• -isabel? çikolata mı yedin sen?
    -haaayıııır...
    (koltuğun arkasından çıkarken. ağız burun çikolata kaplı. yaş 2)
  • söz dinleyen, cin velet.
    ev kalabalık, sülale toplaşmış bir sebeple, 30 kişi falan.
    isabel'in çikolataya alerjisi var, yaş yaklaşık 2. izin almadan çikolata yemesi kesinlikle yasak.
    akşam kollar, bacaklar kabarır...
    -isabelcim, çikolata mı yedin izinsiz?
    -haayııır, izin aldım ben...
    dayı: hmm, benden izin aldı "bir parça çikolata yiyebilir miyim?" diye, e ye dedim.
    teyze: hmm, benden izin aldı "bir parça çikolata yiyebilir miyim?" diye, e ye dedim.
    ..........
  • mincira mincira yenilesi, yanaklari sikilasi, evire cevire sevilesi bi sey bu.
  • bu insanın çektiği acının haddi hesabı yoktur.. öyle ki, o kadar acıyı, küçük emrah bile çekmemiştir.. kötü ablası ve sarı saçlı velet gibi öznelerle örülmüş bir kabus gibidir hayatı.. çocukluk fotoğraflarında bile farkedersiniz suratındaki mutsuzluk ve acıyı.. kendisine bir an evvel mutluluk yapıp, hediye edelim..
    (bkz: buradan sesleniyorum kendisine)
  • tekilayla karışımı çok güzel olan bir tür ev yapımı içki.
  • uzak doğunun mistik mitlerinde is-abel adıyla anılan muhteşem bir karakterdir. isabelin en büyük özelliği, zamanla oynayabilmesidir. on saati, on dakikaya çevirebilir dilediğinde, ve bu özelliği yakınındakilere de etki eder. zamanı hızlandırdığında yakınında bulunuyorsanız, siz de etkilenirsiniz bu geleceğe yolculuktan. tek problem vardır ki, o da isabel yanınızdan ayrıldığı zaman, zamanın tekrar normale dönmesidir. tomarla zaman ne çabuk geçti diye düşünürsünüz saatlerce.
  • para kazanma yolları konusunda ilginç fikirleri olan insan... karar vermiş, taksim'in ortasında sandoz satacakmış. oturmuş, hesap yapmış bir de, bu tabletlerin tanesi 75 bine mi ne geliyormuş, kendisi de sandozlu suları 500 binden satarsa deli para kırarmış. hem sonbahar da geliyor, millet gazoz niyetine içermiş. sloganlar bile bulmuş kendine: "güne zinde mi başlamak istiyorsunuz? buyurun size multivitamin sandoz!", "gün içinde kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? buyurun, bir sandoz da siz alın!"

allah akıl fikir versin diyor, hayırlı kazançlar diliyoruz kendisine..
  • az evvel, doğum günüsü şenlikleri, tüm yurtta ve elçiliklerde kutlanmaya başlanmış olan bonita insan. kendilerine burdan iyi ki doğdunuz efendim diyebiliyorum.
  • surattaki yorgun ve bezmiş ifadeyi bir gülümsemeye nasıl çevireceğini bilen şukela kişi.. yaptığı enfes pizzanın ardından "heyoo, doğumgünün kutlu olsuuun!!" diye kucağıma önce ağzına kadar ruffles, kinder bueno, antepfıstıklı çikolata vb. abur cuburla dolu bir torba, ardından da ciltli, altın yaldızlı, kafam kadar bir "jane austen: the complete novels"* bırakmasıyla pek bir mutlu etmiştir beni.. tekrar tekrar teşekkürler..*
  • sizden kedi olmasin, çok kedi bir cancisim. ilik gibi candir.
hesabın var mı? giriş yap