• ben bu tipleri biraz götü kalkık buluyorum. genellememi yaptım devam edebilirim. nasıl bir klişe kalıptır belli değil. adam overlokçu sorsan işi gereği sık sık seyahate çıkıyor. senede bir gün a şehrinden b şehrine giden adamlara sor, aynı cevap. yani bir de böyle bi havaları oluyor : ya işte bizde seyahat çok oluyor ondan dizi falan takip edemiyorum... ellerinde blackberry'si... dünyayı kurtarıyor.

isviçreli bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre böyle bir demeç veren adamların %93,7'si senede 1 veya 2 kere seyahat ediyormuş.

edit: bu insan ben oldum :( ibret olsun diye de silmiyorum yazdıklarımı. hak etmişim.
  • moto kurye olabilir.
  • bir zamanlar bendim bu.
    neredeyse 5 yıl boyunca yurtiçinde gitmedik il, ilçe bırakmadım desem yeridir.
    normal şartlarda büyük şehirlerde yaşayan kısıtlı izin süreleri olan insan vakit ayırıp, plan program yapıp kolay kolay şefaatli'yi, şırnak'ı, silopi'yi, midyat'ı, şebinkarahisar'ı, gevaş'ı, patnos'u, divriği'yi göremez belki. iş gereği hepsini ve daha bir çoğunu gördüm, çok da sevdim...
  • çocukluğu da babasının memuriyeti nedeniyle anadoluyu gezerek geçmiştir.
  • bu seyahatler yurtdışına oluyorsa, en çok özendiğim insan tiplerinden biri oluyor. böyle iş için oraya buraya git, işin bittiği zaman kalan boş zamanında gez toz. ulaşımın, barınman beleşe gelsin, oh mis ya. böyle bir işim olsaydı çalışıyorum demezdim bile belki.
  • eğer bu insan bir anneyse ve çıktığı seyahat bir haftadan uzun bir süreyse geride etrafına cinnet geçirtecek derecede huysuz çocuklar bırakmış olma ihtimali yüksektir.
  • (bkz: kabin memuru)
  • kadinsa bu kisi, ucakta ojesini yenilemeyi bilir. zorlarsan otobuste ustunu degistirebilecek, mola yeri tuvaletinde fon cekebilecek donanima sahiptir. takside de burusan etek/pantalonu utuleme yetisine sahip olup en karakteristik ozelligi yaninda tasidigi bavul kivaminda el cantasidir.
  • sabah uyandığında nerede olduğunu hatırlayabilmek için masanın üzerindeki otel broşürlerini okuyan adamdır bu zaman zaman..
  • bir sene içerisinde otellerde konaklamaktan da uçakla seyahat ediyorsa havaalanı ve uçaklardan da nefret eder hale gelebilir. tek faydası gidilen yerlerde güzel yemekler yemek olabilir. ha bir de maaş önemli biliyor musun...

dün sabah 7 uçağıyla izmir'e gidip 22 uçağıyla döndüm, yoruldum be sözlükçüğüm.
hesabın var mı? giriş yap