• bazıları nşa'da asla bir arada olamayacağınız, birlikte zaman geçiremeyeceğiniz insanlardır.
    ama hasbelkader bir arada bulunmanız gerekir.
    benim eski iş yerimdeki ibrahim amca tam da böyle bir profildir.
    bu adamı anlamak için bir sözlüğe ihtiyaç duyardınız. biz üşenmeyip hazırlamıştık. yeni başlayanlar için ibrahim amca sözlüğü... gün içerisinde yalnızca aşağıdaki sözcüklerle konuşan bir tonton amca hayal edin. zaman dilimi, fiil değişiyor ama hep bu sözcüklerle cümle kuruyor. ve telafuzu yanda yazdığı gibi.
    suriye: sööriye
    philips: filipis
    kubilay: kübilay
    ümit: ümüt
    çeyiz: ceyiz
    demokrasi: demokraasi
    amerika: amarıka
    hurafe: hurayfe
    şemsiye: şemşiye
    duble: düble
    kıbrıs: kıprız
    problem: poroblem
    herkes: herkeş
    suudi arabistan: süüdi arabistan
    viski: fiski
    tesbih: tespik
    şube: şübe
    yoksa: yedasa
    hristiyan: hiristiyan
    jandarma: candarma
    spor: sipor
    kamera: kamara
    alarm: alarım
    horoz: horuz
    oksijen: öksijen

yaşı geçkin bir diğeri ile diyaloğumuz:
    - bu sözlükte chat mi yapıyorsunuz?
    - yooo x bey nereden çıkardınız?
    - az önce dediniz ya şuna mesaj gönderdim diye.
    - evet aynı e-posta gibi. ama aslında insanlar tanım yapıyorlar.
    - o zaman ben de üye olayım. birbirimize mesaj göndeririz.
    - (hönk)!!!!
  • tuvalette senin dedikodunu yaparken, yan bölmede senin olabilme ihtimalini aklına bile getirmeyen mallar.
    benim başıma geldi bu.
    bir görmen lazımdı,
    elemanlar benim hakkımda bir anlatıyor, bir anlatıyor...
    lan dedim bunları ne ara yapmışım lan ben?
    mantar yemiş falan olmalıyım yani o derece... iş yerinden iki kişiyi götürmeler mi dersin,
    patronun köstebeği olmamı mı..
    velhasılı bunlar muhabbete devam ederken,
    muhabbetinizi bölmek istemem ama, patron kısmına katılmıyorum deyip çıktım bölmeden...
    "aaaa aaaa... sen ıçerde miydin izmarit!!??? dedi...
    bu da böyle bir anımdır.
  • dunyanin neresinde olursa olsun benim bu. herkesin calismak zorunda olmasi ne kotu. demek ki olmayan bi seyler var bende, niye zorluyoz?
  • zaman zaman rastlanan insanlar. yıllar önce işyerinde bir eleman vardı tuvalete girip kıkır kıkır gülerdi. bir değil, iki değil hemen her seferinde. o kadar da sinir bozucu bir durum ki, sen orda işiyorsun pisuvarda, arkadaki kabinden "ihihi, ihihi" diye bir ses. hayır öyle akıllı telefon falan da yok o dönem. tam bokunda boncuk bulma durumu..
  • benim isyerinde bol miktarda olan insanlardir. hangi birini anlatsam bilemedim ama en etkileyicisi tek yumurta ikizi playboy ceo ve gay kardesi heralde. tek yumurta ikizlerinde boyle bir sey mumkun olur mu diye sorguladim bir sure, sonra vazgectim bana ne ya elin cinsel tercihinden.
  • suserleri inşaat sektörüne beklerim (bkz: şantiye)
  • bir turu cok az is yapip, yaptigi az isi amfiden duyurarak varligini devam ettirir. bu tur tipleri calistirmak, is vermek o isi bizzat yapmaktan daha zordur. cunku verdigin isi takip edip o adama/kadina yaptirana kadar kendin yapip da harcayacagin zamandan daha fazla zaman harcarsin.

iyi bir patron/is veren/supervisor vs. iste bu tipleri cok kisa bir mulakatta tesbit edip ayiklayan kisidir.
  • onlara göre bendim, bana sorsan hepsi seçmeydi. geçti bitti derken şimdi de sözlük yazarları için aynı şeyleri düşünmeye başladım.

ben tek siz hepiniz, topunuz cinssiniz olm !!
  • küsen insanlar. evet cidden çocuk gibi küsen insanlar. sebebi de communicator programı ile yazdığı "naptın" sorusuna bir şeyle uğraşmam sebebiyle cevap vermemem. günaydın diyorum götünü dönüyor manyak.

sen işle ilgili bir şeyi sorduğumda iki kelimeyi lütfedip yazıyorsun, ben sana gerizekalı gibi küsüyor muyum arkadaşım?
  • bu seneki lise stajyerimiz. her an gırtlağıma maket bıçağını dayayacak gibi duruyor. günde kurduğu cümle sayısı 3 veya 4. o da mecbur kalırsa. saçlar dağınık ve uzun, yüzünü kapatıyor. tv'den çıkan samara gibi bir şey. allah'tan stajının bitimine bir hafta kaldı da sona erecek bu kabus. önümüzdeki haftayı da atlattık mı götü kurtardık demektir.
hesabın var mı? giriş yap