• milliyet gazetesıne göre "türk edebiyatının usta ismi pınar kür'ün annesi" vefat etmiş.

bre cahiller. bu kadar önemli birini (isteyen çocuk edebiyatı alanında yaptığı öncü ve kalıcı çalışmalarını arayıp öğrenir) romancı kızıyla mı tanımlayacaksınız?

tabii bazı kesimdeki gazeteler de, "halide nusret zorlutuna'nın kızkardeşi vefat etti" demiştir... adım gbi eminim.
  • 1916 doğumludur
  • ışılay kür ve pınar kürün annesi. yazar ve apartman yöneticisi.
  • bildiğim tek 95 yaşında, mavi saçlı, pembe gözlüklü ve rasyonel cümleler kurabilen insan. kendimden ve bu yaştaki ihtiyarlığımdan utandırıyor. sağlıklı yılları olsun.

tencere kapağı kadar broşuna da hastayım ayrıca.
  • 96-97 yıllarında üniversitedeyken kütüphaneden aldığım yarısı roman isimli kitabın yazarıdır.
    kitabı bitirdikten sonra umarım hala yaşıyordur dediğim, hele şükür ki onun üzerinden daha uzun yıllar yaşamış ve dün, yarısı roman tadında yaşadığı hayata gözlerini yummuş çınardır.
  • artık hiçbir kitapçıda bulunmayan onuncu sigara isimli çok güzel bir romanı vardır. behçet kemal çağlar "istanbulu sevmezse gönül aşkı ne anlar" dizelerini onun için yazmıştır.
  • şişli'de gördüm kendisini. aramızda sadece 1 metrelik bir mesafe vardı. ben yerimde durup ona kaçamak bakışlar atarken, ruhum onun yanına gidip ona sıkı sıkı sarıldı sanki. mavicik saçlarını okşadı. gerçekten gitseydim yanına. onun hakkında tüm bildiklerimi sayacaktım ona. onu ne kadar takdir ettiğimi, ona ne kadar hayran olduğumu söyleseydim. ama o zaman klasik olacaktı. ya da bilmiş kızlar gibi onun bir eserinden bir cümle ile söze girseydim. o zaman da beni sevmeyecekti. o an kalkıp gitmesini istedim kendimi bu iç savaştan kurtarmak için. gitmedi. ben de gitmedim. beni görmedi hiç. sonra gittim. ama uzağa. görmedi bilmedi beni mavi saçlı kadın.
  • vay anasını sayın seyirciler. dün akşamki haydi gel bizimle ol programina konuk olarak katilan, berrak zihni, egzantrik hanımefendiliği, uçuk mavi saçları, koccaman güllü yüzüğü ve tatlılığıyla insanı kendine hayran bırakan 92 yaşındaki bu kadına allah uzun ömürler versin, allah herkese böyle güzel, dinç, sağlıklı yaşlanmayı nasip etsin.
  • halide nusret zorlutuna'nın kardeşi pınar kür'ün annesi bugün de doğum günü olan güzel yazar insan.
hesabın var mı? giriş yap