• aynı zamanda csi miami ikinci sezon yirmi dördüncü bölümünün adı.
  • our lady peace'in gravity albümünden yer alan şarkı. sözleri;

oh, johnny wishes he was famous
    spends his time alone
    ın the basement
    with lennon and cobain
    a guitar and a stereo
    while he wishes he
    could escape this
    ıt all seems so contagious
    not to be yourself and faceless
    ın a song that has no soul

ı remember feeling low
    ı remember losing hope
    ı remember all the feelings
    and the day they stopped
    we are,
    we are all innocent, we are all innocent
    we are, we are, we are
    we are, we are

oh, tina’s losing faith in what she knows
    hates her music
    hates all of her clothes
    thinks of surgery
    and a new nose
    every calorie is a war
    while she wishes she
    was a dancer
    and that she'd never
    heard of cancer
    she wishes god would give her
    some answers
    and make her feel beautiful

one day
    you'll have to let it go,
    oh
    one day
    you'll stand up on your own, you'll stand up on your own
    yeah
    remember losing hope,
    remember feeling low,
    remember all the feelings and the day they stopped

we are,
    we are, we are, we are,
    we are, we are

we are,
    we are all innocent
    (one day, you'll have to let it go, you'll have to let it go)
    we are all innocent
    we are, we are, we are,
    we are, we are

we are,
    we are all innocent
    (one day, you'll stand up on your own, stand up on your own)
    we are all innocent
    we are, we are, we are,
    we are, we are

we are... we are all innocent...
  • pure premium meyve sulari oldukca iyi olan marka. sloganlari ise "never from concentrate".
  • harika bir stereophonics parçası. chuck tarzı dizilerde dönüm noktası sayılabilecek kavuşma sahnelerinde falan çalsa cuk oturur bence. yapımcılara duyurulur.
  • (bkz: innocente)
  • bir manga'dır.

sakamoto shinichi tarafından ele alınan seri, 2013-2015 yıllarında yayınlanmıştır ve toplamda 9 cilt, 99 bölümdür.

tarihi, dram ve seinen türlerini içinde barındıran bu seri her manga severin mutlaka okuması gereken yapımlardan biridir ve hatta manga ile alakanız yoksa bile türler ve konu açısından ilginizi çekebilir.

konu olarak 18. yüzyıl fransız ihtilali dönemine denk gelmektedir ve hikâye genel olarak charles henri sanson etrafında dönmektedir. kendisi sanson ailesinin dördüncü nesil reisi ve paris celladı'dır. ayrıca seri gerçek tarihi kişiler ve olaylar üzerinden dramatize edilerek ele alınmıştır.

serinin devamı niteliğinde ve devam eden bir diğer seri de; innocent rouge.
  • sabah sabah türlü tatlarıyla aklıma düşen, cennet ırmaklarından akan içecek. adı gibi katkısız, hilesiz bir içecekmiş, reklamın yalancısıyım. dimes niye böyle değil diye çokça düşünmüş, pek de masum olmadığına ikna olmuştum ama subway'dir, mc'tir, türkiye'dekiyle bire bir kıyas yapabildiğim tatlarda ne tür çerçöp yediğimiz kabak gibi ortaya çıkıyor. adamlar lezzetli malzemeden yaparsa tabii ki böyle uçurucu tatlar çıkarırlar.

zannediyorum coca cola almıştı şirketi. getirsenize oğlum buraya, macrocenter'da satın.
  • 360mlìnin 5 frank gibi bir fiyata satildigi, ancak fiyatini hakeden icecek markasi.

siseleri seffaftir. bizdeki dimes, cappy gibi markalarin icinden cikan canavarlar olursa gozuksun diye saniyorum. ama tabiki cikmiyor. ciksa da dava edip para kazansak.
  • --- spoiler ---

2018 yapımı bir britiş dizisi. biraz polisiye, daha çok dram. zira eşini öldürme suçlamasıyla yedi yıllık bir hapis hayatından sonra, soruşturmadaki hatalar ve delillerde eksiklikler dolayısıyla "suçu" tam olarak ispat edilemeyen, jüriyi muallakta bıraktığı için de hakkındaki dava düşen, daha doğrusu, tekrar incelenmek üzere tecil edilen bir adamın masumiyetini ispat ve hem itibarını hem de çocuklarını geri alabilme mücadelesi anlatılıyor. davanın tekrar incelenmesi için seçilen dedektifin kadın olması pek manidar, zira kadınların "detaycılık" özelliği işin seyrini değiştiriyor.

dizide david'in -haklı olarak- gergin ve her an patlamaya hazır görünen tabiatı şüpheleri üzerinden sıyırıp atamamasına neden oluyor; dizinin adına rağmen "masumiyeti" david'e kolayca teslim etmeden akıllarda soru işaretlerini taze tutmak kurgunun tansiyonunu da yüksek tutabilmelerini sağlamış, haliyle emin olmak için, izlerken dikkat kesiliyorsunuz; ki o öfke bulutunun ardında david'in aslında ailesine düşkün biri olduğunu anladıkça konu adım adım "öyleyse katil kim" sorusuna evriliyor. aslında deliller daha dikkatli gözden geçirildikçe ve tanıklar gerektiği gibi dinlendikçe, suç ve fail nasıl önemliyse, onları tespitte "araştıran" gözün dikkati ve vicdanı da ne kadar mühim, ilgili kurumların rolü ne kadar önemli ve hassas, bunu anlıyorsunuz.

eski dosyalar tekrar açıldıkça ilgili insanların karakter sarsıntıları geçirmesi kurgunun seyri için illaki gereklidir ama bazı yerde "ya şundadır ya bunda" twistleri gereğinden fazlaydı. asıl suçlunun gerekçeleri falan da epey zorlama geldi; keza sonundaki yolculuk ve gelinen nokta da öeeh dedirtti; ama inceleme ve görev mesuliyeti, aile olma bilinci gibi detaylarıyla yine de iyi puanı hak eden bir diziydi.

--- spoiler ---

son yıllarda dizi seçimlerimi genellikle 221b dergi sayesinde yapıyorum, sağlam referans oluyorlar bana; bu diziyi de onların listelerinde görüp izlenecekler arasına kaydetmiş olmalıyım. tabii oyuncu kadrosunda, sevdiğim oyunculardan olan elliot cowan'ın yer alması da etken olmuş olabilir. canlandırdığı karakter pek bencil ve aptal biriydi ama olsun, yine de kendisini görmek güzeldi.*

bir de dizinin müzikleri müthişti, samuel sim diye birisi yapmış.
    manzaralar ise harikuladeydi; kuzey atmosferine hayranımdır zaten, bilhassa deniz kenarındaki o kafe tarzı mekânın manzarasına mest oldum diyebilirim.
  • ömer öcal'ın, rnz müzik etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

müzik: ömer öcal
    düzenleme: serkan sönmezocak

hakan öcal imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap