• güzel şarkı .
    iinsaan seveer biiir keree
  • tıkanmış göz ve gönül kanallarını açmak gibi bir etkisi olan, birkaç ciltlik roman / birkaç ömürlük aşk acısı kadar çok şey anlatan ufacık ama dipsiz şarkı. sözleri olmasa bile melodisi muhtemelen aynı hisleri yaşatacaktı. ama sözler bu müzikle birleşince duble çarpıyor.

güzelliği can yakıyor. yangını nadir göktürk'ün insafsız bir insan olduğunu düşünmeme sebep oluyor. ne menem şeyse tekrar tekrar dinleniyor.
  • sevmenin herkese kolay bana zor olduğu gerçeğini yüzüme çarpmış şarkıdır sevmek neden zor artık neden
  • sözleri ve melodi topluluğuyla bize hizmet, şarabımıza eşlik eden, geceyi biraz daha hüzünlendiren, naif ötesi sesle içimizi gıdıklayan, harika eser.

o bir kerelik hakkı ben fenerbahçe'den yana kullandım moruk.
  • ilk dinleyişte vuran, dağıtan şarkılardan. anılar canlanır. iç çekilir.
  • insan sever bir kere, kaybederse de ömrünce arar o sevgiyi, şarkı bu hissin hakkını vererek acıtıyor yüreği...
    keşke klipte eylem atmaca'nın elbisesi o çirkin maviden olmasaydı, kırmızı olabilirdi, beyaz olabilirdi, ya da tuvalet giydirmesinlerdi ne gerek var ki, gerçi bu önemsiz bir detay.

allahım nolurdu, o klipteki ev benim evim olsaydı, mis gibi hanımeli kokusu geldi burnuma...
  • kedili bir klibe sahip ezginin günlüğü parçası.

''madem beni bırakıp gittin yazsınlar adımı bir mermere ''
  • gözleri dolduran şarkı. o nasıl sestir yahu.
  • muazzam bir ezginin günlüğü şarkısı. dinlerken insanı bambaşka diyarlara sürükler, içine öküz oturur kalırsın.
  • bir ezgi'nin günlüğü şarkısı, eski zaman aşklarını anlatıyor gibi geliyor ilk duyuşta. belki de kastedilen insan bir kez sever ve bir daha kime denk gelirse hep onu arar, hep onu severmiş gibi sever karşısındakidir. böyle bakınca insan gerçekten sadece bir kez sever demek nasıl güzel, nasıl naif ve nasıl gerçekçi duruyor aslında.
hesabın var mı? giriş yap