• oldukça düşüktür.
    adam, "imgur'a giremeyenlerden yüksektir." demiş. salak mısınız oğlum? roman gibi yazı yazıyorsunuz, altına imgur linki koyuyorsunuz. amaç ne? açan var, açamayan var. ben açabiliyorum tamam, ama neden o linki gördüğümde telefonumda ayarlara gidip vpn açıp fotoğrafa baktıktan sonra tekrar vpn'i kapatıyım? veya neden bilgisayarımda dns değiştiriyim senin saçma linkine bakabilmek için? neden 5 saat bununla uğraşıyım? atacağın fotoğrafı imgur yerine başka bir platform üzerinden atsan ne kaybedeceksin sığır? gerçekten beyninizde sorun olduğunu düşünüyorum.
  • başta picload olmak üzere onlarca kullanımı kolay, sorunsuz çalışan muadili varken, daha hala sıfır fotoğraf yüklemek için bunu kullanıyorsan az biraz hıyarsın demektir.

hadi ev bilgisayarına ayar çektik diyelim.

daha bunun işyeri bilgisayarı var, okul bilgisayarı var, o ayarı çekemeyeceğimiz türlü türlü ortam var.

cep telefonu için de ayar çektikten sonra yavaşlama ve artmış veri kullanımı ile uğraşamam kusura bakma.

hadi ben linki açtım diyelim, birine yollayacağım, karşı taraf bana "abi link açılmıyor" dediğinde muhabbetin içine ediliyor.

ulan zaten paylaştığınız şey altı üstü biri hanya'ya biri konya'ya bakan iki tane meme gifi, onu da göreceğiz diye 50 tane ayar çekene kadar basar eksiyi geçerim...
  • belli aralıklarla aynı döngü içinde tartışılan zeka seviyesi. şu şekilde olur:

-"malsınız"
    -"asıl imgur açamadığınız için siz malsınız".

böyle gelmiş böyle gidecek.
  • tinypic linki paylaşanlardan kat kat yüksek olduğu kesindir.

giremiyor musunuz? imgur linkindeki imgur yazısını filmot olarak değiştirin girersiniz.
  • gayet yüksek olan seviyedir. bundan 2,3 yıl önce başka sitelerden resim paylaşan bir entry ile imgur linki paylaşan bir yazıya bakın nedenini anlarsınız. sözlük ileride uzun yıllar o entry tekrar tekrar okunacak bir yapıya sahip olduğu için verilen linkin kalıcılığı önemlidir. ve imgur dışında bu kadar uzun süre kalan bir site daha görmedim. adam 4 yıl önce bir resim paylaşımış, linke tıklıyorsun ama link kesin ölmüş oluyor. imgur linkine tıklıyorsun ve bingo ilk günkü gibi sağlam duruyor.
  • kafası her bozulduğunda önüne gelene orospu çocuğu diyen zavallılardan daha ileri olduğu kesindir.
  • siz imgur'a girebilirsiniz, fakat biz her bir imgur linkine girmek için vpn mi açacağız? sanki imgur'a girmek bir ayrıcalıkmış gibi anlatmışlar birde. imgura'a giremeyenler falan mı varmış? yok efendim imgur'a girmeye üşenenler var.
  • ben genelde ekşi sözlüğe telefondan giriyorum.bu tiplere kıl oluyorum o zaman. bence tamamen şov amaçlı. hayır bir sürü seçenek var bir sürü site var kullansana onları. yok illa imgur. açılmıyor işte bu amk ülkesinde. bilgisayardan neyse de. telefondan vpn işleri ayarlamak falanda sıkıntı ve her zaman çalışmıyor. hizliresim kullanın ibneler
  • zeka seviyesinde problem olduğunu düşünmüyorum ama empati eksikliği olabilir. o eksiklik de bizden kaynaklanıyor olabilir. açıklayayım.

öncelikle bilgisayardan erişemediğim herhangi bir site yok. dns ayarıymış, proxy'miş bilmem neymiş, neredeyse atamayacağımız takla kalmadı elhamdülillah.

yalnız bazı bilgisayarlar var ki (biz ona iş yeri bilgisayarı da diyoruz), yok arkadaş, ne yaparsan yap olmuyor. bir kere chrome indiremiyorsun bilgisayara. explorer'ın tarih öncesi bir sürümüne mecbur takılıyorsun öyle. bilgi işlemdeki ciğersiz yavşağı chrome'u kurdurmak için ikna ediyorsun sonra (proxy'e izin veren add-on'ları bile engelliyor kurdukları güvenlik duvarı).

ha diyeceksin ki bunlar bana engel olabildi mi? hayır. dediğim gibi, bilgi işlem 1000 tane engel koysa, 1001. kez aşarım.

ama bir de sözlüğü güç bela iş yerinden takip eden, arada bir gündeme tıklayıp "noluyormuş?" diyen, bu tür dolambaçlı yolları bilmeyen (veya vakit ayıramayan) insana, sırf bir resim/fotoğraf bakabilmek için imgur eziyeti çektirmenin pek bir alemini göremiyorum.

hayır yani, temelde son kullanıcı açısından imgur ile hizliresim'in en ufak bir farkı yok. ikisi de web tabanlı resim deposu. ikisinin de direkt linkini verdiğin zaman şak diye açılıyor. ikisi de aynı bokun laciverti.

buradan tüm imgur kullananlara mesajım olsun, belki okurlar, imgur.com yerine hizliresim.com'u tercih etmeniz bizi mutlu edecek.

(imgur'da veya hizliresim'de direkt link yerine sayfa linki verenlere bedduam sabittir. onlara söyleyecek söz bile bulamıyorum. asıl zeka eksikliği onlardadır. net.)
  • sıfırın altındadır.
hesabın var mı? giriş yap