• istanbul'dan ziyade beylikdüzü eyaletine yakındır. i.ü merkezi kendisinden baya uzak olduğundan merkezi otorite metrobüsler tarafından sağlanmaktadır. olası bir depremde olduğu gibi küçükçekmece gölü'ne kayıp yeni atlantis olacaktır.
  • game of thrones'da the wall neyse, burası da odur.
  • bu kampusumsuyu elestirmekten ben biktim, adamlar bana elestiribilecegim materyal vermekten bikmadilar senelerdir.

malumunuz metrobus avcilar kampusune kadar erisebildi, artik buranin ulasimiyla ilgili neredeyse hicbir problem kalmadi. burasi iyi guzel, gerci bunda universite yonetiminin bir payi yok ama olsun, yine de guzel. metrobuse bindik, avcilar son duraginda indik. o da nesi iki tane kalas, evet kalas, universite girisinin oldugu yeri kapatiyor. bu da nesi demenize gerek yok, guvenlik kulubesinin oldugu yerin arkasindan gecisler olabilir diye pek bi sevdigim universitemin cin fikirli kisileri cok kolay bir onlem almislar buna. oradan gecis olmadigi icin? obur taraftan dolanip oyle giriyorsunuz ki sol kulaginizi sag elle kafanizin arkasindan tutmaniz gibi bir sey bu. simdi gerci kalaslari kaldirmislar yerine metal bir seyi kaynak yapmislar. vallahi bitiyorum ben bu adamlara.

gel gelelim senelerdir iflah olmayan bilgisayar labina. bu seneye daha muhtesem hazirlanmis bilgisayar labi. artik neredeyse calisan makina bulabilmek mumkun degil. 30 makinadan 10-15 tanesi calisiyor onlarda da abuk subuk seyler oluyor. ag sorunlari had safaya ulasmis vaziyette. maillerimi kontrol edeyim 2 dakikada mi diyorsunuz? ulan siz de hic bilmiyorsunuz bizim okulu. 2 dakikayi birakin 1 saatte kontrol edemezsiniz. gerci 1 saat oturma sansiniz yok. odev yapiyor olsaniz bile en fazla oturabileceginiz sure yarim saat. o da gorevlinin insafina ve yogunluga kalmis bir sey. binlerce ogrenciye 30 bilgisayar fazla bile m.nakoyim ne yoruyorsak adamlari. bizim neyimize teknoloji falan.

bu sene kayit islemleri yine bilgisayar uzerinden yapildi. ilk seneden bu yana degisen bir sey yok. hala bilgisayar uzerinden yapilan islem icin okula gelmek gerekiyor. bu sene bir enstantene daha eklemisler sagolsunlar, her sene bizi eglendirecek bir seyler buluyorlar cok yaraticilar canimm, once ogrenci karti pulu sirasina giriyoruz (burasi ayni) sonra bu pulu yapistirttiktan sonra arka kapidan cikip, kimlik gosterip tekrar okula girip bilgisayar labinin onunde sira oluyoruz (iste bu kisim yeni). sag kulak kafa arkasi tutmak. evet.
    bunyesinde bilgisayar muhendisligi bulunan bir muhendislik fakultesi var ama gelin gorun ki hala bilgisayarli otomasyon islemi yari otomatik yapilmakta. bilmeyenler icin kayit islemi cilesi bununla da bitmiyor. arkasindan gidip bir de danismana onay imzasi vermeniz gerekiyor. gerci ben 2 senedir vermiyorum bi bok olmadi ama olsun siz verin.

gecen sene bu arkadaslar guzelim girisi yikmislardi. ben sandim ki oraya bir seyler yapacaklar. bir sey yapacaklari falan yokmus. amac yikmak ve tekrar yapmakmis. akla zarar bir giris yaptilar. allahtan beyazittaki girisi yikmiyorlar/yikamiyorlar. guvenlik gorevlilerine sozde oturacak yer yaptilar ama o da ayri bir mevzu. giris kapisinin yaklasik 15 metre olmasindan kelli guvenlik gorevlileri bu antartikanin bagrinda kendilerine yapilan yerlerde oturamiyorlar. ogrenciler bir oradan bir buradan girmeye calisiyor onlar da bir orada bir burada kimlik kontrolu yapmaya calisiyorlar. vallahi cok da azimliler.
    guvenlik ve giris demisken, yaya olarak okula kimlik gostermeden girmek neredeyse imkansizken, aracla geldiginizde ve aracinizda istanbul universitesi arac karti bulunduktan sonra kimsenin kimligi sorulmamakta. gectigimiz gunlerde binbir yalvararak getirttigim arkadaslari yaya olarak almayan guvenlik 2 dakika sonra ayni kisileri arabaya alip girmeme izin verdi. sufer guvenlik, maxminimum security, f tipitip.

senelerdir muhendislik fakultesinin ici yapiliyor. bu sene basladiginda bitmis olmasini umit ediyordum ama yine bildik senaryo karsima cikti. bati yakasinda degisen hicbir sey yok. siniflar bitti ama onlar da ayri bir vaka. 1 derecelik egime sahip kuculmus siniflar. ustune bir de arkadaslar estetik yapalim diye kalorifer borularini ve su borularini kartonpiyerden gecirmisler fakat bir seyi unutmuslar! o borular en asagi benle yasit olduklarindan bir oradan bir buradan su kacirmaktalar. e haliyle guzelim kartonpiyerlerin icinden sapir sapir su damlamakta ve kartonpiyerleri bozmak istemeyen gorevli?ler bu sebepten bir sey yapamamaktalar. 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1.

hah evet, sakinlestim biraz. bu sene muhendislik tuvaletlerinde de degisen bir sey yok. dekanligin oldugu kattaki tuvalette konfor ust seviyede; tuvalet kagitlari, dolu sivi sabunluklar, calisan el kurutucu ve tuvalet temizleme fircasi! gulme ulan, diger tuvaletlerde bunlarin hicbirisi yok. gerci bu sene dekanligin oldugu kattaki tuvaletlerde cop kovalarini birileri araklamis herhalde eskiden onlar da vardi. neyse o kadar hata kadi kizinda da olur. ha bi de abiler ben sicacak baska yer bulamadigimdan paso orada siciyorum ama benim gibi bir suru kisi ayni acikgozluge sahip oldugundan bayagi kalabalik oluyor. orta kapinin surgusunde bir sorun var, disarida sirada bekleyen birisi ittirirse kapi ruzgarinda?? yardimiyla aciliyor. tuvaletlerde gormek istemedigimiz turden goruntuler olusuyor sonra. lutfen yani.

aylardan kasim, malumunuz havalar sogudu. fakat henuz guzide kampusumuzde kaloriferler yanmadi. ben gecen gun masanin uzerine agzimdan cikan buguyla olusturdugum yerin uzerine "amnza koyim" yazdim gerci ama rahatlayamadim. gecen sene haziran ayinda kalorifer yakiyordunuz, noldu yaz boyu yandi da yakacak mi bitti?

lan>£#$½ 13490238423480 13490238423479 13490238423478...
  • nükleer savaş sonrası harap olan dunyada,yıkık binalar arasında,insan yiyen mutant kediler, köpekler ,atlar ve mobiletli cyborg çeteleri arasında yaşam mücadelesi veren bir grup insanı konu alan bir filmin rahatlıkla çekilebileceği ve benzer bir dramın hali hazırda yaşandığı sözde kampüs.
  • istanbul'da olsa daha iyi olurdu.
  • tek sevdiğim yanı yemekhanesi olan garip kampüs. şimdi işin bazı yönlerine bakmak gerekirse bu okulun yeri fena değil. dur dur sinirlenme amk hemen bir dinle. kampüsün içi avcılar'dan tamamen bağımsız bir kere. hani kendi halinde takılıyorsun ki bu okulun arazisi ciddi anlamda büyük. hani o kadar büyük ki binalar resmen gecekondu gibi kalıyor. o boş arsaları güzelce değerlendirseler, yani sallıyorum; bir starbucks, bir mcdonalds, bir cafe falan yapsalar oralara, bu kampüsün zirveye oynayacağını düşünüyorum.

neyse ben okula girdiğimde sinema açılacak dediler, mezun olmaya az kaldı hala bahçede atlar matlar geziyor.
  • burada okuyan öğrencilerin çok büyük bölümü, her gün okula mercedes-benz'le gelip giderler.

http://goo.gl/zqflr *
  • bahar senliklerinde yeni turku gelmisti de konserin ortasinda at sahneye cikmisti ansizin. grup dahil butun millet kirilmisti...
  • onceleri insana "aman hic olmazsa koklu universite, hede, hebe.." dedirten ama her kafasi cali$an insanin haykirarak isyan edesini getirten kampus, egitim yuvasi. bir okulun otoparkinda at ko$uyorsa oradan korkulur arkada$.
  • yüzölçümü itibariyle türkiye'nin en geniş kampüslerinden biridir.içinde atlar veya veterinerlik fakültesi öğrencilerinin üzerinde deney yaptığını düşündüğümüz uyuz köpekler yerine insana dair şeyler mesela öğrencilerin sosyalleşebileceği mekanlar bulunsaydı arkadaşların da yukarıda bahsettiği gibi okulun zirveye oynamaması için bir sebep kalmazdı.bazen biz de derin bir off çekerek düşünürüz bu kampüs bir özel üniversiteye ait olsaydı ne harika bir kampüs çıkardı ortaya diye.hatta ve hatta millet bu kadar alana şehir kurup 2 milyar hıristiyan yönetiyor (bkz: vatikan) , bizimkiler 40 bin öğrenciyi idare edemiyor demişliğimiz de vardır efendim.neyse lafı uzatmayalım; sonunda okul yönetimi okulu ileri taşıyan şeyin öğrencilerin okulda sosyalleşip bir araya gelip kaynaşması kısacası okulu sevmesi ve bunda da kampüs ortamının anahtar olduğunu kavramış olmalı ki, duyduğumuza göre okulda bazı değişikliklere gidilmeye başlandı.mühendislik ve işletme binaları tamamen yeniden yapılıyor, okulun girişine beyazıt'taki tarihi kapı ve öğrencilerin takılabileceği meydan tarzı bir düzenleme yapılıyor.artı büyük bir spor kompleksi (kapalı yüzme havuzu vs..)inşaatı başladı, önümüzdeki yıl tamamlanır deniyor.hadi bakalım umarım kampüs darülfünun'un adına ve öğrencilerine yakışır bir hale gelir ,bunun sonucunda da hem okulun hem de biz öğrencilerin başarısının artacağı aşikardır diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap