• yönetim ve denetim kurullarında, mütevelli heyetinde bir tane bile kadın olmayan vakıf.

kontrol amaçlı edit: bu habire kötüleniyor da, yanlış bir şey yazmış olmayayım diye arada bir tıklayarak kontrol edelim, durumda değişiklik varsa düzeltelim.
    http://www.ihh.org.tr/…evelli-heyeti.98.0.html?&l=0
    http://www.ihh.org.tr/…tleme-kurulu.120.0.html?&l=0
  • israil kan döküyor, dünyanın altını üstüne getiriyor. amiyane tabirle devlette her yol var. sivil katliamı, gemi baskını, mahalle roketleme, suikast, sabotaj, fosfor bombaları, tecrit duvarları, alçak propaganda... tablo buyken vicdanınız, sözünüz, yüzünüz ihh'ya mı yetiyor?

kafanız çalışmıyor mu, mantığınız iflas mı etti, zihniyetiniz mi çürüdü, adalet duygunuzu mu yitirdiniz? hadi gözlerinize perde indi, kalbiniz karardı, israil'in avukatlığında üstünüze yok. utanma duygunuzu nerede bıraktınız? annenizin, çocuğunuzun, sevgilinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?

anladık analiz yapacaksınız, orta doğu uzmanısınız, insan hayatı değil dengelerle derdiniz. hepsine tamam. israil'e bir kelime bir etmeye niyetiniz yok. ona da eyvallah.

yahu bu vakıftan ne istiyorsunuz? bir tarafta 52 yıldır kan pompalayan terörist, gayri meşru bir devlet; öbür tarafta bosna'da kurban kesip, moritanya'da katarakt ameliyatı yapan, mozambik'te su kuyusu açan bir vakıf.

hal böyleyken israil haklı, ihh haksız. öyle mi?

vicdanınızı sikeyim.
  • şimdi bunlar öyle oldu bittiye getirmeye çalışıyorlar şu süreci ki tamamen planlanmış her şey. televizyonda programlarda illa ki bunlardan birileri vardı bu gece. diyaloglar sürekli şöyle;

- oraya gitmeden önce israil uyardı mı? uyardı. neden gitmekte ısrar ettiniz?
    - e işte biz bu kadarını beklemiyorduk
    - beklemiyordunuz da niye gaz maskeleri vardı?
    - ne olur ne olmaz
    - gitmeden önce bu organizasyonu planlayanlar oradaki yetkililerle temas kurdular mı? ne şekilde oraya ulaşılacağı, ulaşıldıktan sonra nasıl bir yol izleneceği?
    - o konuda bilgim yok..
    - peki türkiye dışişlerinden yardım talebinde bulundunuz mu?
    - biz resmi olarak türkiye adına gitmedik. uluslararası yardım kuruluşlarının böyle bir yardım talebinde bulunup bulunmayacağı hakkında bir bilgimiz yoktu.
    - e türkiye adına gitmiyorsunuz, diplomatik girişim yok, gideceğiniz yerin tehlikeli olduğunu biliyorsunuz, gideceğiniz yer gelmeyin, durduracağım, gerekirse vururum diyor?
    - ee biz zaten ölümü göze alarak gitmiştik oraya

ee o zaman şimdi türkiye'den neye çözüm bulmasını istiyorsun bu durumda?? hem başına geleceği bile bile gidiyorsun, tedbir de almıyorsun, sonra hem kendini hem de koskoca ülkeyi rezil ediyorsun. bu ağız bizim hükümet kanadında da var. "o bir uluslararası yardım örgütü, kendi inisiyatifleri ile gittiler, bik bik". e kardeşim o zaman grup toplantısında çıkıp gürlemeyeceksin, sağa sola hırlamayacaksın. olayın seninle alakası yoksa, vicdanen rahatsızım der, demeç verirsin, olur biter. senin vatandaşın sana sormadan, senden destek almadan israil'in ateşinin içine atacak kendini, sen de ikili ülke arasında diplomatik kriz çıkartacaksın bu yüzden. bu kadar kıvırmaya gerek yok. açık açık "din" var bu işin altında. bizim önceliğimiz millet değil, ümmet deyin, dürüst olun. evet gerçekten bıktık artık.

(bkz: kendi düşen ağlamaz)

edit: vakfın haiti'ye yardım götürmesi türkiye'yi rezil etmesini haklı çıkartmıyor malesef. türkiye dış politikasında bugün bu noktaya geldiyse, neredeyse savaş söylentileri yayılmaya başladıysa, bu örgütün sorumsuzluğu, yol-yordam bilmezliği (ya da art niyeti) yüzündendir. benim ülkem bir örgüt yüzünden neden başka ülkelerle bu şekilde muhatap olmak zorunda kalsın, ve zaten sorun çıkmasını bekleyenlerin de çözümsüzlüğe sürüklemesi nedeniyle krizin göbeğinde kalsın?
  • bu örgütü terör örgütü listesine koyar mıyız, koymaz mıyız bilmiyorum ama;

bir çok gerçek müslümanın da karşısında olduğu, "islam'ı yanlış tanıtan" islami terör örgütlerine ayan beyan veya gizli saklı epeyce destek verdiği de herkesin malumu. o nedenle zaten birçok ülkede terör örgütü olmasa da, "yasaklı" oluşumlardan biri kabul ediliyor.

hani ihh kurban için para topluyor ya, işte kimse o parayla kurban kesmediklerini söylemiyor. evet, kesip muhtaca dağıtıyorlar. fakat, o kurban'ın üstünden artan parayla suriye'deki muhaliflere, hizbullah'a, afganistan'daki taliban'a, filistin'deki hamas'a silah ve lojistik deseği de esirgemiyorlar.

taliban, hizbullah veya hamas sizin için terör örgütü sayılmıyor olabilir. fakat dünya üzerindeki birçok ülke tarafından terör örgütü olarak nitelenir.

ihh'yı savunanlar da gayet iyi biliyorlar ve aslında takdir de ediyorlar bu yaptıklarını:

aziz vefa, mutahhara, dudayeva şikayetçi mi ihh'nın hamas'a maddi destek sağlamasından? elbette değil. ihh hamas'a daha iyi silahlar alabilmesi için doğrudan veya dolaylı yardım etse rahatsız olurlar mı? elbette olmazlar.

ihh savunucuları niçin gizlemeye çalışıyor ki bunu? çıkın pat pat söyleyin; "arkadaşım, biz bu örgütlere ihh yoluyla destek veriyoruz" diye.

ayıp değil, günah değil... ama her şeyden önce dürüstlük...
  • açılımı "insani yardım vakfı" olan ama yardım götürürken (kutuplarda bile olsa!!!) fakir/yardıma muhtaç bir "insan" olmanın yanında "müslüman" da olma koşulu arayan kurum. "internet sitesini ziyaret edince" sadece "gariban müslümanlara" yardım ettiği zaten önceki entride verdiğim başlıklardan da anlaşılan yardım kurumu. "nerede gariban birileri, aç birileri varsa" değil sadece müslümanların (az ya da çok) yaşadığı bölgelere yardım elini uzatan kurum. sitelerinde açık bir biçimde belirttikleri gibi mescit-cami inşaatına da el atan kurum. akla misyonerleri getiren kurum. tek fark bunlar "bizim" misyonerlerimiz, aynı bokun laciverti yani

ben ihh'dan razı değilim,
    insanlara yardım ederken müslüman olanlar ve olmayanlar diye ayıran bir kurumdan razı olamam,
    böyle bir kurumdan razı olan tanrıya (iddialara göre tabi!!!) inanmam zaten.
  • "insani" yardım için gemilerinde bebek olmasına göz yuman "dernek".
    (bkz: kelimelere takılmak)
    (bkz: insani)
  • samimiyetine, iyi niyetine zerre kadar inanmadığım kuruluş. 31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı için resmen gemiye binenleri kullanmış, olan orda ölen zavallı sivillere olmuştur. sanki israil'in böyle tepki vereceğini bilmiyodunuz? yemeyin bizi allasen ya! ihh'nin yaptığı tamamen provakasyondur, aptal israil de gaza gelip kendinden bekleneni yapmıştır. açılan başlıklara bakıyorum da; hitler haklıymış abi!, israil haritadan silinsin! bi yandan savaş çığırtkanları bağırıyo; "türkiye buna kayıtsız kalmasın, savaş sebebi bu" bu ne ya? kimse farkında değil, politika uğruna olan hep sivillere oluyo. birisi bana o gemide 1 yaşındaki bebeğin ne yaptığını mantıklı bi şekilde açıklasın, şurda yazdıklarımın hepsini geri alıcam! resmen bile bile insanları ölüme gönderdiler ben bunu bilir bunu sölerim. zaten din ve siyaset uğruna hep mağdur olan halk oluyo anasını satiim. politikacılarımız artık kına yakabilirler, dış politikamızı sikip attılar zira.
  • misyonu:

"nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabi afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak..."

olan kurumdur, evet yardım götürmektedir, bağış toplamaktadır, zenginlerle fakirler arasında köprü olmkatadır...vs ama sanırım birkaç düzeltme yapılması gerekiyor misyonu konusunda:
    nerede olursa olsun değil müslümanların yoğunlukta olduğu bölgelerdeki kişilere yardım götürmek daha uygun olacaktır. bari "insani yardım" götürürken "insanları" müslüman olan veya olmayan diye ayırmayınız paşam...!

"5 bin vietnamlı müslüman’a yardım eli uzatıldı"
    "makedonya’da unuttuğumuz kardeşlerimiz: arnavut müslümanlar"
    "kamboçya’da ramazan"
  • destekçileri bir harika.

havalarda uçuşan tekbirler, küfürler. nasıl barış yanlısı destekçi bunlar kafayı kırıcam ulan.

" merve korkmaz 1907(şekili 1907) hrantlari öldünde hepsi ermeni ; bursa şampiyon oldunda hepsi bursali oldu şimdi nerde bu ibne kiliklilar ......................."

böyle şeyler yazıyor abi. orda burda ccc lere kahrolsun pkk lara tamam.

ama bre kodumun salağı insanlar canlı canlı bir yerde ölürken bunları yazmak nedir ya. kafa göz dalmak istiyorum insanlara artık. nasıl bir dünya lan burası.

tiksindim hayattan.
  • yaptığı provokatif eylem sonucu insanların ölmesine neden olan kuruluş. israil'i cinayetlerinden ötürü kınıyorum, ihh'yi de provokasyon nedeniyle kınıyorum.

o gemiye 1 yaşındaki çocuğunu sokan anne-babayı da allah bildiği gibi yapsın.
hesabın var mı? giriş yap