• bazen artislik yapıcam derken insanı gülme krizlerine sokan kasiyerdir..

+ merhaba ben bir adet çikın rep istiyorum(chicken wrap)
    - çikın reyp mi? (chicken rape)
    + ahaha ne günahı var lan tavuğun!

10 yil sonra gelen edit: en cok begenilen entrymin bu olmasindan dolayi bir durum raporu vereyim dedim. bir süredir et yemiyorum ve süt ürünlerini de olabildigince az tüketmeye calisiyorum. hem dünyamizin amina koydugumuzdan ve gelecekte ciddi bir yiyecek, temiz hava, su ve benzeri pek cok sorunu yasayacagimizdan, hem de hapir hupur mideye indirdigimiz en boktan sartlar altinda katledilen hayvan lesi yemeyi etik sebeplerden dolayi hayatimdan cikarmak icin. yani demek ki, belki de yukarida bahsettigim fast food kasiyeri hanim "çikın reyp" diyerek dogru bir sey demis, ukala ve cahil olan benmisim.
  • kesinlikle starbucks çalışanıdır.

(saat sabah 7:15.)
    gri: (yarı uykulu halde) "pardon açık mısınız?"
    starpiç: (gülerek) "biz saat dört buçuktan beri açığız "
    gri: (içinden küfrederek) bir orta late alabilir miyim?
    stardüdük makarnası: (sırıtarak) bizde orta boy yok. tall, grande, verdi var.
    gri: (!^()%^+@€[): grande olsun o zaman

şimdi gerinip kafayı gömsem bu herife haklı mıyım, haksız mıyım!!?

ps: kahve ölçülerine de netten baktım. hâlâ bilmiyorum hangisi hangisi. verdi ne amk, opera mı söyleyeceğiz!

editello: bak venti imiş o da.
  • (california'da herhangi bir burger king, pascal nouma muadili siyahi kasiyer.)

-vupır plizz..
    +vuapaaa????
    -...
  • keyfinden yapmıyordur.

istanbul'daki bir starbucks çalışanlarıyla epeyce muhabbetimiz var (hayır her sabah kahve almıyorum oradan) bir gün şu şekilde dert yandılar bana: patronları çalışanları azarlamış türkçe konuştukları için, siparişleri ingilizce (ya da içeceğin orijinali neyse) tekrarlamalarını emretmiş, telefonu açarken bile buna dikkat etmek zorundalarmış...

hata, günde 12 saat ayakta duran fast food sektörünün asgari ücretli zavallılarında değil (ki, bir mcdonalds'ta da küçücük bir çalışan kızın yorgunluktan bayıldığına şahit oldum) onların orospu çocuğu patronlarında, mekan sahiplerinde.
  • lan bundan antepli tabldot cafe center'da bile var. ukalalığı yapılan ingilzce değil belki.

ben ordayken, taşradan geldiği giyiminden anlaşılan bir dayı ve küçük çocuğu da orada yemek yiyordu. dayı garson'dan kamış istedi. ama garson anlamadı. dayı tekrarlayınca "haa pipet pipet" diye gülerek uzaklaştı. sonra da yarıla yarıla arkadaşına anlattı bu olayı. tamamıyla gerçek.

düzeltebileceğim o kadar yanlış varken hiç bulaşmadım bu olaya. ama sinirlenmişim demek ki, dört yıl içime atmışım. garsonlardan ırak sözlükte boşalıyorum bak.

şimdi bırakalım garsonun kaç paraya çalıştığını, hangi korporıt patronların, hangi ruhsuz makinenin onu bunlara zorladığını falan. herkes ukalalığını kendine göre yapıyor canikom. garsonun yaptığı ukalalıktan bahsederken bile aynı şeyin (bir dil kendisi, ki öğrenmemek bile ayıp değil) ukalalığını yapmaya can atıyorsun amcık ağızlı amcık ağızlı. sahip olduğunu sandığın hangi bilginin değerli olduğunu düşünüyorsan artık, onun ukalalığını yapıyorsun. garsonun ukalalığını yaptığı konuda aslında ne kadar bilgisiz olduğunun farkında olmadığını fark edip kıl oluyor, taşak geçiyorsun da acaba senin fark etmediğin bir şey var mı? var amınakoyim.
  • + ee ben bi tavuk burger menü alabilirmiyim?
    - çikın börgır minü?
    + evet de okadar kastırmaya gerek varmıydı?
    - peki... (surat kıpkırmızı)
  • bir hede hödö delüks* menü istiyorum cümleme dilaaaks hanfendi diye tepki veren şahsiyet, dilaaks diye okunduğunu biz de biliyoz da bu kadar kaba olmak zorunda ` mıydın?:swh`

ayrıca fast food çalışanı olmasa da bir gözlükçüde beğendiğim güneş gözlüğünün fiyatını sormak için şu '' rey ben '' gözlük ne kadar diye soran bana haaa ray bın yanıtını veren hanımkızımız da bi alkışı hak etti benden. ray bın ne la
  • - chicken burger alabilir miyim?
    - bizde chicken burger yok tavuk burger var
  • - peynirli whopper menü alabilir miyim?

-vupır menü vit çiys mi demek istediniz? (küçümseyen bakışlarla birlikte)

- :).....o.o evet ondan

hayır, salaklık bende - adamımız anlasın diye o kadar ıkınıp türkçeye çevirdim menü ismini.
  • artisliğine artislik yapamadığım kasiyerdir,
    sonuçta yiyeceğim yemeğin bana sunumunda aracı birisi, ne yapacağı belli olmaz. konu açıldı madem garsonlara da artislik yapamam ben, bu konuda paranoyalar sarmış dört bir yanımı, hastayım ciddi. tükürür, sümkürür, extra protein istemiyorum.
    eleman "soğan istemedin ama soğan koyulmuş ye aq" dese,
    "tamam kardeş zaten anam soğan yararlı dediydi" der yerim.
    yardım edin lan.
hesabın var mı? giriş yap