• anadili ingilizce olan insanlar için çok normal ve önemsenmeyecek bi olay olarak karşılanabilse de benim gibi kendini ifade için genelde türkçe kullanan insanlar için gayet garip hissettiren bir vaka. zira ingilizceyle çok alakasız kişilerle rüyanızda türkçe konuşmak istemenize rağmen ağzınızdan inglizce kelimeler dökülmesi sabah uyandığınızda kısa süreli bir dumur yaratabiliyor. ayrıca daha sonra rüyanızı başkalarına anlattığınızda "anne dün rüyamda senle ingilizce konuşuyoduk" şeklinde mesela taşşak konusu olmanız kaçınılmaz oluyor.
  • tipik nedenleri okulda bu dili gereksiz miktarda kullanmak olan bu olayla karşılaştığınızda fazla önemsememeniz gülüp gemeniz yerinde bir davranış olacaktır
  • rüyanızda yabancı hocalardan biriyle dalaşıyorsanız gayet normal olan hadise.
  • hazırlık okuyorken ezberlediğim role-play diyaloglarını bi kere de rüyamda tekrarlamamla yaşadığım olay..
  • eger kisi uzun suredir ingilizce konusulan bir mekanda bulunduysa ve sirf ingilizce konusuyorsa o zaman dogal karsilanicak bir olay
  • research paperın ve spsin yan etkisi
  • anadili ingilizce olmayan bir kişi için gerçekleşmesi zor bir olay.
  • berbat bir durumdur. hele altyazı da yoksa tam bir işkenceye dönüşür.
  • yıllar önce savaşta zenci bir askere esir düştüğümü görüp ingilizce yalvarmak suretiyle gerçekleştirmiş bulunduğum hadise.
  • ben mesela hep ibranice ruya gorurum cok kotuydu eskiden guzel ruyalardi cunku ve bana bir sey anlatmak istiyorlardi sanki anliyamiyor kahroluyordum sonra ibranice ogrendim sirf bunun icin simdi cok rahatim yani olagan bir sey bu hangi dilde ruya goruyorsaniz ogrenin o dili o kadar

(ki ibranice oldugunu cozmemde baya uzun zaman aldi)
hesabın var mı? giriş yap