• dis teli cok buyuk farklilik yaratir idi...
  • tombo 2b kelam ucu.
  • (bkz: mega taso)
  • big mac kutusu. bazı öğrenciler yiyeceğini, big mac kutusunun içinde getirirdi. plastik beslenme kabı olan çocuklara küçümseyici bir bakış attıktan sonra big mac kutularını beraber açarlardı.
  • daha geçen gün arkadaşlarla andığımız bir nesne olduğu için bu ankete katmadan edemeyeceğim bir nesne var: bi tarafı kırmızı bi tarafı mavi yazan kurşun kalem. markasını filan hatırlamıyorum da, bi buna, bi de yumurtlayan kalemlere sahip çocuklar hep imrenilen zengin çocuklarıydı bizim zamanımızda.
  • (bkz: kokulu silgi)
  • (bkz: rotring)
  • kalemlerin arkasına takılan yaylı oyuncağımsı nesneler. bunu alan veletler nedense bir anda yazılarının puntolarını büyütmekte o zımbırtının daha çok sallanmasını sağlamaktaydı. anne babama aldıramayıp anneanneme baskı yaparak bir ton elde ettikten sonra ertesi gün hocaya kaptırmıştım.

bir de guaj boya. biz ahmet, osman marka guaj boyaları alıp bi poşete koyup, ufacık paletle gelirdik. zengin veletleri hayvan gibi guaj boya çantasıyla gelir kafasından büyük paletleri ellerine alırdı. resim dersi derine işlenmiş kıskançlıklarla geçerdi, anne babaya sövülürdü.
  • (bkz: kokulu kalem)
    annemin aldığı çilek kokulu kalemi sürekli açıp, çıkan çilek kokulu atıklarını arkadaşlarıma dağıtmak suretiyle bir günde bitirmiştim ancak o anki statüm yaklaşık bir hafta yerini korumuştu.
hesabın var mı? giriş yap