• ege'de tatlı şirin bir köye yerleşince sıkıntı olur, ama başka bir büyük şehire geçilirse nefes aldırır. izmir'e gitmeyin orayı da küçük istanbul yaptınız amk. ben bu sene sonunda ankara'ya giderek bu eylemimi yapmayı düşünüyorum.

ve evet, ankara aşığı o anlayamadığınız insanlardan biriyim. ankara sevgim tartışmaya kapalıdır.

edit: eylül 2020'de ankara'ya taşındım. pandemi yüzünden henüz favori barımı ve arkadaş grubumu bulamasam da yaşadığım huzur anlatılamaz. biliyorum, elbet bir gün her haftasonu buluşup sohbet edeceğimiz ve biramızı yudumlayacağımız o arkadaşlara sahip olacağım.
  • geliyor, yaklaşmakta olan
  • evimi dahi aldığım halde türlü sebeplerden yapamadığım kutlu eylem..az kaldı inş.
  • istanbula gelmek isteyenlerle ev ve iş değiş tokuşu yapmaya hazırım

iş aylık 7000-8000tl
    ev 1500-2000tl kira
  • defolup gidinde nefes alalım biraz ya
  • 10 yillik maceradan sonra sikerim istanbul'u diyerek gerceklestirecegim eylem. az kaldi.
  • bugün verdiğim karar. yazdım ingilteredeki arkadaşıma. kanka ben artık yapamıyorum burda. iş hiç önemli değil, ne iş olsa yaparım. bi iş bul yeter. sonra zaten mesleğimi kovalıcam. sadece tutunabilmek için yardımcı ol.

demiş kanka sıkma canını ayarlarız bişeyler.

burda işim gücüm yerinde. 5000 gelirim var. amk bu parayla bile geçinilmiyo ki. ( işim gücüm yerinde dediğim asgari ücretten bi tık fazla alıyoruz işte )

biliyorum burda yaşadığım standarttan daha iyi olucam orda. hiç değilse kazandığım parayla market arabası doldururum. sokayım buraya.

depremi, darbesi, sikko insanları, negatif enerjileri..

çok bunaldım yav. haziran ayına hedef koydum.

aralık ayında bedelli askerlik yapıcam. sonra ayarlarım kendimi diye düşünüyorum.

haziranda ben kaçar. bilmiyorum orda da mutlu olamassam sokarım böyle similasyona.

çok severdim istanbulu, çok keyifliydim. son iki senede öyle şeyler oldu ki ne olduğunu bile anlamadık amk. tadı tuzu kaçtı herşeyin.

bireysel bi mutsuzlukta değil bu. toplumsal olarak mutsuzum amk.

bugün böyle işte. bilmiyorum. buhranlar içindeyim.

hayırlısı olsun bakalım. söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

arada editi olur bu entry nin
  • (bkz: 5 ekim 2019 ekşi mersin zirvesi)
    mersin'de deprem yok. hayat da ucuz.
    deprem diye panik yapıp yazan arkadaşlar...
    mersinli suserlere yazsın, zirveye yetişsin bence.
  • bir hafta önce yaptığım eylemdir. bir süredir aklımdaydı bursaya taşınmak, sonunda başardım.
  • bazen dusunmuyor değilim.
hesabın var mı? giriş yap