• kadinlara yapilan igrenc gondermenin yaninda tuketiciyi de salak yerine koymaktadir. yanilmiyorsam bu halilarda iletken lifler kullanilmis yani vucuttaki statik vs. ne tur yuk varsa vucuttan akip gidiyor ama kadin zaten uzerindeki yuku mutfaktaki metal musluga dokununca gonderiyor haliya zaten daha az yukle geliyor ki halinin iletkenligi ile metalinkisi karsilastirilmaz bile, bir de halinin altindaki taban kaplamasi da kuvvetle muhtemel yalitkan bir malzeme iste boyle celisik bir reklam olmus

ayrica bir baska yanlis da terlik hastasi olan annelerimize yapilmistir, evde terliksiz dolasan kac kadin vardir ki ve bu halilara ciplak ayakla ya da iletken terliklerle-coraplarla temas etmek gerekir, bu hali klasik ev terlikleriyle hic bir ise yaramaz yani kisiel fikrim zaten hic bir kosulda ise yaramaz da neyse

iste istikbal celisik reklamlar yapiyorsun simdi akli basinda kac kadin alir senin su super urununu, hem asagilansinlar hem de kandirilsinlar?
    eger yukaridakinden farkli haberdar olmadigimiz degisik uber bir teknoloji kullandiysan da affet beni

halbuki yapsan su pislikleri-tozlari icine ceken ve supurmeye gerek kalmayan halilari ne super olur, dunya hali ligine birinci siradan girersin simdi nerlerdesin? avrupa'da ya da amerika'da bu alanda yapilanlari 20-30 yil sonra ulkene getiriyorsun pehhh!!! simdi odesebildik mi sen beni asagiladin ben de seni

ama senin kafaya gore degerlendirirsek kaybeden sensin hayatta almam senden ufak bir minder bile
    tabi ticari itibarini zedeledigim gerekcesiyle dusuncelerim ucurulmazsa
  • komik bir reklamdır. tam tersi olsa ve erkek karısına o halı dışında bağırsa söylense, bu sefer de "kadına şiddeti körüklüyorlar yeaa" şeklinde zırvalarda bulunulacaktı.

belli ki bunu "aşağılama" olarak gören hemcinslerimin bir kuyruk acısı var.

erkeklerin düşüncesine değer vermiyorum çünkü erkeklerin bunu "aşağılama" olarak görmesinin tek sebebi mesaj kutusu ışıklarının yanmasını istemeleri. onların samimiyetini geçiyorum.
  • reklamın neresinden tutsan elinde kalır. öyle bir cinsiyetçilik ki buram buram leş kokuyor. mekanlara, mekanlarla ilintili nesnelere(halı değil de mutfak robotu olurdu ki bu genelde) dişillik yüklemekten; dırdır ve ev işini kadının doğalından görevleri olarak göstermesinden... gerçekten sabah kahvemi içtikten sonra yazmaya başlasam sayfalar doldurabilirim galiba. hep bu mutfakta gösterilen kadın, anneler gününde hediye olarak blender alın minvalinde reklamlar vardı, şimdi de halı çıktı!

hayır denmiş ki bu zaten böyle, kadınlar bu rolleri üstleniyor. e dostlar, toplumda cinsiyetçilik olmasa biz niye bas bas bağıralım? biz demiyoruz ki aslında her şey kadınlar, erkekler için günlük güneşlik, ataerkinin ne demek olduğunu bal gibi biliyoruz. ataerkinin ne olduğunu çok iyi bildiğimiz için mücadele ediyoruz, bu kadar konuşuyoruz ya!

erkekler avlanırken, kadınlar da topladı; askere kadınlar da gitmesin, kimse gitmesin. neyse yukarılarda çok güzel anlatılmış aslında, daha fazlasına pek gerek yok. zaten benim kuyruk acım var, ama en azından beynim işlev görüyor.
  • konu ile ilgili unutmamamız gereken sözler; "istikbal göklerdedir." "cennet annelerin ayağı altındadır."
    sanki 1000 senedir farklı birşey yaşanıyor, istikbal reklamları ile ortaya çıktı...
  • oturup bu boktan reklamın hangi göndermelerinin cinsiyetçi olduğunu anlatıp, "toplumsal cinsiyet rollerinin varolmasına sebep olan söylemi yeniden üretiyor, bu rollerin sürgit bir biçimde varolmasına olanak tanıyor, destek oluyor" diyorsun, adamlar sana "ee zaten normalde de kadınlar ve erkekler böyle değil mi" diyor. oduna anlatsak daha iyi. toplumsal cinsiyet rollerini tartışmaya açmak kötü, ikincilliği eleştirmek kötü ama tecavüz haberi başlığında sanki o zımni onay kamu tarafından verilmemiş gibi konuşmak güzel.
  • kadınlar için son derece itici bir reklam.. gerçekten zaten gece çocuk uyutmamış, bütün gün işte bitmişsiniz, bir de eve gelince bir yandan çocukla ilgilenip bir yandan da evin işlerini halletmeye çalışırken, eşinizin ayaklarını uzatıp kahve içip tv izlemesi çıldırtıcı bir durum oluyor. zaman zaman aynı şeyleri hisseden bir kadın olarak, bu serzenişlerimin sonlanması için stresimi geçirecek bir halı almayı düşünmem bile... ihtiyacım olan kocamın bana yardım etmesidir.
  • o kadına yeni bir halı değil yeni bir koca gerekiyor. al halını da hadi canım hadi demesi lazım.
  • tek derdimizin kendisi olmasını dilediğim reklam.

edit: reklamda ki işten gelip bulunduğu duruma isyan eden bir kadın var. yani kakılmış tadında değil, ettiği hizmeti başa kakıyor, yapmak istemiyor. bu mudur istikbalin ayıbı, arkadan bir ses tabi yapacan kocan o senin falan mı diyor? ben rast gelmedim.

edit 2: bütün kadınlar köle bütün erkekler efendidir. freud panpa abazadır, bense kral. açılın lan! son olarak, titrek, hassas ve kolay provoke olan duygularınıza deydirem.
  • boydak grubuna ait olduğu için şaşırlılmaması gereken.
hesabın var mı? giriş yap