• çıkacağına ihtimal vermediğim apple telefonu.

böyle isim mi olur be.
  • safir camla gelirse 10 bin tele'ye satılabilir. bükülme sorunu da hallolur artık herhalde.
  • lumia 1520 ile aynı boyutlara sahip ancak ekranı yarım inç daha ufak olan telefondur.
  • akıllı telefonlarda en azından son dört senedir ideal boyut hiç bir zaman 3.5 veya 4 inç değildi. ideal ekran boyutunun 4.7 inç ve üstü olduğunu android kullanıcılarının algılaması 3-4 seneyi buldu. 720p ekranın ilk çıktığı ana denk gelir. 800x480 ise 4 inç ve üstü için ideal olmamakla beraber yeterliydi.

apple denen firmayı sevin ama tapmayın sevgili arkadaşlar. bugüne kadar yaptığı dandiklikleri de bir kenara yazın lütfen. 3.5 ve sonrasında 4 inç inadı. iphone 4 öncesini sallayalım hadi. tam dört nesil çıktı bu 3.5 inç ekranla. tam bir saçmalıktı. video izlediğiniz, browsing yaptığınız bir şeyin 3.5 inç olması yavaş konuşan bir abinin allı pullu laflarıyla en ideali budur diye savunuldu. milyonlar da bunu yuttu. hepsi şimdi iphone 6 kullanıyor. insan eli o kadar büyümedi bildiğim kadarıyla. 326 ppi retina mevzusu. iphone 6 plusda nedense bu rakama uyulmadı. hayret ediyor insan. gözümüz daha bir keskinleştiyse demek ki. ya da kolumuz uzadı 5.5 inç olduğu için 20 cm daha uzaktan bakıyoruz ekrana. apple yapıyorsa haklıdır. hüloğ.

bir başka olay ram mevzusu. önce inatla 512 mb sonrasında 1 gb kullanılması. alet akıyor diye savunuluyor eyvallah. ama arkadaşın ipad retinası akmıyor artık. sebebi 512 mb ram. en üst fiyatla satılan meretlere fazla ram takılması icap eder. ram candır. 1 ile akan 2 ile daha güzel akar. net. nfc yi iphone 5 serisine koymamak. tam bir çakallık. son çıkan meretlerde ise 16 gb dan 64 gb a atlaması mevzusunu her yerde bangır bangır söylüyorum ve söylemeye devam edecem. katıksız kancıklıktır. 32-64-128 olarak gitmemesinin tek sebebi kaz yolma politikasıdır. bir anket yapılsa da 32gb olsaydı 64gb almaya gerek duymazdım diyen insanların oranına bir baksak. kaç milyar dolarlık bir kazık sokulduğu milyonlara öyle ortaya çıkar .

dipnot : apple a fazla gıcık kapmamın köklerine indik bu arada geçen apple fanatiği bir arkadaşla. tamamen macintosh bilgisayarlardaki oyunsuzluktan kaynaklanan bir durum. millet prince of persia, golden axe felan oynarken ben kurbağa, çiçek, böcük çiziyordum bilgisayarda sıkıntıdan. 386dx-40 ile nefes almıştım resmen.
  • 1 ay sonra piyasaya çıkacak telefon.
    ne farkı var 6'lardan tek tek yazsa biri keşke..
    http://www.haberturk.com/…6s-plus-9-eylulde-geliyor
  • 2 gb ram'i ile iphone 6 daki fanboylarını ne duruma düşüreceğini merak ettiğim telefondur.
  • bir teknoloji çalışanı olarak bazı kimseler beni çok şaşırtıyor dedirten olay.

arkadaş 4 ten 4s e, 5 ten 5s e geçerken kasasinda ne değişti ki bunda da ne olsun. kutusu internete düştü diyorlar ya şaka gibi valla. ben size söyleyeyim yanlarına iki tane centik atacaklar kimse de senin 6s kullandığını anlamayacak hepsi bu. bu tüketim çılgınlığı nereye varacak anlamadım gitti.
  • sanki beni adriana ile konuşturacak. ne heyecan yapıyorsunuz, hep aynı numaralar işte.
hesabın var mı? giriş yap