• istanbul'a yeni taşınmıştır.

fakat senin durumunu nasıl çözeceğiz bilmiyorum sayın mal.

debe edit: bari reklam yapalım da gençlerin işine yarasın şu debe. (bkz: avrupa'ya ücretsiz gitmek)
  • bağlaç olan ya da yı bitişik yazacak kadar kendi dilinden uzaksa ölebilir.
  • cahilim ben. evet başlıkta kast edilenlerden biri benim.

ne kadar da aşırı derecede önemliymiş!

anladık, istanbul'a kar yağmadan bu ülkeye kış gelmiyor da, azıcık şu havadaki burnunuzu yere indirin de ülkenin istanbul'dan ibaret olmadığını anlayıverin.

giri sıra no: 10
  • dostum bana yozgat'ın, sivas'ın, uşak'ın ya da bitlis'in bir tane ilçesini sayabilir misin mesela? fanusumuzdan çıkalım lütfen, bu ülke'nin %20'si istanbul'da yaşayabilir, ama bu ülkenin 81 ili olduğunu da unutmayalım. istanbul'un ilçelerini bilmemek cehalet göstergesi değildir.

edit: yanlış sözcük kullanımı
  • sahibinden sitesinden hiç kiralık ev bakmamış insandır.
    nee ben çoğunu oradan öğrendim...
  • vesilesiyle görmüş olduk ki insanların büyük çoğunluğu istanbul'un semtlerini ilçe zannetmekte.

taksim, mecidiyeköy, kabataş, maslak, sirkeci... bunlar ilçe değil, semttir. hatta yakın zamanda eminönü de ilçe statüsünden çıkarılıp semt olmuştur.
  • çok enteresan; esenyurt, bağcılar, sefaköy, sultanbeyli, sultangazi gibi ilçeler varmış. hiç fark etmemiştim, yukarıdaki başlık sayesinde öğrendim. yazın adalar ilçesi sınırlarında kışın ise şişli sınırlarında yaşayan biri olarak bu ilçelere hiç gerek duymamıştım demek ki bir de son olarak mesajım
    (bkz: fakirler ölsün)
    denilebilirdi belki ama masal anlatmaya gerek yok.
  • sanki 3 tane ilçe var aq. 39 tane ilçe var. ekrem imamoğlu bile bilmiyordur hepsini. say desek tekte sayamaz. durup düşünüp hatırlamaya çalışır.
  • aşağı ayrancı, yukarı ayrancı; avucumun içi gibi bilirim..
  • taksim , bağcılar , bakırköy , yeşilköy , arnavutköy , şişli , beşiktaş , hürriyet ,silivri , çekmece , sefaköy , gop . umarım ceheletten kurtulmuşumdur
hesabın var mı? giriş yap