• hayal kırıklığı. karşındaki senin gibi bir insan esasında, beklentiyi yükseltmemek, tökezlediğinde de abartmamak gerek. yalan söylendiyse ve yakalandıysa eğer, bizim yakalanmadığımız yalanlardan daha mı ağır olmalı mesela bedeli?
  • gereğinden fazla verilen deger.

*
  • "insanla" ilişki kurarsanız sorun olmaz. "insan" zannederek homo sapiensle ilişki kurarsanız buralara yazacak çok şeyiniz olur
  • her şeyini vermek. zaman, güven, sevgi, sadakat, kitap, kaset, vücut, toka, para, isim. herkese her şeyi vermemek lazım. bir şeye yaramıyor çoğu zaman, verdiğinle kalıyorsun öyle.

edit: bir de etek. kedili olanından.
  • insanlar birbirinden sıkıldığında sırf ilişkiyi bok etmeden nasıl azaltabileceğini ya da bitirebileceğini bilmediği için devam etme çabasında olmaları bence bütün sorunların ana sebebi bu. haydi beybisi bize ayrılan vaktin sonuna geldik diyebilir insanlar. mesela ben demeyi öğrendim çok mutluyum yeminle daha sosyal bir insan oldum baktım arkadasımla ilişkim yürümüyor güzel tatlı tatlı bir konuşma yapıyorum. hop yollar ayrılıyor. kimse kırılmıyor, vay bana şöyle yaptı, vay bana boyle yaptı demiyor kimse.
  • insanlarla ilişkiler kurmak
  • islem onceligine dikkat edilmelidir
  • insanları gözünde fazla büyütmek.
    onlar zaten kendilerini o kadar büyük görüyorlar ki, bir de sen büyütünce, karşında tanrı pozisyonunda seni yargılayan biri oluveriyor.
    "hele bi' otur soluklan yeğenim" jokerinizi elinizden hiç bırakmayın.
  • insanlarla muhatap olmak başlı başına hatadır.
  • farkli dusunen birine kendi gorusunu dikte etmek.
hesabın var mı? giriş yap