı. kim o herif, n'apmış çabuk söyle çabuuuuk! (kıvama geldi)
    -bizim demir anne. aşağı sokaktaki dövmeci. dövme yaptı. işte, bak. burda.
    *ayy evladııım, sen dövme mi yaptırdın. ayy canım çok güzel olmuş iyi yapmışsın çocuğum. ben de şey sandım (bkz: ölüyü gösterip sıtmaya razı etmek)
    -ne sandın :))

babama gelince, olayın üstünden 6 yıl geçti, tepki vermeyi geçtim göz ucuyla bile bakmadı. görmedi mi nedir? ben de o gazla bir tane daha dövdürdüm. diğerinden daha büyük. 1 yıl geçti hala tepki vermedi. henüz tepki yapma aşamasındaysa demek ki!

yıllar sonra edit: dövmeyi yapan üstat, sevgili demir abimiz trafik kazasında hayatını kaybetmiş. sırtıma yaptığı picasso eskizi biraz solgun, rozinante biraz daha yorgun şimdi... ruhu şad olsun.
hesabın var mı? giriş yap