şükela:  tümü | bugün soru sor
 • böyle bir çalışma varmış. buradan alırsan vestel vergisi, yurtdışından alırsan 600 lira haraç...
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/29710888.asp
  --- spoiler ---

  cep telefonlarına gelmesi beklenen ek gümrük vergisinden sonra şimdi de yolcu beraberinde yurtdışında getirilen telefonlardan alınan harçlara da (ımeı kaydı) zam gündeme geldi. mobil iletişim araçları ve bilgi teknolojileri iş adamları derneği (mobisad) yönetim kurulu başkanı sinan ekşi’nin ilave verginin gelmesiyle yolcu beraberinde getirilen cihaz sayısının yüzde 33 artmasını beklediklerini ve bu yüzden yolcu beraberinde getirilen cihazlardan alınan 131.5 liralık harcın 600 liraya çıkarılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

  geçen yıl 750 bin olan yolcu beraberinde getirilen cep telefonu sayısının bu yıl 1 milyona, geçen yıl 800 bin olan kaçak yollarla ülkeye sokulan cep telefonu sayısının da 1 milyon 100 bine yükselmesini beklediklerini dile getiren ekşi, “bu yıl 14 milyon 100 bin yeni cep telefonu satılacak. bunların yüzde 50’den fazlası bin liranın üzerindeki modellerden oluşuyor” dedi. türkiye cep telefonu pazarının fiyat aralığına göre adetsel oranları hakkında da bilgi veren ekşi, “2014 yılı ocak-haziran döneminde yüzde 33 olan bin 500 lira ve üzerindeki cep telefonu oranı, bu yılın aynı döneminde yüzde 40’a yükseldi. cep telefonu pazarının cirosal oranına bakıldığında ise bin 500 lira ve üzerindeki cep telefonları için söz konusu dönemde oran yüzde 63’ten yüzde 67’ye çıktı” dedi.
  --- spoiler ---
 • ohaaaa.
  sikmeyi bitirdiler artık fantezilerini denemeye başladılar üstümüzde...
 • olay böyleyse çaktırın arkadaşlar, evet evet hiç düşünmeyin çaktırın.
  (heyecan yapanlara : imei değiştirme)

  tanım edelim : devletin yeni hırsızlık çalışması.
 • --- spoiler ---

  mobil iletişim araçları ve bilgi teknolojileri iş adamları derneği (mobisad) yönetim kurulu başkanı sinan ekşi’nin ilave verginin gelmesiyle yolcu beraberinde getirilen cihaz sayısının yüzde 33 artmasını beklediklerini ve bu yüzden yolcu beraberinde getirilen cihazlardan alınan 131.5 liralık harcın 600 liraya çıkarılmasını talep ettiklerini dile getirdi.
  --- spoiler ---

  cep telefonu alıp sizin gibi kan emicilere para kazandıranı siksinler. beyler ben güvercine geçiyorum.
 • (bkz: puştluk 101)

  sizin gibi şerefsizler yüzünden bok oluyor bu ülke. alın 600 liranızı bir yerlerinize sokun, biz de nokia kullanmaya devam edelim.
 • topluca protesto edilmesi gereken eylem. soz konusu olmasi bile dusunulemez. cunku bu miktarin derhal 1200 liraya cikmasi gerekir. daha sonra da 1 telefon parasinin 2 katina "imei harci" denen uydurmus oldugunuz "haracı" alin, emi benim akilli cakallarim. biz de maliz heralde ulke olarak?

  komple kacak telefon aliriz da size yedirmeyiz amk.
 • tam da yurtdışından nokia 3310 getirecekken beni düşüncelere sevk eden durum.

  (bkz: zararı çıkartmak için iphone 6 almak)
 • düzgün bir ülke olsak japonya'da ki kapaklı cep telefonu modasının ülkemize gelmesi lazım böyle bir gelişmeden sonra...