• işe alımdan değil, daha çok pasta börek yiyip, bütün gün boş boş dedikodu yapıp, arada da iki üç excel doldurup bu sene bunu yapalım şunu yapalım planlaması yapmaya çalışan, sonrada ekşisözlük, hürriyet galeri, gittigidiyor.com, trendyol gibi sitelerden çıkmayan çalışanların olduğu ve her daim şık insanların çalıştığı bir departman olarak görmek olarak değiştirilmesi gereken başlık.

ewt. aynen bu.
  • bazen her şey, bazen hiç bir şey olan birimin, ülke iş dünyası standartları düşünüldüğünde, olası bir yanlış anlaşılmadır.
  • ben insan kaynaklarında çalışıyorum ama işe alım yapmıyorum...

yemek yaptırıyorum;temizlik yaptırıyorum;insanları araçla transfer ediyorum;haşere ile mücadele ettiriyorum; iş yerinde ne kadar pis iş varsa yapıyorum....

(bkz: idari işler)
  • o kadarını bile yapamıyor bir çok firmada.
  • eskiden çalıştığim bir şirkette işe alımın yaninda sürekli gazete okumak, aralarınin iyi olduğu kişilerle diğer çalışanların dedikodusunu yapmak gibi önemli görevleri vardı. hepsi çok çalışkandı. sadece 1 ik çalışanı maas bordrosu, izin kağitlari gibi işlerle uğraşir, diğerlerinin cok önemli işlerinin yaninda onun yaptıklarınin esamesi okunmazdı.
  • alıngan bir insan kaynakları departmanı çalışanının açmış olabileceği başlık.
    edit:imla
  • person of interest dizisinde mafya örgütü.
    (bkz: hr)

türkiyedekiler de her şartta personelden çok şirketin menfaatlerini gözettikleri için dizideki muadillerinden pek farkları yok.
  • insan kaynakları işe alımdan büyüktür.
    (bkz: dünya 5'ten büyüktür.) hesapladım.

not: bordro uzmanı
  • büyük bir yanılgıdır.

insan kaynaklarının böyle bir görevi de yok. işe alımı danışman şirketlere yaptırıyorlar.
  • insan mı kaynağı diye dusunduren birim yüzünden oluşan sanrı. söyle dusun birimde 18 kişi var yaptıgın tek şey eğitim bordro işe alım. sonra ik cok yogun hasssiktir be rıfat abi demezler mi demezler bence çünkü bu durum şirket vizyonumuza aykırı vizyonumuza uyumsuz reputasyonumuza zararlı. en temele donecek olursak bir şirkette ik olmasa nolur diye düşündüm bildiğin bişey olmaz lan kurumsallık mı türkiye de mi eksik olsun nolcak patron işe alsın patron kovsun daha güzel. maaşım zarfta verilsin bana uyar. insan kaynakları turkiye topografik haritasına göre bor madenlerine denk geliyo zaar zihinler bu işleyiş leş.
hesabın var mı? giriş yap