• ne olursa olsun kapanmayacaktır.
  • güzel insanlar, en güncel ve sağlıklı bilgi için ekrem imamoğlu'nun twitter hesabını takip edebilirsiniz.
    bu nedenle güncellemeye devam etmeyeceğim. yaptığı açıklamada sağlıklı bilgi için kendi bilgilendirmesini referans göstermiştir:

imamoğlu twitter hesabı

ülkemize hayırlı olsun..

editleme sınırına takılmamak adına güncellemeye buradan devam edeceğim.

editleme sınırı olduğunu bilmiyordum ama bu da normal. ilk kez bu kadar çok editleme yaptım. uyarısı için cunupmann a teşekkürler

üst edit: güncellemeleri üstte tutacağım. yazar arkadaşlar için kolaylık olsun. bir çok veri akışı var teyit etmeden yazmayacağım. başka ilçelerden elinde kesin teyitli bilgi olan arkadaşlar varsa iletebilirler onları da eklerim.

-------------------------------------------------------------------------------

04-04-2019 17:22
    ysk'nin güncel #istanbul seçim sonuçları. kaynak: özgür karabat (@tasogare seibei adlı yazara ayrıca teşekkürler. sağolsun kendisi beni de sürekli güncel tutuyor)
    ekrem imamoğlu: 4.171.475
    binali yıldırım: 4.151.923
    fark 19.552

ysk da imamoğlu'nun verilerini teyit etmiş oldu.

04-04-2019 16:26

fark: 19552 kaynak: ekrem imamoğlu, şu an canlı konuşuyor. izleyelim

04-04-2019 - 15:52
    üsküdar +875 oy imamoğluna, an itibari ile fark: 20.040 kaynak: mehmet ali çelebi
    evet itiraz ettikleri ilçe'nin itiraz sonucuna da itiraz ediyorlar. tekrar itiraz edeceklermiş. bu daha ne kadar sürecek arkadaş. aklıma memduh başgan geldi.. amk işi stresli.. küçük bir gülümseme isteyenlere

04-04-2019 - 14:50
    en çok geçersiz oyun olduğu ümraniye'de geçersiz oyların sayımı bitti. geçersiz oy sayısı : 12366
    sayım sonunda yıldırım +384 imamoğlu +99 kaynak: özgür karabat

04-04-2019 - 12:51 (@tasogare seibei adlı yazara teşekkürler)
    19 ilçenin başakşehir, adalar, beykoz, sarıyer, bakırköy, fatih, şile, üsküdar 2. bölge bitti. ümraniye bitmek üzere. üsküdar 1 ve 3, sultanbeyli, bağcılar ve diğer kalan ilçelerde sayım devam ediyor. bitenlerden sonra chp milletvekili özgür karabat'ın açıklamasına göre ekrem imamoğlu'na eklenen oy: 599, binali yıldırım'a eklenen oy:1558

04-04-2019 11:11 fark 20.039 kaynak: mehmet ali çelebi

04-04-2019 - 10:57 kesin olanlar. (burada kaynak chp örgütü değil sözcü'dür arkadaşlar)
    fatih bitti. chp: 78, akp: 250
    ümraniye öğlen saatlerinde bitiyor (son durum: chp: 247, akp: 328)

04-04-2019 - 09:36 kesin olanlar.
    beykoz'da sayım bitti. sonuç: akp +154 chp +76 oy eklenmiş.

----------------------------------------------------------------------------------
    az önce chp örgütünden bir arkadaşımı aramama neden olan matematik işlemi.

edit: süreç şu şekilde işliyormuş.

itiraz edilen sandık sayısı ilk başta 78'miş. yetmediğinden bütün sandıklara itiraz edilmiş. bazı ilçeler itirazı kabul bazıları kabul etmemiş.

şu an güncel fark yine 24.000 civarındaymış. aldığım bilgilere göre farkın 21.000 civarı olmasının sebebi itiraz edilen sadıklardaki oyların adaylardan silinmesine neden olmasıymış. bu kısmı ben de anlamadım çünkü normalde baya bir düşüş olması gerekir 100-150 civarında. ya da oluyordur ama yansıtılmıyor sayım sonucu bekleniyor devamında da ekleme çıkarma yapılıyor olabilir.

tüm ilçe örgütlerinden oy toplama alanlarında görevliler varmış. itiraz geldiğinde ve bu itiraz kabul edildiğinde partilere de haber veriliyormuş ve parti yetkilileri ilgili oyların toplandığı alana gidiyormuş. onlar gelmeden (bütün partiler) sayım işlemine başlamıyorlarmış.

bütün sandıkların ıslak imzaları ellerinde mevcutmuş. "rahat olalım mı" diye sorduğumda, "abi merak etmeyin sonuç değişmeyecek" dedi.

umarım her şey dediği gibi olur. bilgi gelirse editlerim.

ek not: bir de t24 habere göre imamoğlu saat 11:00 de açıklama yapacakmış.

edit: 20 bin 21 bin civarı olarak düzeltildi.

edit: 12:29 - imamoğlu saat 12:10 civarı konuşmasını yapmıştır. süreci takip eden arkadaşlar mutlaka link vereceklerdir diye düşünüyorum.

güncelleme 12:35.

örgütteki arkadaşın yazdıklarını aynen aktarıyorum;

"bugün itiraz için son gün. yarın ysk'nın son dakika itiraz edilen sandıkları sayma süresi, sayım biterse kesin sonuç perşembe akşamı ya da cuma günü açıklanacak. yani bu akşama kadar itiraz ettiler ettiler, etmediler süre doluyor. abi akp kabullendi zaten cumhurbaşkanı da dahil. çıkarı olup artık nemalanamayacak olanlar bağırıp çağırıyor"

umarım söylediği gibi olur ve en geç cuma bütün türkiye olarak rahatlamış oluruz.

ayrıca imamoğlu'nun yapmış olduğu açıklama son derece güzel, samimi ve kucaklayıcıdır. beklentimiz bu ılımlı siyasetin tüm yurda yayılmasıdır. (biliyorum naif bir beklenti)

ek: imamoğlu'nun yaptığı son açıklamayı kaçıranlar için kendi paylaştığı link: hemen izleyeyim
  • şu an ekrem imamoğu: 4.171.141 binali yıldırım 4.149.832 şeklindedir. aradaki fark 21.309 ekrem imamoğlu lehinedir. yalnız bu sayım daha ne kadar devam edecek, kaç oy kaldı sayılacak biri çıkıp açıklasa.
  • oy farkını bilmem ama kesinlikle aa'ya güvenmeyin arkadaşlar.
  • yaklaşık 30 saniye önce fark 21309'dan 21459'a çıkmıştır.
  • saat 10.21 itibariyle fark 21459 olmuştur.
  • ekrem başkanın 15 oyunu düşürmüşler. 4.171.126
  • "it don't matter if you win by an inch or a mile. winning is winning!"

dominic toretto, mayıs 2001, los angeles
  • sabah sabah ntvnin 9:51 güncelinden hesap makinesi ile hesaplattınız. 21459
hesabın var mı? giriş yap