• ulan bu oyun çok fena koydu bana sözlük..

--- spoiler ---

görevlerden bir tanesi şuydu: bir binanın tepesine adamımız cole'un araları limoni olan sevgilisi trish'ı asmışlar. diğer binada ise 9 tane doktor asılı. hepsi bombalara bağlı ve sadece bir binaya çıkıp kurtarma yapabiliriz. birini seçmek zorundayız yani oyun boyunca verdiğimiz karma karar anlarından (iyilik mi, kötülük mü yapmaya karar verdiğimiz) biri. ya kendi şahsi çıkarlarımız için sevgilimizi kurtaracağız (kötü karma) ya da sevgilimizi fena edip binlerce kişiyi iyileştirebilecek doktorları.

ben de hesapta iyi karakterim sözlük. o ana kadar halk için kasmışım da kasmışım. ama işte, gönül işi olunca insanın gözü birşey görmüyor sözlük, zaten aramız limoni, trish'i geri kazanmam lazım. doktorları feda edip son gaz trish'in asılı olduğu binaya tırmandım, tam kurtaracağım, trish trish diye bağırıyorum, duyduğum sesle başımdan aşağı kaynar sular döküldü:

- trish de kim, kurtar beni burdan!

bu kadın trish değil! o an karşı binadan trish'in sesini duydum; asılı doktorlardan birisi de meğer trish'miş. ardından gelen patlama sesi ve gökdelenin tepesinden aşağıya düşen trish'in bedeni..

--- spoiler ---

bunu yapmayacaktın kessler. şimdi siktim belanı..

peşin edit:

--- spoiler ---

muhtelemen doktorları kurtarmaya çıksam, asılı olan trish gerçekten trish olacaktı ve onu gene kaybedecektim. ama kessler'e bu denli kin duymazdım o zaman...

--- spoiler ---
  • "infeymıs" olarak değil "infımıs" diye telaffuz edilen kelime.
  • her seyi tamam da gwyneth paltrow 'u anlamadigim filmdir. neden diye soruyorum kendime. ama sesi güzelmis kendisinin.

bunun yaninda capote'ye göre artilari var ama eksileri de var. burdaki capote kompozisyonu bence daha inandirici olmus. aferin toby jones'a. bunun disinda in cold blood 'a degil capote'nin yazarligi ve kisiligine odaklanmis ki bu bence pek güzel olmus. sandra bullock disinda oyunculuklar gayet iyi. ama filmin sanssizligi hoffman'li capote'nin bu kadar tutmus olmasi. ama olsun, keske daha fazla filmler yapilsa capote ya da eserleriyle ilgili.

son olarak answered prayers'a yapilan göndermeler de oldukca basariliydi. capote 'yi sevdiyseniz bu filmi de seversiniz. tekrarmis gibi gelen kisimlari olsa da.
  • psn çöküp sony abi beleşe verince, indirdiğim oyun. 1 mbit uydunet hızıyla 18 saat sürdü inmesi. (bkz: hey maşallah)
  • sony den böyle güzel hareketlerin devamını bekliyoruz. oyunun tek kötü yanı senaryo dışı görevlerin birbirini tekrar ediyor oluşu. 4-5 tane görev var, oyunu bitireceğiz neredeyse, tüm güçler tavan yaptı, hala binalardan zamazingo söküp medic kurtarıyoruz. biraz sıkıyor sonlara doğru. bi de şu son 20 tane falan blast shardı bulaydım. uyuz oldum.
  • sürpriz sonlu mükemmel bir oyun. çocukluğumdan beri hayal ettiğim elektriği kontrol edebilme gücüne sahip bir karakter olması, zaten oynadığım en iyi oyun olması için yeterli bir sebepken oyunun sürükleyiciği, oyun kontrollerinin çeşitliliği, grafikleri ve süper senaryosu da cabası olmuş. bakalım şimdi ikinciye, üçüncüye...
  • if these trees could talk - malabar front şarkısıyla hazırlanmış muhteşem de bir trailer ı vardır. görüntülerin şukelalığı yanında müzik için 2 dklık trailerı elli kere izleyemek isteyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=kgk9uflx4nk

evet şarkı başından ve sonundan kesilmiş ama çok güzel olmuş be.
  • ps3'ün çok patırtı, gürültü yapmadan gelen oyunu.

oynaması son derece eğlenceli. özellikle şehri birbirine katmak oldukça güzel olmuş. kahramanımız veya anti kahramanımız cole'un sadece elektrik gücü kullanıyor olması başta biraz eksik gelebilir ama çok güzel çeşitlendirilmiş olduğu için kısa zamanda çok yeterli olduğunu göreceksiniz. oyun ps3'ün görsel veya teknik anlamda en yetkin oyunu değil ama eğlenceli olmasıyla bunu da kapatıyor.

daha geniş bir inceleme için.

http://www.konsolmaster.com/…=&genre=&searchstring=
  • ps3'ün en underrated oyunlarından biri.

ps3'ü ilk aldığım zamanlar, yanında bedava verilmesinden dolayı, yüzüne bile bakmadığım oyundu, ne zaman ki oynadığım oyunlar bitti, bir açıp bakayım demiştim, gerçekten daha önce oynamadığıma pişman etmişti.

senaryosu ve finali ile beraber en iyi süper kahraman oyunu diyebilirim. grafikleri orta halli görünmesine rağmen, şehrin atmosferi ve insanların çaresizliği çok güzel yansıtılmış.

oynanışı yağ gibi akıyor, finaline yeniden değinmek istiyorum, hiç beklenmeyecek şekilde bitiyor, sırf senaryosundan bile filmi yapılsa, benim diyen marvel filmlerine taş çıkartır.

oyundaki iyi ve kötü karma seçimleri oyunun sonunu değil ama sonundaki küçük bir sinematiği etkilemesine rağmen, yine de farklı görevlere sahip olduğu için kendini yeniden oynattırıyor. iyi karma ile oynadıktan sonra, kötü karma ile oynayıp, şehre terör estirmenin de zevki çok başka.

not: inci sözlük zamanları, sözlükten bir arkadaşla takas edecektik, çünkü ben bu oyunu 100 saate yakın oynadım ve yapılacak her şeyi yaptım, ben kargo ile oyunu karşıdaki adama gönderdim, o bana, kaç kere konuşmamıza ve anlaşmamıza rağmen, göndereceğim göndereceğim deyip oyaladı ve göndermedi, çocuk halimle bile insanlara güvenilmeyeceğini öğreten oyundur bu yüzden, eğer o arkadaş burayı okursa, hakkım haram olsun ona.

her ps3 sahibinin oynaması gereken bir oyun
  • atmosfer olarak eidos'un 99'da çıkardığı urban chaos'a bayağı bir benziyor.
hesabın var mı? giriş yap