• 1400 yıldır değişmeyen kitap. konu hep aynı, dualar hep aynı, ritüeller hep aynı, günde 5 kere camide namaz kıldırması gerekiyor ki çoğu kez o işi de başkalarına paslıyorlar. cenaze, sünnet, nikah, çeşitli mevlitlerde ekstra kazanç şansı, köylerde ve muhafazakar bölgelerde el üstünde tutulma, herkesin ağzına bakması, tüm bunları yapabilmek için lise mezunu olman yeterli.

öğretmenlerin çektikleri çileleri yazmaya sayfalar yetmez. tabii ki kendini geliştirmeyen öğretmenler de çok fazla fakat son 10 yılda öğretmenler denetlenmez hale geldi. fetöcü ilahiyat mezunlarını müdür yaptılar. denetlemenin ve liyakatın olmadığı bir sistemde de herhangi bir insanın yaptığı işte kendini geliştirmemesi eleştirilemez.

varsın öğretmenler 2 ay tatil yapsın. sana bir zararı yoksa bunun neyini kıskanıyorsun. sanki sen öğretmen olmak istedin de tüm dünya sana karşı geldi. sınavlar herkese açık gir eğitim fakültesine 4 yıl sonra öğretmen ol sonra bir de kpss yi hallet sen de keyfini sür.

not: mühendis
  • neymiş 3 ay yatıyorlarmış da çok tatilleri varmış da yazın sokak temizlesinlermiş, postanelerde falan çalışsınlarmış gibi başlıkları hep görüyoruz. her yaz özellikle bu sezonlarda artar bu başlıklar.

bence bu başlıkları açan adamların asıl sorunu bu bol tatilli güzel mesleği kıskanmak. çünkü büyük ihtimalle zamanında bu adamlar öğretmen olabilecekti ancak olmadı. gittiler mühendislik fakültesine falan daha prestijli meslek istediler kendilerince. yazın götleri terleyerek çalışırken tatil yapan öğretmenleri görünce de hemen başlıyor bir kıskançlık. eğer tek sorun öğretmenlerin rahat çalışması bol bol tatil yapmaları olsaydı imamları eleştirirlerdi.

adam zaten günde 5 vakit namaz imam olsa da olmasa da kılıyor. adam arada cemaate de kıldırıyor dünyanın parasını alıyor.

imamlık kadar kolay bir meslek var mı arkadaşım bu ülkede? milletvekilleri bile daha çok yoruluyorlar lan. ankaraya git gel falan. ben de bir ateist olarak imamları kıskanıyorum.

adam hem dünya için hem ahiret için çalışıyor. hem kendince dünya pointi olan parayı hem de ahiret sevap pointini kazanıyor. nereden baksan win win. her şey iyi her şey güzel. huzurlu, mutlu, harika bir hayat. yata yata geçiyor üstelik.
hesabın var mı? giriş yap