• insert coin and press f2 to continue
    süper cümle hayatim kararirdi atari salonunda bu cümleden sonra
  • hep yanip soner bu.. para tuzagi..
  • ilk olarak nasreddin hocanin kurdugu bir cumle olup, "jetonu atan haz cubugunu (bkz: joystick) durter" yani parayi veren dudugu calar manasina gelen bir japon atasozudur. zamaninda nice genc okula ac gidip ac gelmistir su cumleyi ekranda daha az gorebilmek icin butun parayi jetonlara yatirinca.

aslinda imgesel manada insert coin cumlesi en temel haliyle kapitalizm demektir. yani en keyifli aninizda keyfinizin icine eder ve "daha cok ver lan" der, "eger daha verecek birseyin yoksa bu hayal burda bitti hadi defol" der. kisacasi bir nevi "gercek dunyaya hosgeldin" uyarisi diyebiliriz.

not: atari salonu sahiplerinin en sevdikleri cumledir ayrica.
  • yokluğu varlığından daha fazla can yakmış, gönül kırmış, yürek burkmuş, ciğer dağlamış; ortalığı sakatat dükkanına çevirmiştir.

bazı şerefsiz oyunlar bekleme modundayken bu yazı belirmez ve sanki birisi jeton atıp da oyunu yarım bırakmış gibi oyun kendi kendine devam ederdi. her ekranda yanıp sönen 'insert coin' görmeye alışmış biz bedavacılar ise bu yazıyı göremeyince bir hevesle koşup joystick'e sarılır ve fakat havamızı alırdık. elimizde joystickle öylece kalakalırdık atarinin önünde ve ekrana ancak derinlemesine baktığımızda görebildiğimiz kendi yansımamızın gözlerinde beliren hayal kırıklığının yarattığı şok etkisi ile hemen oradan uzakaşırdık.

nice yarım bırakılmış oyuna yanaşamadık, nice güzel oyundan soğuduk bu yazı yüzünden. gönül isterdi ki çat çat çat diye bekleme modunda 'insert coin' yazmayan oyunların isimlerini buraya yazabileyim. hafızasının önünde saygıyla eğildiğim yazar kardeşlerim gibi ben de hayranlık uyandırabileyim ama maalesef öyle biri değilim. ben daha başka bir türüm. biraz araştırsan "bekleme modunda 'insert coin' yazmayan oyun" diye bir şeyin tarih boyunca görülmediği bilgisine bile ulaşabilirsin. kendi yalanına inanmak gibi de değil de benimkisi başka türlü bir manyaklık. öyle hatırlıyorum ama bazen bu tarz şeyleri anlattığım kişiler bana aksini ispat ediyor ve kendimi kendi beynime söverken buluyorum.
  • (bkz: amina coin)
  • hanemizin 3. yazarıdır..

ulan nası sevindim bee. daha dün el kadar bebe idi, aldım zehirledim manyak yaptım, alkolik ettim. gerçi içinde vardı. içimizdeydi tüm deliliğimiz yoksa haytta normal görünüyoduk.
    pheyy. pes öğrettim lan ben buna. pad tutamayan elleri şimdi bi maçta diziyo bana leblebi gibin 4 tane.

skol içtik kitapsızlara sövdük..eheh.
  • the ultimate sinema eleştirmeni, insan aşmışı.

ben: abi yea sen bunu seyrettin nasıl film bu?
    i c: bırak ya. anası skişik bi film.
  • jetonu yuttuysa en sert koyun olarak okunup makinaya yumruk atılırdı.

(bkz: atari salonunda konsol jeton yutunca yikilan cocuk)
  • pes 6 kurdum. 2 hafta falan oluyo. nerdeyse her gün oynuyorum. yenilerini de kurarım, oynarım aslında ama seninle hep bunu oynardık. dünyanın en eğlenceli zamanlarıydı sanırım. yine eğleniyorum, yine acayip küfürler üretiyorum oynarken ama yazık ki sesin odada yankılanmıyor şimdi "ruuuniieeee ruuuniiieee" diye. özlüyorum..

kısa pas yapıp uzaktan gelişine kitleyip gol atınca gözlerim dalıyor öyle replayde. en çok sana kitlerdim bu gollerden. bir çözümünü bulamamıştın hiç.. yılan gibi muz ortalarıma zıplamıyor ne adriano ne zlatan. vierra buruk, amın oğlu esteban cambiasso gönülsüz.

inter iyi ama. değiştirmedim. yenilerinde bu zamanki kadro yok. biliyo musun, hiç manchesterı almadım. ne kendim oynadım ne karşıma aldım. sen hep manchesterla oynardın..
    ama rooneyi interin kadrosuna kattım. top ona geldiğinde "ruuniiee ruuniee" diye sessizce geçiriyorum içimden.

sezon bitmiş lan. sen memleketinde gelecek vaad eden bir anadolu takımına gittin, bense iddaa programlarına bile girmeyen 3. lig bi avrupa takımına.

olsun be ciğero varsın olsun. kol bozuktu deriz noolcak.
  • herifle bucket list imi paylaştım, dedim şunu yapcam bunu yapcam.
    dedi para lazım.

abi dedim bucket list hayat falan. uzun vade. yap listeyi önce.

para lazım olm
    1. kefen parası biriktir

(şükürler olsun allahım bana bu adamı verdiğin için)
hesabın var mı? giriş yap