şükela:  tümü | bugün
  • bir gün elifsuyla kokteyl yudumlamalar , diğer gün berkecanla nargile keyfi. yaşıyorsunuz bu hayatı gençler.

sokakta gördüğümüz yüzü asık insanlar nerede acaba ?

geçim sıkıntısı çekenler ?

mutsuzluğunu mutlu görünmeye çalışarak kamufle edenler ?

işinden ve hayatından mutsuz olanlar ?

pardon ya , bunları tabi ki sosyal medyaya dökemezsiniz. dökmezsiniz. çünkü ezik olursunuz o zaman değil mi ?

tiksiniyorum.
  • instagram'da olan herkes mutlu değildir. olayın özü, instagram vb. sosyal platformlarda insanlar mutlu anlarını paylaştığı için ve diğer insanların bu 3-5 mutlu paylaşıma bakıp "aaa bu çok mutlu birisi" şeklinde tümevardıkları için düştükleri yanılgıdır.

ne yapsın insanlar? mutsuz anlarını mı paylaşsınlar? bunları mı görmek istiyorsun? mutsuz anını paylaşsa takip eder misin? kim mutsuzluğu görmek için çaba gösterir? kim mutsuzluğunu göstermek ister?
  • sahte mutluluk tablolari
  • herkes mutlu değil onu geçtim de, anlayamadığım nokta şu: arkadaşım sen güzel güzel kocanla musmutlu fotoğraflar paylaşmışsın, belli ki o an mutlusun da. böyle bir sürü fotoğrafın var ve bir gün çat diye ayrılıyorsun. o çat diye ayrılma olayı gerçekten çat diye olmuyor biliyoruz ki. fakat böyle fotoğraflar varken nasıl ayrılabiliyorsunuz ki ya, ben gördükçe üzülüyorum. benim böyle fotoğraflarım olsa ayrılamam resmen, fotoğraflara bakar bakar kendi kendime yine mutlu olurdum. ya ben çok safım gerçekten. insanların bu kadir kıymet bilmezliği, hoş görülebilecek şeyleri büyütmeleri vs beni bitiriyor. hiç değmeyecek, çözümü olan şeylerden bitiriyorlar güzel güzel anıları. benim gibi böyle anıları olmayan insanlar da ancak üzüldüğüyle kalıyor. benim de hiçbir şeyim yok gibi zaten.
  • öyle bir konu ki üzerine tespit yapmayanı dövüyorlar.

lan çok normal değil mi? bütün insanlar her zaman mutlu görünmek ister.
    mutsuzluğumuzu, acımızı sadece en yakınlarımızla paylaşırız.
    ağlarken fotoğrafını çekip paylaşmasını mı bekliyorsunuz insanlardan, anlamıyorum.
  • sahte hayatlar sergisi açılsa instagram'da sürekli mutlu gözüken tipler büyük yer kaplar.
  • kendilerini böyle göstererek ellerine ne geçiyor diye merak ettiğim olaydır.
    'eğlenirken bunu birilerine kanıtlama ihtiyacın niye var?' diye sormak istediğim insanlardır.
  • biz sohbet etmekten fotoğraf çekinmeyi unutuyoruz mesela arkadaşlarla. zaten artık video çekiyorlar onunda modası geçti.
  • yalanlar yalanlar söyledim diye bir şarkı vardı aklıma geldi

heyyyy instagram
  • gerçekten çok ilginç bir konu bu.

ben bile mutluyum amk. lol

mutluyum amk işte. insanlar sürünsün istiyorsunuz dimi. lol