şükela:  tümü | bugün
  • chp'nin gerçekten sosyal demokrat bir parti olmasını isteyenler tarafından 'inşallah' diye karşılanan dilek.
  • ismail saymaz, akp'liler tarafından bile saygıyla anılan bir isimdir. solcu kimliğiyle zaten kürtler açısından da sevilen bir isim. chp'nin büyük bir ivme yakalayacağı kesin.

fakat kendisi bir siyasetçi değil, gazetecidir. akp'nin iğrenç propagandalarına karşı ne kadar dayanabilir, tartışılır. fakat, zaten uzun bir süredir kaybeden bir chp var. kendisi, istemediğini belirtse de, nabız yokluyor olabilir. şayet nabız yokluyorsa, siyasi arenada güzel işler yapabilecek beceriye de sahiptir.

neden olmasın? "pkk ile bağı olmayan bir selo" istiyor herkes. ismail saymaz, tam olarak aranan kişi. meriç şenyüz'ün de değindiği gibi:

genç, dinamik, solcu. daha ne olsun?
  • chp'yi kreş sanan liselilerin temelsiz talebi.

bu kadar sığ bir saçmalık dillendirilebilir miydi, evet dillendirildi.
  • avukatlığın görev tanımında; mazlumun hakkını korumak, itibarını iade etmek de var ise; ismail saymaz sadece gazeteci değil, türkiye'nin en iyi avukatıdır!

sahipsiz, kimsesiz sanılan ali ismaillerin, festus okeylerin, ali tatarların katillerinin cezalandırılmasını sağlayan, sorumlularının ipliğini pazara çıkaran aslan parçasının, bu ülke insanının hakları için meydanlara indiği düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor.

tanım: siyasetin kirli çarklarında aynı mücadeleyi verebilir mi bilinmez ama hayali bile güzel bir temenni.
  • bitirmek istediğiniz kişi için ''chp'ye genel başkan olsun'' demek
  • can-ı gönülden olmasını dilediğim olaydır.
  • siyasetten anlamayan orospu çocuklarının türediğini görmemize sebep olmuştur.
    anan babana iyi çene yapiyor, o da mı genel baskan olsun?
  • sevgili ismail saymaz,

allah rızası için bu davarlara kanma.

bunla böyle gazlarlar, sap gibi kalırsın ortada.

bak 2 gün sonra senin için binlerce entry girerler, "parti kursun, oyum ona" diye. seçim olur babayı verirler.

öptüm. kib. bye.
  • ben bu hikayeyi hatırlıyorum...

zamanında kemal kılıçdaroğlu da tartışma programlarında melih gökçek'in içinden geçiyordu, başta sosyal demokratlar olmak üzere herkes o'nu konuşuyordu. bu adam chp'nin başına mutlaka geçmeli deniyordu. sonra söylenen oldu, genel başkanlık koltuğuna oturdu ama adam nasıl olduysa bir anda tu kaka oldu. benim aydın kesimim nasıl olduysa bir anda bu adamı beğenmemeye başladı.
    ismail saymaz da tartışma programlarında insanların altından girip üstünden çıkıyor, sosyal medya 'ismail saymaz'dan tarihi ayar' videoları ile dolu. sosyal demokratlar bu adamı yere göğe sığdıramıyor. gel gelelim yarın öbür gün -olmaz ya- genel başkan oldu mu bu adamı yerden yere vururlar, koskoca chp'nin genel başkanı bu mu derler.