• mülkiye yanındaki yeri şu sıralar bar yaptılar evet doğru, 1859 adı. ama asıl kötü haber şimdi geliyor. esas şubelerinde de çok ciddi sıkıntılar var. aldığım duyumlara göre bir kat üste taşınıyorlar, iyice küçülüyorlar. (bkz: dost kitabevi konur şubesi) off bee. içmez olun. azcık da kitabı içseydiniz be insafsız insanlar!!!
  • bir soylentiye gore, sahibinin ilk kurulduğunda ankaradaki dükkanda kitaplari calanlara yeterki okusunlar diye anlayis gosterdigi kitabevi.
  • ankara'nın gri imgesini renklendirip şenlendiren, kenti sevme sebeplerinin başına yerleştirilebilecek, leziz kitabevi. mütecaviz olmadan ilgi gösterilen, yardımcı olunan, ayrıca sorduğunuz hemen hemen her kitapla ilgili bilginin mutlaka verildiği her manada dost mekân, gerçek anlamda kitap evi. istanbul kadıköy'deki şubesi de bu iklimdedir. ilk ziyaretinizden itibaren "dostlarım" denilebilecek çalışanları, sadece kitabevinin içindeki değil, ellerinde bulunmayan bir kitabın da nerede olduğunu bilirler, o kitabı bir güzel de bulup getirirler size. sessiz sakin kitapları (koklamak dahil) karıştırmak da, sohbet etmek de "imge'ye dahil."
  • dost kitabevi kadar sevmesem de, çoğu zaman sakin oluşu, kendimi daha serbest hissedişim sebebiyle uğradığım mekan-dı. birkaç hafta önce konurdaki büyük şubesinde başıma gelenlerden sonra fazlasıyla soğumuş bulunuyorum kendilerinden. şöyle ki; girişteki görevli kadın arkadaşlardan birine iyi bilinen bir yazarın iyi bilinen bir eserinin kendilerinde bulunup bulunmadığını sordum. kendisi sorumu, "anlamadım, affedersiniz" gibi bir söz veya söz öbeği yerine aynen: "neee?" diye cevapladı. tekrarladım. yazarın diğer kitaplarının olduğu reyonda olmadığını söylediğimde, "reyonunda varsa vardır, yoksa yoktur." şeklinde bir cevap aldım. kendileri o gün bugündür bitiktir benim için. sonuçta, bir kitapçıda bir yazar ve kitap ismi soruyorum, mahalle bakkalında sigara sormuyorum... insan biraz incelik bekliyor.
  • internet sitelerindenaristoteles in birinci çözümlemelerini aratınca karşınıza şunu çıkaran kitapçılar;
    fiyatı: 5,00tl
    sitemizde (kdv dahil):
    11,63tl
    indirim: %-132
    (bkz: bu sefer güldürmedi)
    edit: düzeltmiş keratalar
  • butun kitabevini kameralarla kaplayarak bana* hakaret ettiğini düşündüğüm kitabevi. her yer kamera, dergiler gözün görmediği bir yerde, arka taraf cafe.. imge kitabevi dörtnala "bookstore" olma yolunda ilerlemekte ve * bu şekilde devam ettikleri sürece ben imge kitabevinin kapısından, sadece orada satılan dergileri almak için gireceğim.**
  • bünyesindeki ahmet (kel, gözlüklü, göbekli, tatlı dilli ve acayip kitap okur kişilik) ile bizi kendisine bağlayan, dost'tan ahmet faktörü ile önde olduğunu gördüğümüz kitabevi. ayrica küçük şubesinde 8 taksit yapmakta ve gayet kolay hesap açmaktalar an itibariyle. bilgisayarla search yapabilmenin yanısıra ahmet'e gidip "şöyle okurken ağzımda kekremsi bir tat bırakan, yazarı xxx gibi yazan ama yer yer yyy gibi görünen bir kitap" şeklinde de search yapabilir tahmin ettiğinizdan fazla sonuç bulabilirsiniz.
  • arka taraftaki bahcesinde oturabileceginiz (ankara-kizilay)
    guzel bir mekan.
  • çalışanlarına maraba gözüyle bakan ticarethane. zaten çalışanları pek dayanamazlar şartlarına. her gittiğinizde farklı bir çalışanla karşılaşırsınız konur sokaktaki şubesinde, bir de belirtmekte fayda var; solcu geçinirler?
  • ankara şubesinde, çalışanlarına aylarca ücret ödemeyen, iş tanımı olmadan iş gücü istihdam eden, yine de karşınızda bir reyon görevlisi değil de kitaptan anlayan birilerini görmek istiyorsanız gideceğiniz yer. ha evet bir de yüksek sesle emeğin sömürüsünden bahsetmekten utanmazlar.
hesabın var mı? giriş yap