• buraya gelip saçmalayan bazı yazarlar olmuş. görevimizi yapalım:

avusturya'da insanlarda türkiye'den geldim deyince suratta ekşime oluşuyorsa, bunun yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin diyen bir ayet ile acaba hiçbir alakası olmadığını nasıl iddia edebilirsin.

bu kadar da saçmalamayın, hem ayrımcı sağ ideolojilere arka çıkıp hem de onlardan şikayet etmeyin. iki dakika götünüz başınız oynamasın. ayrımcılık üretmeyi savunuyorsanız ayrımcılığa uğradım diye ağlayamazsınız, ona mağduriyet değil kendi ektiğini biçme denir.
  • cihatçıların arkasına sığındığı gariban edebiyatıdır. malesef avrupa da bundan nasibini aldı son yıllarda.

dünyanın geldiği şu noktada duyarı kasılacak son din islamdır. "benim fikirlerim hakikattir bu yüzden bu yolda yapılacak her hareket davaya hizmettir ve mübahtır" anlayışıdır. komünizmden pek farkı yok kısacası. batının yıllarca süren mücadelesinin son yıllarda geri tepmesi yine aynı insanların aptallığı ve cahilliğinden kaynaklanıyor. islamı yahudiliğe benzetip getirilen her eleştiriyi ırkçılık sayıyorlar. bu da batıya devamlı nüfuz eden cihadistlerin ekmeğine yağ sürüyor.

ellerinde güç olsa taş üstünde taş bırakmayacak bir din bu. mücadele etmemiz gereken müslümanlar değil islamın kendi öğretileridir. ve bunun da bildiğim uzun vadede işe yarayan, ahlaklı tek bir yöntemi var: akıl.
  • sjw ler cok komik, begenmedikleri her bok -fobi. e fobiyse madem trigger ederek fobi sahibine ayrimcilik ve eziyet yapmak dogru olmaz degil mi guzel kardesim, gotu genis sjw'm? o zaman insanlarin fobilerine saygi duy, oksa, op, elin degmisken kucagina da otur gerginligini alir.
  • bir düşünelim *, insanlar aşağıdaki özellikleri barındıran bir ideolojiden neden korkar;

erkeği kadından üstün gören,
    başka ideolojileri ya da fikirleri düşman olarak gören,
    eşcinselleri toplumdan ayrıştıran, "helak eden",
    yeryüzünde tek olmak isteyen (bkz: yeryüzünde bir tek allah'ın dini kalıncaya kadar savaşın),
    şiddet yanlısı olan*
    evrensel olmadığı bariz belli olan bir kitaba dayanan, [(bkz: kuranin insan yapisi oldugunun delilleri)]
    toplumda belli kesimleri yücelten,
    ahlak kuralları dayatan,
    .
    .
    .

neden korkar ki bir insan islamdan? kadın olduğum için erkekten şiddet görmem normal diye mi? yahudiyim ya da eşcinselim diye toplumdan dışlanırım diye mi? istediğim kişiyle birlikte oldum diye kırbaçlanırım ya da taşlanırım diye mi? oruç tutmuyorum diye dayak yerim diye mi? dayattığı ahlak kurallarına uymadım diye fiziksel ya da psikolojik şiddete, toplumsal dışlamaya maruz kalırım diye mi?

--

bakın ben bile müslümanlıktan fersah fersah ötede yaşayan ama müslümanım diye geçinen arkadaşlarımın yanında islamı eleştirince tepki topluyorum, benle konuşmayı azaltıyorlar, bana verdikleri cevapları azaltıyorlar. onlar bile islamla alakası olmadığı halde bunu yapıyorlar.

islam asıl kendisine inananda fobi oluşturur. islamdan korkan aslında ona inananlardır. islam korku dinidir. sizi günahlarla, ahlaksızlıkla, dışlanmayla, ateşle, ölümle, şeytanla korkutur.

islamofobi uydurma bir terimdir ve bir mağduriyet aracıdır.

bu kadar mantık hatasının, bu kadar yamuğun, bu kadar çarpıklığın olduğu bir fikre inanmak sizi de mantık hatasıyla ve çarpık fikirlerle doldurur. islamofobi de bu çarpık fikirlerden biridir.
  • olmayandır.

belli bir kalıpta düşünmeyen, yaşamayan insanları her fırsatta ötekileştirmeyi, köleleştirmeyi, hatta yok etmeyi öğütleyen bir inanca duyulan haklı tepkiyi sulandırmak, sözlük’te çokça kullanıldığı üzere zamanının sjw’lerince içini boşaltmak için ortaya atılmıştır.
  • batıfobi sahibi (batıfobik) ve komplo teori fanatiklerinin serzenişte bulunmaması gereken fobidir.
  • bazı kesimlerin covid 19 üzerinden bile harekete geçirdikleri nefret duygularının adıdır. hatırlarsanız bu virüsün türkiye’de ilk görüldüğü zamanlarda bunun umreciler yüzünden başımıza geldiğini söyleyip duran, nefret kusan, cahil bir kesim vardı ve hala varlar, bitmediler. herkesin bildiği gibi pandeminin başlarında cuma namazı kılınmadı yaklaşık 2-3 ay olmak üzere. ardından sosyal mesafe ve maske zorunluluğu ile kılınmaya başladı ve halen öyle devam ediyor. cuma namazları kılınmaya başlamadan avmler açıldı, umrecileri suçlayanların çoğu, yazı tatilde sosyal mesafesiz ve maskesiz geçirdi ayrıca istanbul gibi büyükşehirlerde de ev partileri düzenlendi. dediğim gibi camilerde sosyal mesafe ve maske halen devam ederken geceleri şöyle bi taksim, beyoğlu, karaköy, cihangir, kadıköy turu yapılınca hangi mekanlarda, hangi mesafeyle ne şekilde oturularak hangi fiiller işleniyor bi bakılsın bakalım. peki umreciler mi yaydı şimdi virüsü?

virüsün çıkış yeri çin olarak söyleniyor bir islam ülkesi değil, virüs avrupa’ya umrecilerle gitmiş değil, virüsün yayılım tarihlerinde türkiye’ye yabancı girişi serbest idi ve türk vatandaşlarının da yurtdışında bulunmlarında bi sakınca yoktu. peki bu durumda bizim ülkemizde yine umrecilerin suçlanması hangi mantıkla izah ediliyor? işte bu tamamen başlıkta ismi geçen nefret duygusuyla ilgilidir. böyle düşünen insanlar bilsin ki bu memlekette pandeminin başından beri ve halen devam ederek işleyen en düzgün tedbir camilerde var.
  • çok ayıp bir duygudur.

en fazla, karikatür gösterdiniz diye kafanızı keserler, n'olacak?!

(bkz: karikatür gösteren öğretmenin başının kesilmesi)

korkmayın ve kafanız kesilirken de şunu düşünün: gerçek islam bu değil!
  • 2014 yılında, 6 sene önce açılmış bir başlık: (bkz: kelle kesip islamofobi yapıyorlar demek)

2020 yılında biri bir başka insanın başını "islam" için kesti.

fobi mantik disi korku ve nefreti ifade etmek icin kullanilir. ornegin birinin ten veya sac rengi, kiminle sevistigi sizde nefret uyandiriyorsa bu fobik bir durumdur ve tedavi edilmesi gereklidir. su halde bu durumun fobik bir tarafi yok. her akli basinda insan kafa kesme, oldurme, can alma ihtmali olan goruslerden korkmak ve kacinmak ister.

ınsanlarin canina ve ozgurluklerine kast eden anlayislarin karsitlari icin "fobi" tanimlamasi kullanilamaz.
  • gerçek islamofobi değildir.
hesabın var mı? giriş yap