• insan gibi kullanılsa çökmez diye düşündürtüyor her seferinde nedense.
  • sürekli sponsorlu profiller getirmeye başlamış uygulama.

ya da bu durum bana mı özel acaba indirdiğim bir uygulamadan ötürü bilemedim. ama genel durum ise geçmiş olsun instagram gerçekten çöker.
  • kral yine çöktü.
  • beğeni ve izlenme sayılarını gizleyen değişiklik ilk olarak avustralya,brezilya,kanada,irlanda,italya,japonya ve yeni zelanda’da aktif olup kullanıcı geri dönüşleri değerlendirilecekmiş.
    şahsi fikrim;insanların hayatlarına sosyal medyaya göre yön verdiği, tek amacı takipçilerine farklı görünmek,iyi yaşıyorum algısı yaratıp gönderilerinin beğeni sayısına göre ruhsal masturbasyon yapıp kendi hayatlarina kendilerince zehir ettikleri şu zamanda çok yerinde bir değişiklik olacak.öyle ki insanların sırf bunun yüzünden psikolojileri bozuluyor.bakıyorsun herkes mutlu ve iyi yaşıyor,her gönderi yüzlerce beğeni almış ama beğenenlerin yarısından fazlası bot... yazık ediyoruz kendimize.
  • üç sene önce sildiğim engellediğim mesajları şakkadanak tekrar mesajlarıma yüklemiş uygulama.bakın sildiğim engellediğim diyorum. üç sene diyorum. onca sene benim verilerimi neden tutarsın ki... fenaket.
  • olmasaydı bu kadar insan ne yapacaktı gerçekten merak ediyorum.
  • beğeni sayılarını cidden gizlerse beni şaşırtacak şirket.

instagram çoğu kişi için beğeni sayılarıyla tatmin olma merkezi.
    bu bir çeşit yapaylık oluşturuyor, insanları toksik bir kafa yapısına sokuyor vs.

fakat instagram'ın bir şirket olarak beğeni sayılarını gizlemesi bence ekonomik olarak kötü bir hamle.
    çünkü instagramdakilerin temel motivasyonu beğeni almak ve insanlara bunu göstererek tatmin olmak.

milyar dolarlık şirketler ne zamandır değerleri, paranın önüne koyuyor
    anlamış değilim.
  • tanim: bir sosyal medya platformudur.

baska bir uygulamanin penceresinden, gunumuzu özetleyen bir calismaya göz atmak için...

bkz: https://youtu.be/ukftoh54inu
  • ey dünyalı! size snapchat'i, instagramı gönderdik. işte bunda, aklını işleten bir ümmet için kesin bir rızık vardır.

tanım: 'hiper konektıt' bir çağda faydalı bir iletişim aracıdır' güzel. 'ama instagram çok kötü çünkü orda aptal kızlar var' sözü ise pek aklı başında bir insanın sarf edeceği cümle değildir. kabul edelim ki ona bu kadar kutsiyet atfetmem ironidir ve aptallığa yergidir aslında. peki aptalların
    da kullandığı şeyleri, değerleri ve enstrümanları karalamak,kullanmaktan kaçınmak o kulübe üye olmaktan başka bir şey değil midir?

'youtube da enes var sakın girme' ciler kızmasın ama eşe dosta 'sosyal medyayı eliminize ettim' marşları okumak aslında o'na hipnotize olduğunuz anlamına gelebilir. çünkü sadece bir kaç aptal bile toplumu hipnotize edebilir. bu başlığa göz atınca e sanki biraz etmiş zaten. barbara tuchman'a sorarsan aptallar öyle büyük tehlikedir ki, toplumları mahveder. bu nedenle ki aptalların krallığı ancak şaşkınların oybirliğiyle olur. elbette her sosyal medyadan uzaklaşana laf söyleyecek kadar ben de aptal sayılmam ama ne demek istediğimi birazcık anlatmışımdır.

sürekli olarak facebook'u, youtube'u, instagram'ı kendi başarısızlığımızdan sorumlu tutmak, içten içe öfke patlamaları yaşamak, güneşini iyilik üzerine yükselteceğine haksız yere yağmurlar yağdırmak topluma zararlıdır. peki ya kendine? dikkat et aptallar beyin loblarında twerk yapmaktadır. hatta kendi kafatasını bile bile aralamaktasındır. yönetiliyorsundur ve dünyayı tanımamışsındır. şaşkın bir sofu gibi sana zulmedene dua ediyorsundur.

' biz, instagramda kendi kötülerimizi ortaya çıkartıp onları recmedeceğiz! ' safsatası yerine neden kendi iyilerini ortaya çıkartmıyorsun? instagramdan bir canavar yaratmak ve ortaçağ ejderhası gibi seni püskürtmesine göz yummak aptallık değil de nedir? rahat ol, kimsenin özel hayatını takip etmek zorunda değilsin. kimsenin o tül perdeli evine konuk olmak zorunda da değilsin. çünkü ince zevklerin yoksa, bilgilenmek için enstrümanları kullanmak yerine kötülemeyi tercih ediyorsan, seksten başka bir şeye heyecan duymuyorsan, hobilerin sana sörf yaptırmıyorsa, sol elinde instagram tutan bir mastürbatör ya da bızırını mıncıklayan ana akım kız isen, unfollow nedir bilmeyip hater'lığa bayrak diktiysen zaten unut bu yazımı derim.

not: takibe takip. yeşillendiriniz.
hesabın var mı? giriş yap